Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

У світі Мистецтва

Методичне об’єднання вчителів-словесників Жидачівщини під умілим та професійним керівництвом методиста Жидачівського РМК О. М. Прокопів-Костик уже давно проводить цікаві та ефективні форми методичної роботи з учителями шкіл. Однією з них є виїзні семінари. Нещодавно такий семінар відбувся на базі Тейсарівської ЗОШ І-ІІ ст. Учителі школи запросили своїх колег у світ Мистецтва. Доброзичливі та щирі господарі, наукові працівники музею Т. Г. Шевченка знову відчинили для учителів української та світової літератури двері Львівського Палацу Мистецтв. Тут завжди готові до співпраці. Кімната-музей Т.Шевченка – це місце, де відбувається духовна єдність поколінь.

З вітальним словом до учасників семінару звернулась заступник директора школи Л.Д. Ліва Учителі почули цікаві розповіді про становлення та розвиток Тейсарівської школи, про натхненну працю вчительського та учнівського колективів.

Наша зустріч у дружньому колі торкнулася надзвичайно важливих та актуальних сьогодні питань любові до Батьківщини, зміцнення почуття обов’язку, усвідомлення себе частинкою свого народу, усвідомлення особистої причетності до всього, чим живе народ. Інформаційна хвилинка О. М. Прокопів-Костик про формування родинно-патріотичного виховання в роботі вчителів-словесників доводить, що сім’я, родина, школа, вчителі покликані стати для школярів місцем духовного збагачення, місцем, де формується громадянська зрілість, особиста відповідальність за свій внесок у розбудову держави. Духовно-інтелектуальний світ справжнього громадянина формує і література. Велике слово Т.Шевченка, І. Франка, Лесі Українки, О.Довженка, В.Симоненка та багатьох інших світочів завжди стояло на сторожі державності. Вони нічого не просили від України, а просто любили її синівською любов’ю у власних родинах і належали своєму народові до останнього подиху.

Своїми роздумами про родину як осередок плекання національно-культурних і духовних цінностей поділилась Зеновія Філіпчук, науковий працівник народного музею Т. Шевченка Львівського Палацу мистецтв. Родина, за словами п. Зені, - найдавніша спільнота в світі, яка тримається на вічних засадах любові, вірності, ласки і жертовності, це нива, де вирощують хліби духовні. Тому завжди оберегом кожної родини були: ікона, бабусине благословення, вивішений на стіні портрет дідуся, пісня в оселі, святкові дні, сірі будні, батьківська казка, що передає небесне тепло, вишиванка, мамина книга родини. Духовним осередком виховання патріотизму є і Народний музей Т. Шевченка Львівського палацу мистецтв. Тож бережімо християнські традиції та шевченківський дух родини.

Згодом учителі школи У.М. Буцяк та О.І. Мажак провели цікаву та захоплюючу подорож-презентацію поетичним світом Зеновія Филипчука «А я рідну землю маю…»

Творчість З.Филипчука щира, глибоко людяна, задушевна. Вона ллється прямо з серця – багатого, відкритого для краси і добра. Автору якимось незбагненним дивом вдається зберегти незрадливий тон і довірчу тональність. Йому віриш, навіть коли він винятково розчулений і уособлює саму ніжність.

Творчу сутність З. Филипчука визначає сила пульсуючої думки, краса натхнення, любов до людей і Божого світу, а також невситиме прагнення зрозуміти власну душу і своє місце у світі.

Більшість віршів сприймається як добре виважене життєве кредо автора, його життєва програма, освячена словами «добро», «любов» і «милосердя», «краса вірності», «душевна простота», «людяність»:

Це не штука тільки говорити

Про вищі цінності духовні.

А треба ними, люди, жити

Як в глибині, так і назовні.

І слово, сказане тобою,

Звичайне слово, що від – серця,

Засвітить сяйвом, теплотою

Ясніш од золотого персня…

Жаліти усіх? Так, без сумніву, стверджує автор. Співчувати кожному і всім разом? Безперечно! Молитися за всіх без винятку? Так, це треба робити, бо «тільки в молитві разом можна цей світ примирити, щоб день новий прийшов з добром»…

І ще. Першим провідником письменника завжди була і залишається віра. Глибока. Справжня. Абсолютно щира. Віра – це та невидима, але всемогутня сила, яку людина спроможна отримати як дар небес, і ніщо інше в цьому тлінному житті зрівнятися з нею не може. Вона здатна провести через усі випробування і муки, допомогти перебороти біль і подарувати невимовну душевну насолоду. Ідучи дорогою віри, З. Филипчук веде за собою інших, точніше кажучи, закликає іти, нічого не нав’язуючи і нікого не тягнучи живосилом. У своїх книгах він намагається донести до дитячих сердечок немеркнуче світло мудрості, що захищає їх від духовної темряви, зміцнює їхній дух.

Зустріч учителів-словесників у дружньому колі «У світі Мистецтва» залишила у їх душах тільки хороші спогади, адже тут вони отримали ще один урок мудрості та патріотизму, тут вони провели приємні хвилини спілкування, бо потрапили в атмосферу Шевченкового безсмертя, в атмосферу великої любові родини Филипчуків, в атмосферу гостинності працівників музею. Зі словами подяки до учасників семінару звернулися В.П. Кузбит та Л.Д. Ліва. Вони щиро вдячні усім за цікаві, змістовні, пізнавальні розповіді, основою яких є Бог, Україна, Родина, Любов, за сумлінну та натхненну працю в ім’я України. Побажали їм оптимізму, творчого злету, добра, любові і мирного неба. Хай найвищою нагородою для них завжди буде людська шана і подяка.

А ще збагатили себе учителі-словесники новими враженнями, мандруючи стежками минувшини палацу Потоцьких. Багата експозиція галереї ознайомила відвідувачів з античним та європейським мистецтвом 14-18 ст., чудовими полотнами визначних художників. Побачили вишуканий, багатий інтер’єр кімнат, у яких і сьогодні часто відбуваються конференції, презентації, зустрічі політиків.

Зустріч закінчилась, та в серцях назавжди залишаться світлі й чисті спогади, бо мистецтво відкриває людині шлях до досконалості і гармонії, згоди чуттєвих і духовних сил.

Вчителі-словесники Тейсарівської школи.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин