Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Але чи вартує нам економити на наших дітях?

У минулому номері «НЧ» було висвітлено виступ жителя с. Заріччя Юрія Однорога, який звернувся зі скаргою до сесії районної ради (2 квітня) про те, що «в Жидачівській ЦРЛ палати не опалюються». Як виявилось, не лише пацієнти лікарні потерпають від холоду, без опалення кілька днів залишались школи й дошкільні заклади.

Не від одного почуєш, що Бог любить нашу Україну. Попри війну, всі економічні негаразди, ціни на продукти, енергоносії - Він дає нам силу все це пережити, нагороджуючи нас навіть тим, на що ми не завжди заслуговуємо. Саме до таких благ відносимо і помірно теплі останніми роками зими.

У зв'язку з підвищенням середньодобової температури повітря, цього року Прем'єр-міністр України А. Яценюк (11 березня на засіданні уряду) навіть вимагав «від органів місцевого самоврядування терміново прийняти рішення по тих регіонах, де це вже дозволяють температурні режими, щодо припинення обігріву атмосфери…». Крім того, він доручив керівництву Мінрегіонбуду доповісти йому, «по яких областях прийнято рішення щодо економії грошей і відповідно природного газу». Нагадаємо, раніше уряд продовжив опалювальний сезон в Україні до 30 квітня.

Чи у нас в районі виконували доручення з «вище», чи просто економили кошти, не розрахувавши на різке похолодання, спробували з’ясувати у головних розпорядників та керівників установ.

Зі слів першого заступника голови РДА В. Татарина, розпорядженням голови РДА №224 було тимчасово призупинено опалювальний сезон 2014/15 років для бюджетних установ Жидачівського району з 24 березня. Зроблено це було на виконання розпорядження голови ОДА у зв’язку з підвищенням середньодобової температури зовнішнього повітря і відповідно до Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведення. При пониженні температури зразу ж було прийнято розпорядження про відновлення опалення.

Таке ж рішення приймається і Жидачівською міською радою. За інформацією заступника міського голови Ярослава Гаврильчука, з 25 березня було призупинено опалення у всіх 4 котельнях міста. Вони обслуговують, крім житлового масиву, ще й НВК, ЗОШ №2, дитячі садки. Якщо у жителів будинків великих претензій не було і деякі з них навіть просили про відключення, щоб хоч трохи зекономити кошти, то у бюджетних установах ситуація виглядала трохи по-іншому. У садочках і школах, коли різко понизилася температура, діти не роздягалися. Зрозуміло, що про нормальне навчання чи сон тут не було й мови. Тому батьки ДНЗ «Барвінок» звернулися до міської влади з питанням порушення температурного режиму, який становив загрозу для здоров’я дітей. «Ми готові були поновити опалення, якби 31 березня котельні міста не відключили від світла за борги (204 тис. грн). Заборгованість склалася у зв’язку з неоплатою послуг, наданих МКП «Жидачівтеплокомуненерго», кошти (500 тис. грн.) за які мали надійти з державного бюджету (пільги і субсидії). Враховуючи критичність ситуації, 1 квітня міська рада звернулася до голови ОДА та Кабінету Міністрів про ситуацію, що склалася. 2 квітня, саме коли йшло засідання сесії районної ради, було отримано дозвіл на підключення від «Львівобленерго» і відновлено опалення. Частину боргу було погашено. Але заборгованість все ж лишилась. Тому у «Львівобленерго» попередили про можливе відключення електроенергії для котелень і 9 квітня».

Якщо з установами, що опалюються міськими котельнями, ніби все зрозуміло, то до керівників лікарні є запитання, де автономне опалення, яким вони самі керують.

Головний лікар Ф.Довбняк, якого я навідала у п’ятницю, тільки вийшов із відпустки і запевнив, що «відразу дав вказівку поновити опалення у лікарні». Про те, що кінець березня та початок квітня хворі лежали у холодних палатах (навіть у дитячому відділенні), не знає - в той час керував заступник.

І справді, заглянувши у новий корпус лікарні і поспілкувавшись з хворими, переконалася, що подача тепла відновлена. Та у попередні дні хворі скаржилися і, що найбільше вражає, маленькі діти приймали процедури у холодних приміщеннях.

Заступник головного лікаря Михайло Майданський запевняє, що відразу після похолодання опалення було відновлено. Але один нюанс: опалювали тільки вдень, бо вночі не було персоналу для обслуговування котельні. Тож і зрозуміло, чому було холодно.

Люди завжди готові зрозуміти все, що їм пояснюють. Але відкрито, чесно, без прихованої брехні. І розуміють, що збільшення ціни на газ для установ заставляє керівників району вживати заходи щодо економії. Тільки весняні місяці вже «з’їли» кошти, передбачені на опалення на жовтень-листопад. Нагадаю, що з пояснювальної записки до районного бюджету на 2015 рік незабезпеченість асигнуванням на оплату за спожитий природний газ та інші енергоносії по району становить 5,1 млн. грн (у діючих на той час цінах), в галузі охорони здоров’я забезпечено потребу лише на половину опалювального періоду і бракує 1,7 млн. грн, в освіті - 3,0 млн. грн (це є два місяці опалювального періоду).

Але чи вартує нам економити на наших дітях? Можливо, потрібно задуматися, чим повернеться нам ця економія.

Ольга Баран.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин