Претенденти на крісло народного депутата від Жидачівщини-Стрийщини. Хто вони?

Жидачівщину в новому парламенті хочуть представляти голова районної ради, депутат обласної ради, колишні голови райдержадміністрацій, приватний підприємець і боєць добровольчого батальйону

Виборча кампанія позачергових виборів до Верховної Ради України, що відбудуться 26 жовтня, увійшла в свою активну фазу.

Правила гри, попри вимоги громадських активістів та потреби часу, все ж залишились незмінними. За відкриті списки народні депутати розпущеного Президентом парламенту так і не проголосували. Тож обиратимемо депутатів за змішаною пропорційно-мажоритарною системою 225 – за списками партій, 225 – в одномандатних округах.

За місце в парламенті змагатимуться кандидати із партій ПП «Народний Рух України», ВО «ДЕМОКРАТИ (Демократична партія)», Українська платформа «СОБОР», ВО «Свобода», «Громадська сила», Партія Сергія Тігіпка «Сильна Україна», ВО «Батьківщина», Українська Народна Партія, «Блок Петра Порошенка», «Нова Політика», «Відродження», Соціально-Християнська Партія, «Сила і Честь», «Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)», Українська партія «Зелена планета», Українська республіканська партія, «Блок лівих сил України», «Україна майбутнього», Політична партія Громадянський рух України, Радикальна партія Олега Ляшка, "Демократичний альянс", Партія "Справедливість", "Воля", "Народний Фронт", "Об’єднання "Самопоміч", «Українська Перспектива", "Ми Українці", КПУ. Є навіть партії з екзотичними назвами «Мерітократична партія України», «Інтернет- партія України», з лаконічною назвою - політична партія "5.10", з космічною - "СІРІУС".

Як бачимо лише з назв, кожна заслуговує почесного місця у парламенті. А якщо без жартів, то серед такого розмаїття можна втратити голову, особливо малопоінформаваним у політичному аспекті виборцям.

Як прогнозують експерти, основна боротьба розгорнеться все ж у мажоритарних округах.

30 вересня завершується реєстрація кандидатів у народні депутати. Хоча на сайті ЦВК станом на 24 вересня по мажоритарному окрузі №126, до якого входить і Жидачівський район, надається інформація лише про двох кандидатів. Очікується, що їх буде значно більше.

Поки що зареєстровані лише Роман Козак - висуванець ВО «Батьківщина» та Олександр Ярощук від ПП «Народний Фронт». Проте вже достеменно відомо, що у передвиборчих перегонах візьмуть участь Андрій Кіт, який балотуватиметься від «Блоку Петра Порошенка», Микола Кміть – «Самопоміч», Андрій Гергерт – самовисуванець, Ростислав Новоженець – Радикальна партія Олега Ляшка.

Принаймні останні вже про себе як про кандидатів у народні депутати заявили в телевізійному ефірі. Всі четверо 21 вересня в програмі «2х2. Передвиборчі дебати» телеканалу ZIK представляли програми партій висуванцями, від яких вони йтимуть у народні депутати, та власне бачення подальшого розвитку України.

Кілька слів про згаданих кандидатів у народні депутати.

Отож 47-річний Роман Козак уродженець Стрийщини, голова Стрийської районної ради, член політичної партії ВО «Батьківщина».

На два роки молодший Олександр Ярощук проживає на Івано-Франківщині, директор ПП «Ярко-ІФ», член ПП «Народний Фронт».

Хто на Жидачівщині не знає Андрія Кота? Але все ж нагадаємо. 43-річний Андрій Кіт – відомий бізнесмен, власник, співвласник кількох аграрних підприємств, депутат Львівської обласної ради. До слова, це вже його друга спроба потрапити в парламент. На минулих чергових виборах у 2012 р. він балотувався по мажоритарному окрузі від партії «Удар», тоді поступився представнику від ВО «Батьківщини» Олегу Канівцю. На позачергові вибори 2014 р до ВРУ Андрій Богданович йтиме від партії «Блок Петра Порошенка».

Позмагається за голоси виборців і 48-річний Микола Кміть. Особа теж досить відома. Він власник кількох заводів із виробництва мінеральної води, у 2008-2010 рр. працював головою Львівської ОДА. Якщо його оберуть, в парламенті представлятиме «Об’єднання «Самопоміч».

Наймолодший кандидат серед усієї шестірки – самовисуванець 36-річний Андрій Гергерт – доволі маловідома на Жидачівщині особистість. До 2014 р. був помічником народного депутата Лідії Котеляк, яка пройшла на минулих виборах по Миколаївському окрузі. Його кандидатуру до ВРУ підтримує «Правий сектор».

Найбільший послужний список у наразі найстаршого кандидата в мажоритарному окрузі №126, 58-річного Ростислава Новоженця. Зокрема він президент БФ «Україна-Русь» та заступник голови Української республіканської партії. Також у біографії зазначається, що п. Ростислав був депутатом райради одного з районів Львова, головою Яворівської РДА, помічником народних депутатів А. Матвієнка та Л. Лук’яненка, депутатом Львівської обласної ради від БЮТ. На позачергових виборах до ВРУ у 2014 р. кандидує за підтримки Радикальної партії Ляшка.

Хто ще доєднається до когорти згаданих персон, побачимо вже після 30 вересня.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати