Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівщина з газом. Щодня з однієї свердловини добувають більше 10 тисяч кубометрів газу

Після того, як «Газпром» перекрив постачання газу для Україні, всі щирі українські патріоти одразу подумали, що «Путін ху@ло ла-ла-ла». Але в розпач впадати не в нашім характері. Тим паче, що чого-чого, а газу нам не бракує, лише б держава вкладала кошти в модернізацію газовидобувної промисловості.

Те, що газ в Україні є і його варто добувати, підтверджує і наш район. «Новий час» писав (6 вересня 2013 року) про буріння свердловини поблизу с. Пчан Вільховецької сільської ради. Так ось, нещодавно завершено пошуково-розвідувальні роботи і поклади «голубого» палива вже надходять до загальної державної системи газопостачання, яка передана на обслуговування «Львівгазвидобуванню». Свердловина трубопроводом з’єднана із компресорною станцією в Держові, де відбувається основний розподіл газу.

За словами механіка бурових установок Стрийського відділення бурових робіт Ігоря Маршалка, свердловина може експлуатуватися доволі тривалий період часу, що не обмежується кількома десятками років. Щодоби з неї надходить більше 10 тисяч кубометрів газу. Ще б кілька таких свердловини - і Жидачівський район міг би обійтися своїм газом. Із загальної системи газопроводів газ надходитиме по всій Україні і на підприємства, і для потреб населення.

Собівартість свого газу не вимірюється у доларовому еквіваленті. За попередніми підрахунками, вона становить в межах 300 грн за тис. кубометрів.

Є сподівання, що це не перше таке родовище газу на нашій території. Бурові роботи бригада Стрийського ВБР БУ «Укрбургаз» ПАТ «Укргазвидобування» розпочала в новому місці. Цього разу поблизу Старих Пчан або хутора Колонія Вільховецької сільської ради.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин