Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Один плаче – інший скаче...

У ніч з суботи на неділю 20 липня центр Жидачева прокинувся з першого сну від страшних звуків. Свистіли і вибухали ракети, спрацювала в автомобілях сигналізація, гуркіт, дим...

На щастя, це не війна. Це наші земляки так святкують весілля!

І нічого, що в країні війна, гинуть наші хлопці, багато з яких вже ніколи не пізнають сімейного щастя, що страждають в полоні українські військові та мирні жителі сходу, що патріотка Надя Савченко у тюрмі Воронежа не має жодного зв’язку з вільним світом, що днями від рук російських терористів загинуло майже триста мирних пасажирів малайзійського літака, серед яких було 80 діток, багато молоді, науковців. І кожен з них мав якісь мрії, надії, плани на майбутнє…

До того ж, «У зв'язку із загибеллю військових з Львівщини під Зеленопіллям у регіоні оголошено Дні жалоби», — йдеться у повідомленні прес-служби Львівської ОДА. Цього року через війну в країні скасовано більшість розважальних заходів та фестивалів, а ті, що залишились, змінили свій формат.

А в нас, що? У нас забава! Зрозуміло, що весілля планується заздалегідь, передбачити все неможливо. Але ж не обов’язково святкувати його з таким гуком. Щиро бажаємо молодій парі щасливого й довгого життя. І все ж дозволимо собі виразити сумнів, що ті феєрверки матимуть якийсь вплив на успішність їхнього шлюбу. Та спадає на думку, скільки ж касок, бронежилетів, інших засобів захисту можна було б відправити нашим солдатам за гроші, випущені з феєрверками у повітря. Може, вдалося б врятувати чиєсь життя!

Не час зараз на гучні святкування! Скажете, це питання культури, брак виховання і дорослого вже не перевчиш. Але ж є законні важелі впливу. Та й феєрверки після півночі та ще й в такий трагічний для нашої держави період - це не тільки порушення спокою жителів міста та брак культури, а й пряме порушення законодавства.

28.12.2011 р. Жидачівська міська рада прийняла Правила благоустрою території м. Жидачева, згідно з якими «для забезпечення прав та законних інтересів мешканців міста (право громадян на спокій, відпочинок, сон) забороняється після 22 години проведення салютів, феєрверків, інших заходів із використанням вибухових речовин та піротехнічних засобів».

Ніхто не заперечить, що закони добрі лише тоді, коли вони виконуються. Здавалося б, міська влада дбає про своїх мешканців, але, на превеликий жаль, тільки на папері. Жодного контролю за виконанням рішення міської влади про право громадян на спокій та відпочинок не ведеться, і відповідальності за порушення теж ніхто не несе. Відповідно законні права громадян на відпочинок порушуються постійно. І нікого не турбує, що, може, в якомусь домі хвора людина не може заснути, що маленька дитина часто пробуджується й плаче, нікому немає до цього діла, найважливіше, що є відповідний папір.

Неодноразово депутати міста звертались до міськвиконкому з заявами про те, що ресторанне господарство «Галичанка» регулярно проводить розважальні заходи на замовлення, які супроводжуються гучними співами, викриками, включенням на повну потужність звукової апаратури, проведенням салютів і феєрверків часто неадекватними особами і в нічний час, які залишають після себе сміття (картонні коробки, гільзи, поліетилен). Такі випадки мали і мають місце майже щотижня, в тому числі і в скорботні Дні пам’яті жертв Голодомору, Дні пам’яті загиблих Героїв Небесної Сотні. Зокрема 22.02.2014 р., коли відомо було про десятки жертв, коли небайдужі хлопці району відправлялись з Жидачівського штабу Народної самооборони на Майдан, в «Галичанці» на повну потужність гриміла гулянка.

Останнім часом щосуботи до ранку музика, крики, регіт. А на початку червня гості ресторану вирішили запускати феєрверки й салюти о 2 годині ночі, те саме й у неділю 20 липня.

Та на всі звернення до міської влади лише обіцянка розібратись з питанням, а письмово – цинічна відписка про існування вищезгаданих правил. При цьому чомусь забувається про існування у правилах розділу 8 «Контроль у сфері благоустрою території м. Жидачів» та розділу 9 «Відповідальність громадян та юридичних осіб за порушення Правил благоустрою території м. Жидачева».

А між тим Жидачівською райспоживспілкою, до якої відноситься ресторанне господарство «Галичанка», керує п. Бурій, який не проживає в нашому місті та не переймається нашими проблемами, бо спить собі спокійно, і совість його не мучить. І, як нам відомо, останнім часом райспоживспілка наполегливо добивається приватизації землі, яку вона орендує у міста, отже важелів впливу на порушників не бракує.

Всі ми ходимо під Богом і не знаємо, що буде завтра, чи чекає нас велике щастя і радість, чи горе, як у родин загиблих Героїв Небесної Сотні, українських військових, звичайних українців, не знаємо, чи переживемо щасливо завтрашній день. То чому ж не ставимось з повагою до почуттів, потреб і прав людей, чому забуваємо про щире християнське співчуття і мораль? Невже вистачає вдітись у вишиванку, почепити синьо-жовтий прапорець на машину, виголосити кілька патріотичних лозунгів чи навіть дати сотню-другу пожертви? А де ж совість?

А може, всі ті нещастя і жертви, які випали на долю нашого народу, є наслідком того, що ми часто не зважаємо на вплив наших вчинків на інших людей, є наслідком браку поваги, нашої байдужості до чужого болю, до чужих страждань?.. Задумайтесь!

М. Коханевич.

За дорученням громадських організацій «Жидачів – рідне місто», Жидачівська районна «Народна самооборона».


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин