Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Село на краю району

Якщо вам буде цікаво побувати в с. Лискові, то варто знати, що належить воно до Зарічненської сільської ради, проживає тут більше 600 осіб. Минулого року село відзначило 435 років із часу першої писемної згадки. Серед визначних місць, які варто оглянути – хіба старенька дерев’яна церква 1901 року. Також у центрі села красується фігура Матері Божої, є школа, дитячий садок, Народний дім, сільська бібліотека, магазини.

У 2013 році в Лискові було організовано футбольну команду та відкрито оновлене футбольне поле.

Свого часу жителям Лискова пощастило мати в своєму селі повноцінну загальноосвітню школу та дитячий садочок. Власне про дошкільну установу доводилось останнім часом багато писати. Дитячий садочок почав свою роботу чи не з моменту відкриття школи. Проте два останні роки установа стояла на межі закриття. Минулого року в сільському бюджеті Зарічненської сільської ради ще спромоглися відшукати кошти для утримання дошкільного закладу, а от початок 2014 року виявився вирішальним. Стояла дилема: або закривати, або шукати інші джерела фінансування. І в березні цього року рішенням Жидачівської районної ради Лисківську ЗОШ I-III ст. перейменовано на Лисківський навчально-виховний комплекс, що дало змогу зберегти дошкільний навчальний заклад, який і до цього часу розташовувався у приміщенні школи. З квітня 2014 року дошкільна установа вже у новому статусі продовжила свою роботу.

Оскільки минулого тижня мала нагоду бути у Лискові, не оминула можливості поцікавитись, як працює дитячий садочок та як готуються до нового навчального року вже тепер у Лисківському НВК. Моєму несподіваному візиту, можливо, й не надто втішилися, але й не прогнали.

Побаченим у дитячому садочку була приємно здивована. Адже попри певні проблеми, які в основному стосуються стану приміщення (потребує добротного ремонту), всередині завдяки дбайливості персоналу все чисто, прибрано, створено умови для того, щоб діти почувалися тут як вдома. Скрізь - і в коридорі, ігровій, спальні - все нагадує про те, що ви потрапили у світ дитинства, де панують казкові герої, є багато іграшок, розвиваючих ігор – все це зроблено завдяки фантазії та дбайливості працівників садочка.

Про те, що тут приділяють увагу кожній дитині, побачила під час обіду. У їдальні діти чемненько чекали, поки вихователі принесуть їм свіжо зварений смачний обід (борщ, а на друге гречана каша із котлетою та морквяним салатом). Побачивши гостя, діти всі дружньо привіталися й охоче знайомилися. Група різновікова, тож поки старші вправно справлялися з обідом, молодшим добре попоїсти допомагали вихователі. Про те, що готують тут смачно, підтвердженням стали швидко спорожнілі тарілки.

Вирішивши не заважати малечі та вихователям під час обіду, скористалася запрошенням директора Лисківського НВК (почувши про мій незапланований візит, поспішив прийти) і пішла оглядати школу.

Оскільки садок і школа знаходяться в одному приміщенні, тож ходити далеко не довелося. Дорогою зазирнули до шкільної бібліотеки, в якій бібліотекарем працює Галина Михайлівна Шевчук. Попри те, що зараз літні канікули й відвідувачів немає, тут все готове для обслуговування читачів. Із шкільними підручниками проблем немає, зате дуже бракує художньої літератури, періодики, каже Галина Михайлівна. Бібліотека ще не комп’ютеризована, рятує те, що в школі є комп’ютерний клас.

Сьогодні в школі навчається 80 дітей, розповідає директор Василь Лук’янович Мельник, а у 80-х було й 280 учнів.

Приміщення школи здане в експлуатацію 1978 року. Школа велика, простора. Щороку, як і скрізь, бракує коштів на утримання чималого приміщення. Щоправда, завдяки участі в проекті від ООН вдалося замінити 61 вікно на пластикові. Але треба ще 100 таких вікон, крім цього, потребують заміни й з десяток зовнішніх дверей.

Два роки тому повністю відновлені внутрішні туалети. Приміщення НВК опалюється за допомогою вугільної котельні. Щороку на опалювальний сезон необхідно 300 т вугілля.

Випускники подарували для навчального закладу на згадку фігуру Матері Божої, і в школі незабаром буде свій духовний куточок.

Є тут адаптований спортивний зал, а з навколишніх сіл учнів на навчання привозять шкільним автобусом за умови, якщо є бензин і сам автобус справний.

Поки тривають літні канікули, в школі не вщухають ремонтні роботи, в класних кімнатах - в основному за кошти з батьківських комітетів.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин