Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Свято Українського Козацтва та День Української Повстанської Армії

Щороку 14 жовтня удень Покрови Пресвятої Богородиці у райцентрі відбуваються заходи із вшанування воїнів, які віддали своє життя за волю та долю України. Перед сивочолими ветеранами районового Братства УПА та громадою виступили Герої сучасності – воїни, які сьогодні відстоюють Незалежність України.

Традиційно захід розпочався з урочистої ходи, до якої, крім працівників організацій, установ та підприємств, доєдналася учнівська молодь, жителі міста, бійці-учасники АТО. Велелюдна хода від площі Свободи під виконання повстанських та стрілецьких пісень рушила на Замкову гору до «Меморіалу борцям за волю України». Очолили ходу представники духовенства міста о. Стефан, отець-мітрат Василь, о. Ігор. У врочистостях взяли участь голова РДА Мирон Кузишин та заступник голови районної ради Марія Стеців.

На місці захоронення закатованих у 1940-50-х роках жителів міста й району духовні отці відслужили поминальну панахиду. Пам'ять загиблих воїнів вшанували хвилиною мовчання.

Перед численною громадою виступив голова районового братства УПА Василь Устрицький, який зазначив, що для воїнів Української Повстанської Армії найголовнішим гаслом боротьби було «Бог і Україна». Сьогодні ветерани визвольних змагань горді за українську молодь, яка своїми вчинками показала, що є гідною зміною й опорою у розбудові нової України. Зі сльозами на очах сивочолий ветеран розповів, як допомога кожного з нас рятує бійців у зоні ведення АТО. Василь Григорович придбав завласні заощадження, які збирав собі на операцію, військовий шолом добровольцю Національної гвардії Володимиру Баянівському із смт. Нових Стрілищ. Подарована волонтерами та ветераном броня (бронежилет та шолом) захистила юнака від ворожої кулі й зберегла йому життя. Володимир отримав поранення у руку.

І у святковий день учасник бойових дій живий та здоровий прийшов подякувати ветерану національно-визвольної війни. Ця хвилююча зустріч нікого не залишила байдужим.

Перед громадою також виступили учасники бойових дій Михайло Микитин і Тарас Стефанів. У цей непростий час, щоб зберегти цілісність України, потрібно забути за власні амбіції, не ділитись на партії, а об’єднатись для спільної справи, закликав у своєму виступі волонтер «Допомога фронту» в Жидачеві Володимир Гаврон.

Авторського вірша, написаного студенткою із с. П’ятничан Оленою Волошанською, прочитала учениця Жидачівського НВК Оксана Тимофтевич. Пісенні композиції виконали учень Жидачівського ліцею Віталій Ніколін, Мар’яна Юрів, директор Народного дому с. Володимирців Микола Ліпковський. На завершення урочистостей духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний» виконав церковний хор храму Святого Воскресіння Господнього (керівник Ірина Климусь).

Організатори заходу - районний Народний дім (Леся Максимів). Ведуча – керівник театральної студії «Відродження» Наталя Присяжнюк.

Після завершення урочистої частини для ветеранів національно-визвольних змагань та усіх охочих козаки куреня ім. Виговського приготували смачний куліш.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин