Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вони пройшли горнило війни на чужій землі

12 лютого в сесійній залі Жидачівської районної ради пройшли урочистості з нагоди 25-ї річниці виведення військ із Республіки Афганістан.

15 лютого 1989 року останній радянський солдат назавжди покінчив з неоголошеною війною в Афганістані. З 1979 до 1989 року через горнило цієї війни пройшли близько 160 тисяч українців, з них 140 із Жидачівщини.

Привітали воїнів-афганців району голова районного осередку Української Спілки ветеранів Афганістану Ігор Табака, заступник голови Жидачівської РДА Олег Кизима, заступник голови районної ради Марія Стеців, міський голова м. Жидачева Володимир Левко, військовий комісар Ігор Німко, сільський голова с. Бережниці Гнат Кухта.

Розпочався захід виконанням Гімну України та панахидою за душі загиблих. В цій війні на чужій землі та за чужу славу загинуло двоє жителів Жидачівщини - Богдан Пастух та Богдан Лепкий.

Учасники святкування поклали квіти та лампадки до постаменту воїну-визволителю та до імпровізованої стіни скорботи, встановленої біля стін Жидачівської РДА в пам’ять про загиблих учасників Майдану в Києві.

Голова районного осередку, звертаючись до побратимів, які пройшли горнило війни, закликав і сьогодні стояти пліч-о-пліч у відстоюванні своїх прав, підтримувати один одного, не забувати у важкий час. Сьогодні вони, як ніколи, мають бути єдиними й не дозволяти різним силам вносити розбрат у їхні ряди. Також Ігор Табака відзначив, що й сьогодні воїни-афганці стоять на захисті українського народу. Вони стоять на передовій на київських барикадах мирної революції, що сьогодні відбувається в Україні.

У планах афганців встановити у районі якщо не пам’ятник, то бодай меморіальну таблицю в пам'ять про загиблих воїнів. У цьому їм зможуть допомогти депутати районної ради, які в програмі районної ради можуть передбачити кошти на виготовлення меморіальної таблиці, зауважила Марія Стеців. Також нагадала воїнам-афганцям, що вони можуть оформити допомогу на лікування. Для цього потрібно лише звернутися до депутатів чи керівництва районної ради.

Ігор Табака подякував усім керівникам управлінь та служб району, головам місцевого самоврядування, які не забувають воїнів-афганців, допомагають їм у вирішенні проблем.

За виконання військового обов’язку, громадянську позицію грамотами Жидачівської РДА відзначені ветерани-афганці Іван Малиновський та Ігор Табака, грамотами районної ради - Віктор Лайтр, Тарас Слюсар, подяки від сільського голови с. Бережниці отримали Володимир Вінтонів, Мирослав Баран, Богдан Кулька, Василь Тріщ. Також від обласної організації воїнів-афганців нагороджені грамотами Олександр Волянський, Степан Савчак, Іван Пироговський, Богдан Чмелик, Ярослав Чорненький, Василь Федоришин, Василь Онім, Ярослав Ліпковський, Богдан Данчевський, а медалями від обласної організації - Любомир Зубальський, Василь Гук, Орест Пельо, Іван Середа і Ігор Кудельський.

15 лютого у день у знак солідарності з Майданом афганці Львівщини пройдуть пішою ходою центром м. Львова із запаленими лампадками до пам’ятного знака загиблим воїнам-афганцям.

Голова районного осередку також закликав своїх побратимів взяти активну участь в урочистостях з нагоди відзначення 200-ліття від дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Концертну програму з нагоди 25-ї річниці виведення військ із Республіки Афганістан підготували районний Народний дім, солісти, директор Народного дому с. Млиниськ Андрій Фастнахт, Роман Каїнський, брати Михайло та Микола Ліпковські з Народного дому с. Володимирців. Ведуча – Ольга Семчишин.

Оксана ФРАНКІВ.

Львівська ОО воїнів-інтернаціоналістів висловлює глибоке співчуття рідним, близьким та сім’ям полеглих учасників мирних протестів у Києві.

Представники Львівської УСВА з перших днів Майдану знаходились в епіцентрі подій, здійснювали й далі здійснюють охорону мирних протестувальників з метою недопущення кровопролиття.

Ми засуджуємо вирішення конфлікту силовим варіантом і закликаємо не допустити в подальшому кровопролиття!

Звертаємось до президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України з вимогою негайно відпустити незаконно ув'язнених учасників мирних протестів!

Звертаємось до президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України та лідерів опозиції:

- створити слідчу групу із залученням міжнародних представників ОБСЄ й приступити до негайного розслідування усіх фактів викрадення, побиття, затримання, смерті учасників Майдану та знищення їх матеріальних цінностей з метою притягнення до відповідальності тих осіб, чиї дії (накази, виконання) або бездіяльність призвели до кровопролиття та загибелі мирних громадян;

- продовжити переговори з метою мирного врегулювання конфлікту. Прислухатись до думки народу, відкинути свої власні амбіції.

Державним чиновникам та службовцям не виконувати злочинні накази.

Не допускати проявів сепаратизму, що може довести до розподілу України, втрати її суверенітету та подальшого кровопролиття.

Не триматись за свої крісла будь-якою ціною, а виконати волю народу, тому що джерело влади є народ.

Львівська Українська Спілка Ветеранів Афганістану з народом!


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин