Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Новострілищанські борщі смакують бійцям на передовій

До готування сухих борщових наборів взялося жіноцтво Нових Стрілищ. Ще у грудні 2014 року на своїй кухні це почала робити Зоряна Сологуб. Згодом до неї приєдналися й інші господині. Кілька разів на тиждень по вечорах на кухні у п. Зоряни гамірно й водночас по-родинному затишно. Адже за одним столом збираються жінки для того, щоб приготувати нашим бійцям, що проходять службу в ЗСУ чи в АТО, смачні й ситні борщі.

 

Жінки нарізають овочі й жартують, що це як на вечорницях: є час і новинами обмінятися, й роботу зробити. Нарізання, якщо є не одна пара рук, займає годину-дві, а от із сушінням уже процес набагато довший й триває до 10 годин. Але навіть з однією електричною сушкою (друга від навантаження перегоріла) за ці місяці з кухні п. Зоряни до бійців поїхало більше сотні борщових наборів. Ще жодного разу хлопці не нарікали, запевняють жінки, й беруться до нової порції нарізання.

 

- Спершу запозичували рецепти, виготовляли, пробували. Нам не подобалось. Ми звикли, щоб борщ був густий, більше буряка. Переважували, як нам підходило, й врешті знайшли ту ідеальну пропорцію. Довго йшла катавасія з бульбою. Усі роблять без картоплі, бо дуже багато часу йде на те, щоб вимити її з крохмалю, щоб вона при сушінні не чорніла. Після того, як промили, треба підварювати. Потім сушимо 7-8 годин мінімум, а буває й 10. В окремі пакетики додаємо сушену цибулю, петрушку, кріп, чорний, червоний перець, окремо насипаємо сіль, додаємо упаковочку томатної пасти. Даємо все як треба, щоб було смачно й наваристо. Борщу виходить на 8-10 літрів. Якщо є тушонка, то виходить на 10, а як ні - то нормальний пісний борщ.

«Все всихається у 8-10 разів. Поставив відро, а вийшло на кілька порцій. Наприклад, щоб вийшло 150 г сушеної капусти, потрібно приблизно 3 кг свіжої», - ділиться рецептом та технологією приготування господиня.

Тож рук завжди треба. Тому, коли ідею підхопили Галина Патлика, Галина Атаманів, Оксана Стецик, Надія Кобрин, Марія Досяк справа пішла значно швидше.

- Спершу, що в них було по пивницях, перерізали, пересушили, потім сусіди, старші жіночки почали приносити овочі, сухофрукти, часник.

У січні приєдналися й місцеві підприємці Любов Верес, Василь та Ірина Турчини, які закуповують по можливості томатну пасту, пакети, капусту, олію. Також фермер Володимир Ревер привіз нам два мішки капусти. Священик о. Василь, дізнавшись про таку добру справу звернувся до парафіян підтримати добрий почин.

Люди почали нести і квашену капусту, до якої додаємо олію, цибулю й робимо готовий салат, сортуємо у відра. Так само моркву по-корейськи, попробували буряк по-корейськи. Хлопці передали, що смачно. Буває, що хтось сало передасть чи смалець, ми то все пакуємо й передаємо.

Ось наш односельчанин, який служить у 70-тій бригаді Роман Пілющак (раніше дислокувався у Щасті, зараз поблизу Лисичанська), попросив для свої бригади вислати борщу. То вже спакували 10 наборів, і завтра Юрій Юревич відправить.

У Маріуполь передавали, у 25-ту бригаду біля м. Ірпінь. Хлопці навіть надіслали нам фото з нашими продуктами. Знаємо, де розміщуються наші хлопці, й через ходорівських волонтерів або через «Нову пошту» відправляємо.

Щоб пришвидшувати процес сушіння, Наталя Кучер взялася вдома нарізати й сушити над газовою плитою. Багато допомагають вчителі Литвини, Марія Міхеєва, Марія Рожак, Надія Лісова.

З продуктами, запевняють жінки, проблем немає, адже на заклик радо відгукуються як односельчани, так і жителі сусідніх сіл з Грусятич, Репехова, а з Квітневого взагалі передали битком наповнений овочами УАЗик.

На добрі справи люди радо відгукуються, швидко організовуються.

- Так, парафіяни Старих та Нових Стрілищ зібрали й передали гроші. Ігор Надибський передав 500 грн. Також у школі під час проведення благодійних ярмарків зібрали кілька сотень. Загалом вийшло 2700 грн. Із цієї суми 2300 грн витратили на закупівлю для хірургічного відділення Старобільського госпіталю систем для переливання крові, стерильних рукавиць, медикаментів. У Ходорові волонтери додали ще частину зібраних медикаментів, і все разом відправили на потреби поранених у госпіталь. Кошти, отримані від школи, ще ніде не спрямовували. Хочемо зібрати трохи більшу суму, щоб закупити щось вагоміше, додає п. Зоряна.

Щотижня на схід волонтери відправляють по дві машини, в яких є лепта й новострілищанців – смачні борщові набори, дитячі листи, малюнки, патріотичні браслети, ікони.

«Поки хлопцям потрібно - будемо робити», - додають жінки.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин