Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Пам’ятаємо. Перемагаємо 1939-1945

З молитви розпочали День пам’яті та примирення на Жидачівщині

8 травня у районному центрі відслужили поминальне Богослужіння за загиблих у Другій світовій війні. Спершу учасники заходу запалили лампадки та поклали квіти до братської могили по вул. Міцкевича.

Після цього колона, яку очолили представники духовенства всіх конфесій міста Жидачева, ветерани Другої світової війни, ветерани УПА, учасники бойових дій у зоні АТО, голова райдержадміністрації Олександр Пітула, голова районної ради Ігор Кос, міський голови м. Жидачева Володимир Левко, заступники голови РДА та районної ради за участі представників владних структур міста і району, молоді та громадськості вирушили дорогою пам’яті, що проходила від площі Свободи до Замкової гори. Учасники заходу прикрасили свої груди червоними маками. Учні гімназії ім. О. Партицького виготовили ці символи й чіпляли їх усім охочим. Також напередодні майстер-клас із виготовлення маків провели й у Жидачівській РЦБС.

Спершу учасники ходи біля братської могили полеглих у роки Другої світової війни на площі Свободи вшанували пам'ять загиблих поминальним Богослужінням, покладанням квітів та запаленням лампадок. Слова молитви були промовлені й біля Хреста, встановленого у пам’ять про замордованих 28 червня 1941 року НКВС жителів м. Жидачева.

Основні заходи ж заходи цього дня відбулися біля Меморіалу «Борцям за волю України, жертвам сталінських репресій 1940-1950 років» на Замковій горі.

Після поминальної панахиди, яку відслужили о. Василь Юрів, о. Стефан Гарасимків, о. Роман Котів, о. Ярослав Турик, о. Іван та о. Томаш Лябус, перед громадою виступили міський голова Жидачева Володимир Левко, голова РДА Олександр Пітула, голова районної ради Ігор Кос.

Ворожнечі ніколи не було в серцях наших ветеранів, які пройшли лихоліття війни хто в лавах радянської армії, хто в Українській Повстанській Армії. Тому, мабуть, примирення між ветеранами відбулось вже давно. Минулоріч у знак примирення вони потисли один одному руки. Бо на їхній совісті немає звірств і знущань, які чинили свого часу члени НКВС, КДБ.

Сьогодні сивочолі ветерани розповідають про важкі часи війни й повоєнних років. Вони б ніколи не могли подумати, що їх знову застане війна. Війна на якій гинуть, залишаються каліками їхні діти, онуки.

Перед громадою виступив учасник бойових дій Другої світової війни Василь Микитович Люсак, який 17-річним потрапив на фронт. Його, ненавченого, неспорядженого, 6 лютого 1945 року відправили на фронт під ворожі кулі. Війна для нього тривала неповних три місяці, 27 квітня потрапив у полон. «Люди мого покоління цінують мир, тому що за тих три місяці я надивився на те жахіття: скільки смертей, скільки покалічених.. Бог допоміг мені повернутися з тої війни».

У своїй промові учасник національно-визвольної боротьби, голова Братства УПА Василь Устрицький зазначив, що у в цей день прощення з громадою духовні отці, а отже ми знаємо, що ми в під Божою опікою.

Від учасників бойових дій в зоні АТО виступив голова комісії громадської ради при РДА з питань соціального захисту населення, учасників бойових дій та організації волонтерської діяльності Тарас Стефанів. Від учасників війни на Сході він подякував ветеранам за те, що у свій час вони здобули перемогу для нас. «Та настали такі часи, коли ми, понад 300 мешканців району, здобуваємо перемогу для нас і наших дітей. Із 300 осіб п’ятеро вже ніколи не повернуться додому, 25 осіб відслужили термін служби й перебувають вдома. На об’єднаний Жидачівсько-Миколаївський військкомат лише п’ятеро мобілізованих отримали звання учасника бойових дій у зоні АТО. Та попри все всі вірять у перемогу й наближають її як можуть», - зазначив Тарас Стефанів.

Голова РДА Олександр Пітула нагородив учасників бойових дій Другої світової війни та учасників бойових дій в зоні проведення АТО Жидачівщини. «За мужність, стійкість й героїзм, виявлені в боях за визволення рідної землі в надзвичайно складних умовах Другої світової війни та з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення» грамотами районної державної адміністрації нагороджені Тетяна Денисівна Дацишин, Михайло Петрович Красневич.

«За вірність військовій присязі, високопрофесійне виконання службового обов’язку, особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України та з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення», нагороджені учасники антитерористичної операції Роман Михайлович Хром’як, Михайло Васильович Микитин, Роман Ярославович Шкумат, Михайло Іванович Підгайний, Василь Федорович Ковалів, Ігор Володимирович Верес.

Звучали патріотичні пісні у виконанні гурту «Галичани», читали поезію учнівська молодь, гуртківці Центру творчості для дітей та молоді, МБК «Папірник».


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин