Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Від членів районового Братства УПА шолом для військовослужбовця

Днями активний учасник Євромайдану, вояка Національної гвардії Володимир Баяновський із Нових Стрілищ, який незабаром поїде захищати цілісність України, отримав військовий шолом. Молодому бійцю захисну амуніцію особисто передав керівник районового Братства УПА Василь Григорович Устрицький.

Купили шолом за зібрані кошти ветеранів - членів Братства. Свою пожертву на добру справу склали Василь Михайлович Мирга, Василь Михайлович Дорош, Ярослава Григорович Сірачинський, Василь Григорович Устрицький, Михайло Миколайович Солян, Оксана Іванівна Пастух, Текля Миколаївна Ткаченко, Михайло Федорович Труш, Йосиф Лук’янович Гладкий, Микола Михайлович Макойда, Федір Юркович Хомин, Микола Михайлович Турчак, Павлина Степанівна Маркевич, Олексій Васильович Данилишин. Ці шановані люди, які пережили тюремні поневіряння, заслання, тортури, які почасти самі зі зброєю в руках боронили рідну землю від московського окупанта, як ніхто розуміють всю важливість такої підтримки. Незважаючи на свій поважний вік, хвороби (в декого інвалідність), низьку соціальну забезпеченість, вони змогли зі своїх скромних заощаджень виділити дещицю для підтримки українських військових.

«Це зворушливо і водночас символічно. Керівник районового Братства вояків УПА Василь Устрицький купив і подарував шолом вояку Національної гвардії 2-го батальйону Володимиру Баяновському… Зі свого боку ми додали тактичні окуляри, ліхтарик, антимоскітну сітку», - розповідає представник ГО «Жидачівська районна «Народна самооборона» Володимир Гаврон, який разом із волонтерами вже не один тиждень підтримує наших краян, що служать у зоні ведення АТО. Волонтери не забувають про тих людей, які постійно підтримують благодійну справу своїми пожертвами.

Так, 25 липня жидачівським волонтерам вдалося передати в 24-му окрему моторизовану бригаду, де служить багато хлопців з Жидачівщини, цінну передачу: 10 шоломів (10 з 20, які люб’язно допомогло придбати керівництво Ходорівського м’ясокомбінату). «Такі люди, як п. Дмитро, варті найщирішої подяки та шани, адже постійно підтримують наших військових продуктами та фінансово допомагають в придбанні захисної амуніції», - веде далі мову В. Гаврон.

Також у посилці для 24-го ОМБ: 6 дощовиків, 3 комплекти форми, бандани, берці та різні потрібні речі, про які просили хлопці.

За кошти, передані о. Степаном від церкви Всіх Святих (3 тис грн.), придбали і передали Василю Коваліву з Сулятич прилад нічного бачення, який нещодавно став у нагоді нашим бійцям.

Дякуємо доброчинцям Галині Кухар з коліжанкою, які передали 300 грн, Марії Мікієвич - 100 грн, Марічці Мизі - 100$, Катерині Русин - 500 грн. На наше проханням Стрийська єпархія люб’язно надала 10 бронежилетів для військовослужбовців з Жидачівщини. 23 липня двоє наших хлопців поїхали в зону ведення АТО вже у нових бронежилетах з одним комплектом змінної форми та продуктами. Хочу подякувати також Антолію Люсаку, який пожертвував 1000 грн, Володимиру Олексовському - 1000 грн, Оксані Стефурі - 50$ і ще 200 грн. Днями передали 400 доларів вихідці з Жидачева, які проживають за кордоном.

Спільна справа якимось дивом пов’язує з багатьма дуже різними людьми. Так, у процесі волонтерської діяльності познайомився з Христиною з Ходорова, яка зараз проживає в Італії. Вона познайомилась з медичною сестрою, яка допомагає бійцям «Айдару». Через неї дізналася, які проблеми є в хлопців із спорядженням. Христина звернулась до нас за допомогою, і вже ми спільно із ходорівянами зібрали 15 комплектів одягу, взуття та інших речей для бійців «Айдару». Якось у розмові Христина розповіла, що працює в одному італійському магазині, до якого часто заходять росіяни. Вона каже: «Росіяни купляють «CHANEL», а ми скидаємось на шинелі…». Віднедавна дівчина стала спілкуватися з росіянами лише англійською мовою.

Перед виїздом в зону АТО з нашої ініціативи о. Ярослав Турик провів чин освячення засобів захисту - бронежилетів та шоломів для наших земляків. Ми їх змогли придбати завдяки добродіям з Жидачівського цегельного заводу - сім’ї Федоришин (20000 грн), фірмам «Сігма» (В. Щуйко, С. Романенко) - 20160 грн, «Екоскло» - 10200 грн, «Галпак» (С. Пісцо, А. Ковбуз, Я. Ковбуз, Р. Бацик) - 20900 грн. Дякуємо всім за розуміння і допомогу. Завдяки вашій допомозі наші хлопці в більшій безпеці.

Також велике спасибі за допомогу волонтерам Ірині Гебрі, Івану Гивелю, Остапу Яцику, Віталію Паночку, Роману Стаднику, Роману Романіву, Юстині Вітик, Марічці Іванчук.

У районі триває акція «Допоможи фронту!». Жидачівські волонтери за сприяння ТМ «Рукавичка» у супермаркетах в Жидачеві та Ходорові встановили скриньки для збору не лише коштів, а й продуктів.

«Люди по-різному сприймають таку ініціативу, одні нарікають, але більшість таких, які ставляться з розумінням. Іноді людська доброта та щирість зворушує. Так, підійшов якось дідусь, якому, мабуть, під 90 рокеів, і запитує, чи потрібно цукор. Кажемо ствердно. Він, зігнутий удвоє від тягаря прожитих років, на свою невелику пенсію купив і приніс 5 кг цукру. Й, передаючи, сказав: «Нехай нашим хлопцям там буде солодко». А один чоловік підійшов і кинув у скриньку тисячу гривень й швидко пішов», - розповів волонтер Роман Романів.

Цими вихідними волонтери в супермаркеті «Рукавичка» організовують акції «Малюнок для військового» та «Напиши листа солдату». Всі листи та малюнки буде передано на передову їхнім адресатам.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин