Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Майдан – це як ядерна зброя, що не застосовується

Минулого тижня, перебуваючи на окрузі, народний депутат України Олег Канівець провів дві зустрічі з виборцями у Ходорові та Жидачеві, де розповів про останні події в парламенті, його кулуарах та у наметах Жидачівщини й Стрийщини на Євромайдані.

8 лютого народний депутат України Олег Канівець провів черговий прийом громадян у Жидачеві. На особистий прийом до парламентаря записалося 12 осіб. Зокрема завідувач бібліотеки с. Монастирця Галина Лисевич, представники громади Межирічанської УГКЦ Вознесіння Господнього, директор Журавнівського ліцею Володимир Цукорник.

Надано консультацію з написання мікропроекту щодо ремонту бібліотеки, вирішено допомогти з перекриттям церкви (1812 року), яка є пам’яткою архітектури, та позитивно вирішено питання співфінансування музею художника Богдана Януша в смт. Журавні.

Як поінформував виборців нардеп, намети Стрийщини та Жидачівщини розташовані на Євромайдані біля головної пошти в Києві. У п’ятницю, 7 лютого, один з них замінили, оскільки він пошкоджений вогнем та став непридатним до використання. Також з ініціативи Стрийської самооборони встановлено ще один намет за периметром Майдану, де можна одночасно розмістити до 100 осіб. Парламентар подякував усім волонтерам і активістам Ходорівщини та Жидачівщини, які жертовно віддаються справі Майдану. Загалом через намети округу пройшло більше 5 тисяч осіб. Характеризуючи ситуацію, Олег Канівець закцентував увагу на наступних моментах:

«Ситуація була й залишається непростою. 21 лютого буде три місяці, як стоїть Майдан, і ніхто не може сказати, коли він закінчиться, тому що режим Януковича не йде на жодні поступки. Більше того, він намагається проти сили й духу народу застосовувати важелі «кривосудної» системи, бо це не можна назвати нині правосуддям».

Парламентар розповів про те, як проходять судові засідання, у яких він брав безпосередню участь з іншими народними депутатами, відстоюючи студентів театрального інституту, автомайданівців, мирних протестувальників, у тому числі хлопців з Жидачівщини та Ходорівщини.

Народний обранець відповів на низку запитань, зокрема виборці цікавилися механізмом повного перезавантаження влади, ймовірних шляхів як мирного, так і збройного протистояння, настроїв пересічних киян, оцінкою окремих політичних фігур, поверненням до Конституції 2004 року тощо.

«Поки що наша головна проблема – це відсутність єдиної команди спротиву, лідера команди, вертикалі і єдиного плану дій. Зараз не президентські вибори головне. Ми дискутували до Майдану, що має бути єдиний кандидат у Президенти. Після оцих подій ми побачимо, що Янукович уже балотуватися не в стані, а я думаю, що до цього ми дотиснемо, то тоді й питання єдиного кандидата відпаде. Може, ми після Майдану заслужимо вибирати кращого з кращих, а не як завжди вибирали кращого з гірших.

Проголосувати за наш законопроект, могли навіть депутати- регіонали. Підходили до нас, казали: та ставте на голосування всі чотири законопроекти, ми дамо вам 50 голосів за це… але, на жаль, прийшов Арсеній Петрович десь по обіді і каже: «Ми домовились, це перемога». Яка? «Вони звільняють заручників, але ми звільняємо Грушевського і адмінбудівлі». Тоді ми й сказали йому: «Арсенію Петровичу, ти підеш на Грушевського і це скажеш людям». Зібралась терміново фракція і сказала: «Ні». І знову вернулися на перемовини. Тобто перебирають на себе інколи лідери повноваження Майдану і готові підписатися під певними рішення, розуміючи, що Майдан їх підтримає. В цивілізованому світі, якщо представник України їде на перемовини в іншу країну, йому видаються директиви, тобто рамки, в яких він має діяти. Зараз Майдан - це всі, Україна і Мадан мають видати директиви перемовникам, і вони ні на крок не можуть відступити від цих директив.

«Є кілька варіантів повернення до Конституції зразка 2004:

прийняття акту про відновлення Конституції 2004 року;

внесення змін в закон про Конституційний суд;

Президент звертається до Конституційного суду і просить його переглянути рішення;

законопроект 4180, який має висновок Конституційного суду, - голосуємо 300 голосами».

«Беркут» – це є просто озвірілий загін. Я не знаю, чи є хтось на Жидачівщині, а на Стрийщині ми вже такого одного знайшли. Запам’ятайте це прізвище - Іван Галик. Він був пожежником, а нещодавно пішов у «Беркут». Я розмовляв з ним по телефону. Я кажу: від тебе хочу почути одне – ти був на Майдані в ті сумні різні події, ти був на Грушевського? Знаєте що він мені відповів? «Я не можу відповісти, звертайтеся в інформаційний центр…». Для нього є два виходи: або ганьба, яку йому влаштують односельчани, мешканці району, земляки, або він пише заяву і йде геть з того «Беркута». Я можу йому гарантувати, що він отримуватиме піврічну зарплату, ту, яку отримував там, будучи на роботі, за те, що зробив мужній вчинок…»

«20 січня мені вдалося витягнути з лабет поліцаїв студента театрального університету Карпенка Карого Остапа Вакуляка, тому що йому не надали статусу підозрюваного, а він мав статус учасника слідчих дій. Остапа хотіли повернути, я написав смс сестрі: «ховайте його». Богу дякувати, не знайшли…»

«Я їх називаю вже не тітушками. Кажу ментушки або ментотушки, тому що це люди, які прикриваються ментами, менти їх охороняють».

«Сьогодні у Януковича оці заручники - єдиний переговірний засіб, він більше не має чим торгуватися з Майданом. Він просто взяв і антигуманно торгується людськими долями».

«Так, треба брати уряд, я за те, що уряд має брати опозиція . Я навіть за те, щоб віддати крісло спікера регіоналам, але гнати треба в шию і Колесника, і Рибака. І якщо ціною цієї посади має бути проєвропейська більшість, можна погодитися віддати Тігіпкові крісло прем’єра. Інший шлях – силовий».

«Що може заспокоїти Майдан? Звільнення всіх наших, відставка генпрокурора, повертаємося до парламентської республіки і на її підставі формуємо уряд, тільки це є початком заспокоєння суспільства і Майдану. Далі в нас є ще багато речей – це і зміна ЦВК, це і зміна Конституційного суду, це і вибори в Києві, це і зміна закону про референдум, і винесення цих питань на референдум».

«Думаю, що люди послухають Раду Майдану, якщо ще буде керівник ради Майдану. Має бути єдиний лідер супротиву. Не обов’язково цей лідер супротиву має бути наступним Президентом. Якщо хочете, можна чергувати керівництво в Раді Майдану. Існує президія Народної ради, в яку входять Тягнибок, Яценюк і Кличко. Прийміть рішення, що один тиждень керує один, але один. Він оголошує рішення, ви радьтеся троє, але він виголошує рішення, яке прийнято і виконується всіма. Має бути центр прийняття рішень. Щоб бодай тиждень знали всі в цій країні, з ким про щось говорити, щоб прийняти швидкі, тактичні, ситуативні рішення».

«Тільки позиція заходу і Америки. Тільки це дає підстави вірити, що ми мирним шляхом можемо розв’язати ситуацію. Вони бояться сили. Реально посол Америки скляними очима сказав Ахметову - це санкції, це не тільки, що тобі візу не дадуть, всі твої структури відомі і зрозумілі, всі рахунки відомі і будуть заблоковані».

«Тривога є, але оптимізм теж є. Я думаю, що країна варта кращої долі. Багато вже крові пролито, і новітні герої вже кров свою пролили. І вже весь світ знає Майдан – це Україна. Як кожна держава має свою візитівку, Україна для світу - це Майдан. Європа нарешті зрозуміла, що нам треба дати не просто асоціацію, а й членство в Європейському союзі. Європа нарешті зрозуміла, що український Майдан показав ділом, як треба відстоювати свободу і право на гідне життя…».

Марія ТАТЧИН.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин