Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Майдан об’єднує всіх, хто має надію на зміни

Майже місяць на Євромайдані функціонують два намети від Стрийщини–Жидачівщини, в яких надається допомога та підтримка мітингувальникам. 11 грудня після натиску «беркутівців» активістам вдалося втримати позиції і не дати можливість ні комунальникам, ні спецпризначенцям знести, у тому числі, й «форпост» Жидачівщини та Стрийщини. Досі намети залишаються тим місцем, де мітингувальники Євромайдану можуть обігрітися, поїсти, отримати медичну та іншу допомогу.

Як організовано роботу нашого штабу на Євромайдані, ми розпитали представника народного депутата О. Канівця Ігоря Михайленка, який чотири дні та три ночі був старшим координатором намету.

- Самі намети встановлені та функціонують як громадські приймальні народного депутата від Жидачівщини та Стрийщини Олега Канівця.

Намети військові. В одному знаходиться кухня, що працює цілодобово, другий служить для відпочинку людей і як склад речей. У наметі є запас теплого одягу, взуття, дров, ліків і навіть касок для захисту від ударів гумовими кийками.

- Скільки часу ви перебували на Євромайдані?

- Впродовж чотирьох днів та трьох ночей група з 6 чоловік з 19 по 22 грудня перебувала на Майдані й координувала роботу наших наметів. До групи входили представник від Стрийщини, Жидачева й Журавна.

- Якими були ваші завдання?

- В одному з наметів встановлено стіл, за яким ведеться реєстрація усіх, хто прибуває. В основному відправлення людей на Євромайдан відбувалося через стрийський штаб, багато хто сам приїжджав, а також через львівський штаб. Усім новоприбулим ми задавали запитання: звідки прибули і чим можуть бити корисними, чим можуть допомогти? За день прибувало до нас від 20 до 75 осіб.

Фізично витривалі чоловіки й ті, хто планував залишитися на більший період, зголошувалися йти у нічну чи денну варту, жінки працювали на кухні, що функціонує цілодобово, багато добровольців допомагало в роботі намету від Мальтійської служби. Також при потребі надавали допомогу іншим євромайданівцям.

Матеріальне забезпечення здійснюється стрийським штабом. Разом із людьми на Євромайдан відправляють продукти: від м’яса до солодощів, теплий одяг. Все це передають прості люди.

Координатори намету також допомагали людям влаштуватися на ночівлю. В основному людей скеровували у Патріарший собор на вул. Фрунзе, 63д або в Експоплазу. Розміщували оголошення про те, що потребується поселення. Телефонували кияни, пропонували свої помешкання.

На ніч у наметі залишалися лише ті, хто перебував на варті й на кухні.

Також допомагали в організації відправлення людей додому. Формували групи, повідомляли, де на них чекатиме автобус. Якщо не вистачало місць в автобусі, резервували залізничні квитки. Був день, коли потягом відправили 36 осіб.

Допомагали не лише нашим, до нас зверталися зі Львова, Болехова, Надвірної та багатьох інших міст, просили допомогти придбати квитки на поїзд, оплачували за себе самі.

- Ваша варта відповідала за якусь певну територію?

- Так. Ми мали ділянку барикади від Главпоштампу до сцени «відкритого університету». Охорона барикад сформована з двох рядів: у першому звичайні добровольці, а в другому колишні військові, афганці, спецназівці, тобто люди, які розуміються на військовій тактиці.

- Розкажіть, як налагоджений побут на Євромайдані.

- Всюди панує порядок, чисто. Постійно територія прибирається, ніхто не грубить, не кричить, п’яних одразу виводять за межі барикад. Люди допомагають один одному. Щогодини на сцені співають Гімн України, щоранку та ввечері священики різних конфесій моляться. Зі сцени виступають і політики, і громадські активісти.

До наметів кожні три години навідуються лікарі, питають, чи не потрібна медична допомога, якщо потрібно, обстежують, консультують, призначають ліки.

На Майдані постійно змінюються люди. В наші намети приходять, щоб погрітися, поспілкуватися. Приймаємо всіх, треба лише на вході сказати гасло «Слава Україні!»

Знаю наших хлопців, які перебувають на Майдані з перших його днів. Вдень відпочивають, а ввечері надягають захисні шоломи, імпровізовані налокітники і виходять на варту. Багато хлопців не хочуть йти у намети, а перебувають біля бочок, кажуть, що вже звикли вже, не відчувають холоду.

- Які настрої панують?

- На перший погляд видається, що азарт трохи спав, проте середній градус настроїв, що панують у суспільстві, тримається. Майдан об’єднує всіх, хто має надію на зміни.

Майдан в жодному випадку не згортається. У Києві він залишається як форпост свободи і європейського вибору і має мати своє продовження у кожному населеному пункті України. З таким зверненням на головній сцені Євромайдану виступив Віталій Луценко, який зачитав звернення про створення ГО «Народне об’єднання Майдан».

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин