Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«У Репехові курей в кращих умовах вирощують, аніж наші діти навчаються»

У Баківцях на 80 дітей сім з половиною класних кімнат, на 15 вчителів і директора - один кабінет. А ще прогнилі підлоги, стіни пошкоджені грибком, пічне опалення, яке щороку доводиться лагодити. А що ви хотіли, приміщенню, що служить за школу, вже більше ста років! А капітального ремонту воно не бачило, мабуть, з півстоліття. Звісно, щоліта після завершення навчального року все тут вимітається, вимивається і приводиться до, якщо це можливо, прийнятного вигляду.

«Школа золота, діти й вчителі золоті», - з позитивом, але гіркотою в голосі каже директор школи Зіновій Іванович Комарницький. Бо це все, що вони наразі мають. Для 80 дітей ні бібліотеки порядної, а про спортзал та комп’ютерний клас - хіба мріяти. В коридорах темно, і в білий день потрібно вмикати світло, щоб побачити на стінах розвішані ілюстративні матеріали: з творчим підходом тут готуються до днів інформатики. Також у коридорі красують підготовлені учнями стенди, присвячені Героям Небесної Сотні, 200-річчю з дня народження Тараса Шевченка.

Директор не може нахвалитися своїми вчителями та учнями. «Чого ви раніше не приїхали, - докоряє, - у нас якраз завершився семінар, діти підготували годинний концерт про Героїв Майдану. Вчителі від зворушення плакали».

Себе називає не директором, а завгоспом. «Тут тече, там відпадає, пєци геть з ладу виходять, доводиться наново перекладати. Тож все старезне. Якби тут не було школи - приміщенням б завалилося», - бідкається директор.

Старші класи навчаються у корпусі, що ближче до центральної автодороги, а 1-4 - в теж пристосованому приміщенні колишньої польської кантори. Тут ситуація не краща, класних кімнат не вистачає доводиться ділити одне приміщення і під їдальню, і під класну кімнату.

Минулого року школа стала переможцем обласного конкурсу з проектом, за яким на 50 тисяч грн мали закупити 5 комп’ютерів, мультимедійний центр та меблі для комп’ютерного класу. 2 тисячі гривень із шкільного бюджету, 7 тисяч від сільської ради як співфінансування виділили, а комп’ютери й досі в дорозі. Кошти не проходять у казначействі.

Натомість педагоги та учні радіють і тим подарункам, які вряди-годи віддають до школи небайдужі меценати. Так, нові парти для одного з класів передала краянка Орися Ярославівна Лаба, тенісний стіл ще 10 років тому фірма «Агролайф», щороку до св. Миколая солодощі дітям передають із ТзОВ «Птиця».

«Я вам правду кажу, в Репехові кури на фермі в кращих умовах вирощують, аніж наші діти навчаються, - скрушно зітхає Зіновій Іванович і додає: – Мав би мільйон гривень - завершив би приміщення, що он через дорогу стоїть, і була б чудова школа».

Місце, де зараз стоїть школа, прекрасне: велике подвір’я, є де розмістити спортивний майданчик, сад. Колись тут планували будувати школу, замість Дев’ятник, але в тодішнього керівництва районного виконкому чомусь не лежала душа. Тож нова школа дісталась дальнім сусідам, розповідає директор.

А баковецькі учні та вчителі з сумом та надією поглядають на нове й ще добротне приміщення колишньої колгоспної контори, що стараннями сільського голови та з погодження пайовиків перейшло на баланс сільської ради. Власне це ідея Ігоря Лалака використати колишню контору для школи. Не один рік пішов на те, щоб бодай завершити бюрократичну тяганину. Після того, як відповідне рішення прийнято, місцеві активісти не забарилися й взялися робити внутрішній ремонт за громадські кошти.

Як розповів сільський голова, минулого року навіть вдалося заручитись підтримкою тодішнього заступника голови Львівської ОДА Ірини Романів. Вона обіцяла, що до Дня незалежності в 2014 році школа буде відкрита.

У районному бюджеті навіть передбачено 100 тис грн для співфінасування. Потрібно ще з півмільйона, щоб провести реконструкцію опалення та довести до ладу приміщення.

У майбутній школі ще раніше поміняли старі вікна на нові пластикові, замінили вхідні двері. Вже повністю розплановано, де в яких кімнатах, які класи розмістити, де буде великий, світлий спортивний зал. В одному кабінеті навіть стоять шкільні парти. Щотижня працівники народних домів та бібліотек на прохання сільського голови приходять прибирати всередині майбутньої школи. Сподівання усі - й працівники сільської ради, і педагоги, й прості селяни покладають великі.

Але час і події останніх місяців внесли свої корективи. Влада змінилася, а чи в нового голови Львівської ОДА Ірини Сех є в планах подарувати баковецьким дітям щастя навчатися у світлих і просторих класах, бігати по широких коридорах і взимку не боятися замерзнути через те, що вийшла з ладу старезна піч. Поживемо - побачимо.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин