Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Біженці» зі Сходу та Криму. Хто вони?

Останнім часом на тлі подій, які відбуваються на сході України, коли до нас вже прийшли перші труни, питання «біженців» з тих країв у багатьох мешканців району викликає неоднозначні емоції. Чисто по-людськи більшість розуміє, що вони потрапили у складну ситуацію і втікають від війни, бо хочуть залишитися жити. Проте виникає питання: а де ваші чоловіки, чи бува, поки ми вас тут приймаємо, вони не воюють на боці терористів проти наших? Ширяться найрізноманітніші чутки, що їхні чоловіки втікають до нас, а наші мусять йти і гинути там. Щоб розібратися у цьому питанні, ми звернулися до держслужбовців, які розповіли про ситуацію з тимчасовими переселенцями.

Заступник керівника управління соцзахисту населення у районі Тарас Олійник.

- У Жидачівському районі створено штаб з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян України, які переміщені з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Очолюють штаб голови районної ради Ігор Кос та РДА Мирон Кузишин. На сьогодні офіційно зареєстровано таких переселенців 52. З них 17 кримчан та 35 – Луганська та Донецька області.

Серед тимчасових переселенців 19 дітей (наймолодшій дитині 1 рік), 25 жінок і 8 чоловіків, в т. ч. 2 пенсіонери. З шести чоловік (за словами військового комісара Ігоря Німка) четверо призовного віку, і сьогодні вирішується питання про їх мобілізацію.

Як повідомив директор Жидачівського терцентру соціального обслуговування Ігор Процан, спільно з головами місцевих рад проводилась робота щодо поселення переселенців та сприяння у вирішенні їх першочергових життєво необхідних питань. Сьогодні всі переселенці розміщені у селищних радах: Гніздичівській, Журавнівській, Новострілищанській, сільських: Грусятицькій, Лівчицькій, Бережницькій, Загірочківській, Вільховецькій, Чертізькій, Любшанській та Ходорівській і Жидачівській міських радах.

З тимчасових переселенців три особи згідно з чинним законодавством отримали право на соціальну допомогу. Рішенням сесії районної ради одному переселенцю з Криму надано допомогу у розмірі 2 тис. грн. По лінії ООН одна сім’я отримала допомогу у розмірі 6750 грн.

Переселенці шукають роботу у центрі зайнятості. Туди звернулося 6 осіб, чотирьом знайдено роботу.

Після звільнення від терористів територій додому повернулося 6 «біженців».

Також, як повідомили у відділі освіти РДА, 8 батьків звернулися із заявами щодо зарахування їх дітей до шкіл району.

За більш детальною інформацією, консультаціями та допомогою з цих питань можна звертатися за телефоном: 31-135 (приймальня управління соціального захисту).

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин