З кожного по гривні – солдату бронежилет

Держава закупила для львівських солдатів зіпсоване взуття за завищеними цінами. Бійці Третього батальйону територіальної оборони, який тренується на Яворівському полігоні, досі не мають якісного взуття. Те, яким їх забезпечила держава, легко розірвати рукою. Про це у середу, 25 червня, під час відкритого засідання тимчасової комісії Львівської обласної ради зі сприяння підрозділам ЗСУ на території області розповів голова комісії Ярослав Мудрий. Як би не прикро було це чути, але така сьогодні реальність.

І якби не допомога волонтерів, небайдужих людей, зрештою кожного з нас, наші хлопці- військовослужбовці, які зараз на передовій і які кожного дня ризикують своїм життям, почувалися б чужими, кинутими напризволяще у власній державі.

Уже третій тиждень з дня в день представники ГО Жидачівська районна «Народна самооборона» вишукують найменшої можливості, щоб дістати для військовослужбовців, які мобілізовані з Жидачівщини, бронежилети, каски, взуття та інші необхідні речі.

24 червня, як розповів Володимир Гаврон, вони змогли відправити для бійців 51-ї механізованої бригади, які в зоні АТО на Донеччині, медикаменти (на 1500 тис грн), розгрузки (5 шт.), інструменти для ремонту бронетехніки (більше 30 кг), постіль, прапори (4 шт.), засоби гігієни, вогнегасник, спальні мішки (7 шт.), шкарпетки (36 пар), труси (15), футболки (10), 15 змінних військових форм, продукти швидкого приготування, взуття. Загалом на суму 10 тисяч грн.

Для військових, які перебувають у Третьому батальйоні територіальної оборони, придбали і передали 6 комплектів військової форми, 16 пар шкіряного взуття, 4 військові шоломи 4-го ступеня захисту, тактичні окуляри (7 пар), наколінники (7 пар), великий ящик медикаментів, комплект рацій «Motorolla», державний прапор, військовий наплічник, засоби гігієни з надлишком, 4 блоки туалетного паперу, балаклави, ножі (3 шт.).

Завдяки Жидачівсько-Миколаївському військкомату та підприємцям із Миколаївщини та Жидачівщини наші бійці отримали генератор, м’ясні вироби (60 кг), ящик чаю та кави, олію, крупи, макарони. Миколаївська самооборона передала бійцям нові телефони зі стартовими пакетами.

Також буквально у вівторок-середу 10 осіб завдяки кооперації зусиль волонтерів та меценатів військовослужбовці цього батальйону отримають 10 бронежилетів.

Якщо говорити про те, у скільки обійдеться одягнути українського бійця у найнеобхідніше спорядження та амуніцію, то сума виходить кругленька, каже В. Гаврон, близько 7-8 тисяч грн. З найнеобхіднішого потрібні якісне взуття, змінна форма, бронежилет, шолом, спальник, каримат, дощовик, ліхтарик, ніж, наколінники, тактичні окуляри, балаклава.

«Одразу всім ми забезпечити не можемо, але зважаючи на те, у якому роді військ проходить службу наш земляк, намагаємось передати найважливіше. Зараз один наш хлопець поповнив ряди десантного підрозділу в 95-му аеромобільному полку, то ми забезпечимо його повністю всім необхідним, бо це еліта військ.

Як нам відомо, більше 40 осіб перебуває у частинах і готові в будь-який момент відправитись у зону конфлікту, ще стільки ж вже знаходяться на території, де ведеться АТО. У Третьому батальйоні територіальної оборони Львівської області перебуває 16 наших хлопців.

Намагаємось хоч якось облегшити військові будні не лише нашим землякам, а по можливості допомогти їхнім побратимам по зброї. Як розповів мені один з наших бійців, йому соромно ходити в нових берцях у той час, як його побратими ходять у геть полатаних. Боляче чути таке. З іншого боку, приїхали хлопці з 24-ї бригади, що на Яворівщині, і з таким пієтетом розповідають, як вони буквально оживляють військову техніку, до якої роками ніхто не дивився. Байдуже, що за одним ключем в черзі стояло по 8 солдат. Приїхавши у звільнення, хлопці везли назад сумки, повні необхідних інструментів, бо там вони потрібніші.

У цю бригаду ми, дякуючи меценатам, передали багато інструментів для військової техніки, 20-тонний домкрат, змінний одяг, рукавиці, ліки, засоби гігієни.

Все те, про що розповідаю, було б неможливе без підтримки меценатів, просто небайдужих людей. Нам передають і значні суми, за які ми маємо змогу робити вагомі справи, а за дрібніші пожертви робимо малі, але не менш важливі речі.

Так, минулої п’ятниці Володимир Швед запросив нас на підприємство «А.М.В. Україна», де нам керівництво та колектив вручили 30 тисяч грн. Підприємство «Сігма» передало 20160 грн на 6 бронежилетів. Таку ж суму на бронежилети передало керівництво «Галпаку». За ці всі кошти ми закуповуємо лише бронежилети. Та сьогодні справа не лише у зборі коштів, а найголовніше, що все важче дістати засоби захисту. Пропозицій мало, а попит дуже великий, від того й зростає ціна.

Також хочу висловити велику подяку директору Жидачівського відділення «Укрпошта» Петрові Кошкалді за допомогу в організації та зборі коштів. Поштарі в Жидачеві зібрали 5562 грн та й сам колектив пошти передав на потреби наших військових понад 3 тисячі грн.

Скриньки, які розмістили в різних торговельних точках, банківських установах та поштових відділеннях, ще не відкривали.

Дякуємо і сім’ї Федоришиних, які закупили інструменти, мило, рукавиці, одяг і білизну. Громада Протіс та Монастирця зібрали відповідно 542 грн та 2749 грн.

Олег Долошицький з Гніздичева передав акумулятор, набір ключів, Ігор Чорнейко – набір інструментів. Профспілка медичних працівників готова перерахувати 3 тис грн.

Допомога надходить також із-за кордону. Так, вихідці із Жидачева Олег Серафин та Ігор Ломиш переказали 400 доларів, Анна Портянко (Балян) - 1000 грн. Багато людей дають від 100 і більше гривень. Сьогодні сестра одного військового дала гроші на шолом для свого брата. Всім ми надзвичайно вдячні за розуміння та підтримку. Також не зайвою буде й волонтерська допомога: хто має вільний час, знайомства, знає, де що можна придбати, будь ласка, зголошуйтеся, підказуйте, допомагайте. Така підтримка теж важлива.

21 червня молодь Жидачева організувала збір коштів для закупівлі медикаментів. Зібрали 3284 грн. За ці кошти ми придбали лікарські засоби, і в резерві ще є на суму до 2 тис грн. Плануємо формувати індивідуальні аптечки для кожного бійця, бо це важливо. Як я вже казав, очікуємо на змінну форму, бронежилети та військові шоломи».

Поки ми розмовляли про справи, зайшов чоловік і попросив допомогти спорядити його працівника, який ще з березня мобілізований і перебуває у Запорізькій області. Вдома в Жирові в нього залишились дружина та двоє дітей. «Син закінчив школу, наш колектив зібрав для хлопця на випускний невелику суму коштів. Допомагали дітям на Великодні свята і при потребі підтримуємо. Дуже прошу допомогти Сергієві з бронежилетом, шоломом та всім іншим». При розмові з’ясувалося, що про свого працівника турбується директор Ходорівського психоневрологічного інтернату Петро Степанюк.

У цьому підрозділі на Запоріжжі служать ще двоє наших земляків. Тож для них також наші волонтери передаватимуть бронежилети, каски. 26 червня до них вже відправили посилку із змінною формою, білизною, спальниками, набором інструментів та іншим.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати