Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Записки волонтера

Нещодавно побували у школах Руди, Монастирця та у Жидачівському НВК. Зустрічалися з учнями старших і середніх класів. Ми - це "армійські" волонтери, військові парамедики та місцевий герой з АТО. Але не хотілось просто теревенити про мужність, патріотизм і обов‘язок кожного. Такого пафосу вистачає на екранах телевізорів. Поставили собі чітке завдання - розворушити молодь, дати імпульс до самостійної роботи. Назвали курс публічних лекцій "Пряма дія", теорії школярам вистачає за партами.

Суть проста - змусити 15-літніх швидше подорослішати, усвідомити реальність загрози. Бо ж війна на порозі. Там щодня вбивають і калічать людські долі. У нас на Заході спокійно лише тому, що на Сході наші вояки стоять на смерть. Якщо коротко, то наш діалог з учнями зводився до кілько простих понять.

- Герої серед нас. У Жидачівському районі більше 200 хлопців воюють проти Росії і сепаратистів. Вони заслуговують, аби їх знали в обличчя, аби чули їхні імена, аби пам‘ятали про їхній подвиг. Серед них десантник Петро - скромний чоловік, якого діти у Монастирці замучили запитаннями і увагою; "кіборг" під псевдо "Росомаха" - оборонець Донецького летовища, який полонив російського офіцера і підбив БТР.

- Герої вмирають. Їх загинуло щонайменше півтори тисячі, більше 3 тисяч поранено, 500 - у полоні, ще 4 тисячі - зниклі безвісти. На щастя чи на жаль, за весь час так званого АТО, а вірніше війни, загинув лише один воїн з Жидачівщини.

- Герої не тільки військові, але й волонтери. Вони віддають свій час, зусилля і здоров‘я на пошуки необхідного для солдат, для боротьби з ненажерливими бюрократами, що замість допомоги вставляють палки в колеса. Останні 9 місяців волонтер - це невидимий янгол бійця.

- Герой кожен, хто гривнею чи молитвою, малюнком чи харчами підтримує українську армію. Бо ці небайдужі зрозуміли: "не хочеш, щоб з неба падав "град" на твій будинок, то зроби щось". Часто такого елементарного усвідомлення бракує не тільки молоді, а й багатьом дорослим.

Сприйняття небезпеки - лише перший крок. Далі ми пояснювали учням, як вони можуть зарадити біді. Для початку - активно допомагати місцевим волонтерам. Роботи вистачить для всіх: хочеш - маскувальну сітку в‘яжи, хочеш - пиши на фронт листи підтримки, хочеш - теплі речі для військових збирай, головне - не сиди, склавши руки. Байдужість вбиває швидше за кулю. Дізнатися, що треба, можна за тел.: 0972608678, 0976248742.

Як швидко і правильно зупиняти кровотечу? Як витягувати пораненого з поля бою? Як діяти під час бомбардування чи іншої військової загрози? І ще багато подібних "як?" - на ці питання неможливо відповісти, а тим паче навчити за одні відвідини.

Тому ми плануємо курси "Прямої дії" проводити постійно та залучати до них професійних медиків і військових.

Про "гради", "розтяжки" і війну учням розповідав десантник Петро, про земляків-героїв, допомогу армії та волонтерів - Р.Романів, В. Гаврон, М. Дубик, І. Гебра, Т. Матвіїв з ГО "Народна самооборона" Жидачівського району і "Допоможи фронту"; про порятунок життя - Л. Маришко і Б. Пеняк з ГО "Білі Берети".

Т. Матвіїв, волонтер.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин