Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Долар по 35! Ціни ростуть, прилавки порожніють, влада каже - без паніки!?

Цього тижня у Жидачеві маркет «Рукавичка» вивісив оголошення про продаж в одні руки трьох пляшок олії і по кілька кілограмів борошна, круп, макаронних виробів. До кінця дня прилавки спорожніли…

Такого ажіотажу не було, мабуть, з 90-х. Люди брали продукти, навіть не звертаючи уваги на ціну. По кілька разів ставали у чергу, щоб «затаритися». Продавці не встигали змінювати цінники на товарах.

Голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка у п'ятницю, 27 лютого, зібрав представників найбільших торгових мереж. Задля більшої переконливості закликав на зустріч голову Львівського АМКУ та заступника прокурора області.

«Коли люди піддаються паніці, тоді ситуація тільки погіршується. Товарних запасів достатньо. Не можуть люди купувати до безконечності. Ну, мішок-два цукру кожен купить. Але ви (магазини) вміло підігріли ажіотаж. Коли ви виставляєте табличку, що відпускається в одні руки тільки певна кількість товару, то я цього не розумію. Ніхто ж не продає товар у збиток. І коли роздрібна мережа обмежує продаж без будь-якої вказівки, я розцінюю це як маркетинговий хід для нагнітання ситуації», - сказав Синютка.

Синютку дивують і порожні полиці, і ціни на продукти. «Мені дали список інформації щодо наявності товарів у торговій мережі. У супермаркетах «Сільпо» відсутнє борошно, олія, наступна поставка 3 березня. Шановні, або ви погані бізнесмени, або я не знаю, що з вами робиться. Є такий ажіотаж, а ви не поставляєте ці товари. Якщо хтось буде везти протягом трьох днів зі свого розподільчого складу товар у мережу, то я вважатиму це саботажем», - сказав Олег Синютка.

Окрім того, він нагадав про розпорядження від 7 жовтня 2013 року про граничні рівні рентабельності і про обмеження торгової націнки. «Якщо ви отримали гречку по 8 гривень, то ви маєте можливість продати її по 9,5 а не по 28. Чи не вирішили ви на цьому фоні отримати надприбутки?», - зауважив голова ЛОДА.

Голова Львівського територіального відділення АМКУ Андрій Басараба пообіцяв перевірити і постачальників, і торгові мережі, чи є змови та зловживання, знайти тих, хто спотворює цінову політику.

Насамкінець Олег Синютка пригрозив: «Я не хочу нікого лякати, але може хтось «доробитися». Аби раптом не сталося так, що якась торгова мережа піде з Львівщини»…


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин