В Жидачеві народне віче на підтримку Майдану

1 грудня у Жидачеві біля пам’ятника Кобзарю відбулося народне віче на підтримку Євромайдану. З ініціативи громади „За переїздом” мирний мітинг розпочався з цього мікрорайону. Жидачівський декан, отець-мітрат Василь Юрів благословив захід.

Мешканці від найменших до найстарших разом з керівниками міста, представниками громадських та політичних партій організованою колоною вирушили в напрямку центру міста. Школярі несли Державний Прапор та стяг УПА, вигукували проєвропейські гасла, співали патріотичні пісні. До колони долучалися небайдужі.

Біля пам’ятника Т. Шевченку священики благословили мирний захід, який продовжився виконанням Державного Гімну. Виступити перед громадою Жидачева мав можливість кожен. До присутніх зверталися ті, хто був у Києві на Євромайдані - Андрій Данилець, Андрій Чад, Володимир Ємець, депутати міської і районної рад, мешканці міста, громадські діячі, міський голова Володимир Левко та голова районної ради Ігор Кос. З імпровізованої трибуни звучали заклики підтримати Київ у загальнонаціональному страйку, підтримати активне студентство, не стояти осторонь сьогоднішніх подій, які збурили суспільство.

Віче закінчилося виконанням Гімну і продовженням пішої ходи вулицями Жидачева.

Схожа акція пройшла вперше у п’ятницю, 29 листопада, «За переїздом». Її організували мешканці цього району разом з активістом, депутатом Жидачівської міської ради Ігорем Федоришиним. На знак солідарності з мітингувальниками у столиці і підтримки євроінтеграції «За переїздом» було піднято прапор Євросоюзу, в центрі якого красується наш Герб – Тризуб.

Надрукувати