Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У Жидачеві знімали кіно

Сьогодні дуже багато говориться про збереження історичної спадщини, її вивчення і просвітництво щодо цієї теми, та, на жаль, дуже мало робиться. А така потреба сьогодні є, бо, як виявляється, наші люди можуть плутано розповісти про історію стародавнього Риму та Єгипту, орієнтуватися у наполеонівській війні, знаючи прізвища генералів, називати поіменно весь склад політбюро СРСР і практично нічого не знати про свою територію, де живеш.

Один мій знайомий любить повторювати прислів’я: чого не навчили Іванка – Іван Іванович цього ніколи не буде знати. Не зовсім поділяю це, бо наявні сьогодні можливості отримання інформації інколи подають її поза свідомим нашим бажанням про щось дізнатися. Одним із таких засобів донесення інформації є й кіно, кіно документальне. І знову, на жаль, можна говорити, що саме документальних фільмів у нас мало. Можливо, знімають багато, але до споживача доходить мало.

Товариство з пошуку жертв війни «Пам'ять», напевно, - одна з не багатьох організацій, які працюють у напрямку донесення історичної правди про події, що з певних причин довший час замовчувались комуністичним режимом. Доносять її хлопці у вигляді документальних фільмів. Як розповів керівник організації Любомир Горбач, сьогодні йде робота над створенням двосерійного документального фільму «Дмитро Вітовський – сотник Українських Січових Стрільців».

До Жидачева хлопці приїхали на запрошення побратима Володимира Гаврона для зйомки епізоду переправи УСС через річку Стрий. Близько ста років тому це був історичний факт, коли на Тернопільщині під час переправи через Стрий січовики потрапили у москальську засідку і зазнали великих втрат…

Зйомки проходили біля кладки через річку Стрий, що веде до села Межиріччя. У зйомках брали участь близько 40 чоловік. Одягнуті в однострої тих часів, січовики з правого берега на плотах, з важким озброєнням на конях насправді форсували річку. Плоти переверталися, хлопці падали у воду, а режисер Андрій Турянський раз у раз перезнімав дублі. Коли ж у воді почали рватися «снаряди» і стовпи води посеред плотів піднімалися на кілька метрів, уже якось було не до свисту пострілів на березі. Словом, було дуже цікаво і трохи страшнувато за хлопців, що на плотах, а ті, що стояли на березі, провели аналогію із тим, що нині відбувається на сході… До речі, семеро хлопців з Жидачівщини брали участь у зйомках фільму. Допомогли з матеріалами фірма «Монді Пекеджінг Юкрейн», коней для зйомок позичив підприємець Підлісецький. Сам процес зйомок тривав три дні. Тож треба дочекатися завершення зйомок і виходу фільму на екран.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин