Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Беріть своїх дітей, виходьте, хай ця влада, що нас гнобить, бачить, як нас багато!»

Події 19 та 22 січня поставили Україну на межі диктатури, де не мають жодного важелю закони з прав людини, де немає місця моралі та совісті.

Лише за ранок 22 січня, в День Соборності, у столиці загинуло п’ятеро людей. Відомо імена лише трьох загиблих - Сергій Нигоян, Михайло Жизневський і львів'янин Юрій Вербицький.

Це перші герої, мученики новітньої України, саме так про невинно загиблих говорять люди. Така жорстокість жодного не може залишити байдужим. Не мовчать люди й на Жидачівщині.

 

Хвилиною мовчання в пам'ять про загиблих молодих людей розпочалися загальні збори за участю депутатів Жидачівської районної ради різних скликань, депутатів місцевих рад, голів місцевого самоврядування.

 

Перед цим голови місцевих рад збиралися на Асоціацію, де вкотре обговорили ситуацію на Майдані, зазначивши, що не стоятимуть осторонь і як представники громад підтримуватимуть людей.

На загальних зборах особливого обговорення не проводилося, кожний з присутніх розумів, що настав час для активних дій, для мобілізації всіх зусиль для того, щоб конфлікт, який розпочали не мирні демонстранти, завершився і ніхто більше не постраждав.

Виступаючи перед зібранням, міський голова Жидачева Володимир Левко зазначив, що за всі роки незалежності держави жодна влада не допускала до того, щоб пролилася кров. Прощення всім тим, хто довів до того, що сталося, немає.

Володимир Левко повідомив, що в Жидачеві, у пам'ять про загиблих з 22 до 26 січня припинено святкові заходи.

Голова Асоціації місцевих рад Ігор Лалак зазначив, що сьогодні голови місцевих рад мали б стати прикладом для своїх громад і робити все в межах закону, щоб підтримати людей.

Заступник голови районної ради Марія Стеців звернулася до присутніх не лише як представник влади і політичної партії, а насамперед як матір. Говорячи про вбитого 21-річного юнака із Дніпропетровщини, вина якого лише в тому, що він вийшов висловити свій протест, вона ледве стримувала сльози.

«Вірменин, який на барикадах Києва читає вірш Т. Шевченка «Кавказ», таким чином підтримуючи відзначення 200-ліття з дня народження Кобзаря… Уже за цю одну вбиту дитину президент має нести кару».

Вона також зазначила, що час для звернень минув, тим паче, що на них ніхто не реагує, адже прийняті районною радою звернення та рішення щодо режиму Януковича сьогодні оскаржують прокуратура і суди області. Марія Стеців закликала дієво допомагати: збирати продукти, гроші, їхати підтримувати мітингувальників. Зараз на Майдані потрібні медикаменти. У Ходорові аптеки передали до Києва пакунки з ліками, люди приносять до Народного дому продукти.

Сільський голова с. Бережниці Гнат Кухта нагадав, які важкі випробування припадали на долю українців у різні часи. Скільки разів українці збурювалися й піднімалися з колін, але в той же час через свою роз’єднаність, байдужість, пасивність всі ці пориви закінчувались поразкою. Тому сьогодні, в час, коли українці повстали за гідне життя в своїй державі, не має бути місця для пасивності, байдужості, не має бути перебіжчиків чи пристосуванців.

«Молодь не боїться. Мені 58 років, і я хочу, щоб мої діти, мої онуки жили в нормальній країні. Не дай Боже ми відступимо і знову почнуться репресії», - завершив свій виступ Г. Кухта.

До присутніх звернувся і депутат Жидачівської міської ради Петро Михайлишин, який закликав представників Партії регіонів у районі скласти свої партквитки і піти з посад.

Політв’язень, автор кількох книг про повстанську Жидачівщину Олексій Данилишин у своєму виступі закликав представників усіх політичних партій у районі не ховатися, час, коли можна було спекулювати і заробляти копійчину, минув, тепер треба працювати на совість. «Якщо зараз є спекулянти, то їм немає тут місця», - резюмував О. Данилишин.

Депутат районної ради Михайло Марків зазначив, що зараз місце кожного в Києві: «Все, що ми говорили, вже втратило сенс. Треба діяти».

Звертаючись до присутніх на зборах, голова районної ради Ігор Кос наголосив, що потрібна мобілізація, бо народ – джерело влади, і ми змусимо поважати кожного з нас. Це не наш президент. Сьогодні потрібно переляканих – заспокоювати, нейтральних – переконувати, а активних – скеровувати. Час до дії.

На зборах зачитали та одноголосно прийняли резолюцію (текст оприлюднюємо). Представники місцевих рад взяли скриньки для збору пожертв на своїх територіях та зобов’язалися провести віче у громадах. Зарічанська сільська рада не відкладала на довго цей процес, адже на загальні збори до району приїхав депутатський корпус та сільський голова Микола Хомин. Вони одразу ж зібрали виїзне засідання сесії сільської ради й вирушили додому вже з конкретним планом дій та обов’язками.

Після зборів всі вийшли на віче, де вже зібралося чимало жителів міста Жидачева.

Люди не приховували свого розчарування владою, яка не лише допустила до кровопролиття, а й спровокувала його. Хвилиною мовчання учасники віче вшанували пам'ять п’ятьох невинно загиблих.

Розпочав віче заступник міського голови Ярослав Гаврильчук. Перед громадою виступили члени районної координаційної ради Андрій Данилець, Володимир Гаврон, Роман Баліцкий. Всі як один наголосили, що в районі проводиться мобілізація зусиль для підтримки Майдану.

Учасники віче, представники жидачівської громади не приховували своїх емоцій, говорили щиро й відверто.

Перед жидачівцями виступила вже добре відома їм своєю активною позицією школярка Юстина. З її ще дитячих вуст звучали слова, які не завжди зможе в собі знайти й доросла, свідома людина. Вона зачитала об’єднуючі й дуже потрібні сьогодні слова, які написав журналіст Віталій Гайдукевич про те «Що таке Україна?».

Юстина щодня допомагає у Народному домі, збирає пожертви від жителів міста. Проте дівчина розповіла, що навіть тут серед нас є люди, які не лише байдуже сприймають все, що відбувається у Києві, а й не вірять, що люди стоять і гинуть там не за політиків, а за свою честь і гідність, за можливість жити і не боятися. Юстина звернулася і до молоді, щоб не опускала руки.

Мешканка Жидачева п. Лідія із сумом зазначила: «Пролилася мученицька кров. Ми вже маємо перших мучеників. Хочу звернутися до духовенства, щоб виставили Найсвятіші Тайни по церквах, щоб, ті хто не може їхати на Майдан, молилися, вимолювали в Бога кращої долі для України». Також вона додала, що ми вибрали таку владу: «Хто продався за 100, хто за 200 грн, а хто свою совість, хто честь, хто за посаду. У крові, що пролилася там, на Майдані, є наша вина».

«Я йшла з роботи з надією, що на віче зібралося ціле місто після тих смертей, що сталися у Києві… Там «Беркут» забрав хлопців і ногами добивав їх, а ми тут спокійно йдемо додому, в магазини і навіть не повертаємо на віче. Люди, так не можна, збудіться! Беріть своїх дітей, виходьте, хай ця влада, що нас гнобить, бачить, як нас багато. Люди, збудіться, піднімайтеся, приходьте поки ще всіх нас не поставили на коліна!», - звернулась до людей ще одна мешканка міста. Всі, хто зібрався, висловили надію, що на наступні віче збереться набагато більше людей.

На закінчення заходу Я. Гаврильчук зачитав резолюцію, прийняту на загальних зборах. Та цей текст не зовсім сподобався жидачівці, вони вимагали, щоб представники Партії регіонів, які сьогодні представляють Жидачівську РДА, вийшли до людей і сказали, на чиєму вони боці, щоб залишили свої партквитки.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин