Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Хто очолить виконавчу владу на Жидачівщині?

Наступив новий 2015 рік. Життя триває, і хоч значна частина людей впевнена, що рік буде ще важчим, ніж минулий, десь в глибині душі жевріє надія, що щось почне та й змінюватися.

Довго… Надто довго ми чекаємо на зміни. Їх відтермінування вбиває ту останню надію, що теперішня влада насправді хоче взагалі якихось змін. Некомпетентність і непрофесійність дій у перші місяці після Майдану ще можна пояснити «революційними» потребами. Сьогодні люди хочуть не пояснень – хочуть дій.

На свято Василя,14 січня, у приміщенні сесійної зали районної ради зібралися представники громадських організацій, владних структур на «громадське слухання». Анонсована тема – обговорення кандидатур на посаду голови РДА. Близько 30 людей прийшли на зустріч. Основний месидж, який організатори зустрічі запропонували присутнім, а перед тим у відкритому листі колишньому в. о голови п. Турянському, - оголосити конкурс на посаду голови РДА. І хоч це не зовсім в’яжеться із законодавством, ніхто не забороняє громадським організаціям виступити з такою ініціативою, а тим більше побачити і послухати претендентів.

Що ж, судячи із зустрічі, вже на сьогодні є як мінімум п’ять кандидатур, які вважають, що можуть очолити виконавчу гілку у районі. Серед них: Володимир Гаврон – волонтер і представник ГО «Народна самооборона» м. Жидачева, Петро Михайлишин – депутат Жидачівської міської ради, Мирослав Озарко – колишній керівник банку та Володимир Швед – голова Асоціації малого та середнього підприємництва Жидачівщини. Щоправда, не було на зібранні ще одного представника на голову РДА, якого висуває Асоціація голів місцевих рад «Ради Жидачівщини», – Ігоря Лалака.

Приєдналися до розмови і представники нинішньої влади в особі першого заступника голови РДА Василя Татарина та заступника з гуманітарних питань Миколи Лаврися.

У процесі розмови деякі претенденти навіть погодилися на те, що вони не проти стати заступниками...

Згідно з інформацією, яку озвучили організатори зібрання, «ініціативна група громадських організацій міста навідалась напередодні у гості до очільника Львівської області». Як повідомив один із членів ініціативної групи Тарас Матвіїв, пан Синютка не мав змоги зустрітися з громадськими активістами, бо перебував на Сокальщині. Натомість громадські активісти зустрілися з заступником голови ОДА п. Підлісним, якому виклали інформацію про «критичний стан усього району, збанкрутілий ЖЦПК та місцевих регіоналів-корупціонерів. Якщо чиновники області проігнорують справедливі вимоги, їм про всяк випадок нагадали про методи Майдану».

На завершення хочу запропонувати читачам «НЧ» кілька класичних речей про владу. Згідно з одним із визначень, влада - це обмежене право керівника використовувати ресурси. Типи влади:

1.Влада страху (традиційна), до якої ми в якійсь мірі звикли, за якою одні жалкують, інші хрестяться.

2. Влада винагороди.

3.Влада розумної людини (авторитетна).

4.Влада сліпої віри (харизма).

5.Влада закону.

6.Влада ситуаційна.

Існує ще й погана влада, яка має визначення – какократія. Так от я чомусь думаю, що ми вже згідні на будь-яку з 6 запропонованих, бо какократією ми вже ситі.

І ще. Відомий Ендрю Карнегі, висловлюючись про людей при владі, говорив: «Ця людина вміла залучати на службу кращих від себе людей».

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин