Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Методичний міст Борислав – Жидачів

Уже традицією стало для вчителів початкових класів нашого району відзначати День початкової освіти, який припадає на останній день жовтня. Цього року відзначено цю дати у формі методичного моста Борислав – Жидачів, де розглядалася тема «Роль краєзнавства в літературознавчій пропедевтиці молодших школярів». У рамках методичного моста вчителі початкових класів Жидачівщини відвідали місто нафтовиків Борислав. У Бориславській ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 відбувався творчий діалог між педагогами з вищеназваної проблеми.

 

Організатор та модератор заходу - методист Бориславського методкабінету п. Ярослава Демко. Вона професійно представила присутнім теоретико-методичний аспект використання краєзнавчого матеріалу їхніми вчителями на уроках літературного читання у початкових класах.

 

До участі у заході було залучено старшого викладача факультету початкової освіти Дрогобицького ДПУ п. Лесю Лужецьку, викладача-методиста дитячої літератури Самбірського педагогічного коледжу п. Ніну Яремко, які розкрили роль поетичного слова у вивченні рідної мови в початковій школі та методику вивчення творчості письменників рідного краю у початкових класах. Учасники засідання із захопленням слухали власні вірші Лесі Лужецької, а ми отримали в подарунок її збірку «Дидактичні вірші на уроках рідної мови в початкових класах».

Вчителі м. Борислава ділилися досвідом роботи по використанню краєзнавчого матеріалу в навчально-виховному процесі початкових класів, презентували творчі успіхи своїх вихованців. Зокрема вчитель-методист Бориславської ЗОШ І-ІІІ ст. №3 п. Ольга Лісович презентувала колективний творчий проект її учнів, який вийшов збіркою дитячих творів «Пригоди лісових мешканців». Ідея створення книжки появилася після вивчення на уроках позакласного читання казок Івана Франка і мала на меті формування комунікативних навичок учнів, розвиток їх творчих здібностей, прищеплення любові до рідного міста, дбайливого ставлення до природи рідного краю. Так виник задум скласти власні казки, в яких би по-новому ожили відомі з Франкових казок герої – Лисиця, Вовк, Ведмідь, Їжак, Білочка, Заєць, які живуть у лісі навколо старовинного міста Борислава. Сюжети до казок та малюнки діти придумували самі. Така робота вчителя дуже потрібна й цікава і стане хорошим прикладом для її колег у формуванні та розвитку творчих здібностей молодших школярів, їх читацьких інтересів.

Приємно було спостерігати як вчителі прищеплюють своїм вихованцям любов до рідного слова через творчість місцевих письменників та поетів, проводять уроки, присвячені їх творчості, організовують зустрічі. Бориславські школярі демонстрували інсценівки віршованих казок та пригод, створених поетами-краянами. А Стефан Ковалів, автор 17 поетичних збірок, колишній вчитель, запропонував увазі слухачів свої вірші. На завершення зустрічі слово надавалося гостям.

Я коротко розповіла про реалізацію проблеми ролі краєзнавства в літературознавчій пропедевтиці молодших школярів у школах Жидачівщини, подарувала педагогам Борислава збірки власних поезій і запросила на продовження методичного моста, який відбудеться у міся Жидачівській ЗОШ І-ІІІ ст. № 2.

Наталя Тріщ, методист Жидачівського РМК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин