Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Собаки теж потребують захисту

22 жовтня деякі мешканці Жидачева стали свідками, на їх думку, жахливого та негуманного поводження з тваринами.

З самого ранку на вулиці Б. Лепкого відлов безпритульних собак викликав у мешканців обурення та невдоволення щодо дій працівників комунального підприємства. До редакції зателефонувала Інна Шминець, яка на прохання обурених мешканців викликала міліцію, розповіла, що очевидці бачили, як «тварин скидали у клітку метр на метр, по кілька нараз. Видирали собак з рук людей. І це все відбувалося в час, коли діти йдуть до школи, люди - на роботу. Декому при вигляді цього неподобства ставало погано». За словами п. Інни, люди не могли спокійно на це дивитися і викликали міліцію та комунальників.

Усе відбулося без порушень, натомість зазначив директор Жидачівського міського виробничого управління комунального господарства Володимир Петрінець. Вилов безпритульних тварин у місті проводило львівське комунальне підприємство «Лев», з яким Жидачівське МВУКГ уклало відповідний договір. При відлові були присутні представники комунального господарства міста. Порушень не було. Двом мешканцям навіть повернули собак, хоча вони були без нашийників, наголосив В. Петрінець.

Відлов безпритульних тварин проводився лише 22 жовтня. Про це, за словами директора, було повідомлено на офіційному сайті Жидачівської міської ради. Виловлені собаки перебуватимуть у притулку для тварин у м. Львові по вул. Промисловій. Власники можуть впродовж місяця звернутися і забрати домашніх улюбленців, оплативши при цьому послуги за їх утримання в притулку.

Нещодавно такий випадок мав місце у Жидачеві, коли власниця собаки впізнала його на фотографії, що демонструвалась на телебаченні, й повернула тварину додому, додав В. Петрінець.

До послуг львівського КП «Лев» жидачівські комунальники звертаються, оскільки вже неодноразово надходили скарги від мешканців міста про напади безпритульних тварин на дітей та дорослих. Так, у грудні минулого року собака покусав дитину, за цим випадком директору комунального підприємства винесена догана.

Після жовтневого вилову безпритульних тварин комунальники пообіцяли надалі завчасу повідомляти мешканців міста про вилов не лише через Інтернет-ресур, але й через вуличні оголошення. А також стежитимуть за тим, щоб вилов собак проводився у законом визначені години доби, тобто з 5 до 7 год. ранку та з 20 год. вечора, без присутності сторонніх людей.

Проблема безпритульних тварин у місті давня. Але схоже, що вона набуває нових відтінків. Якщо раніше мешканців міста обурювала бездіяльність міської ради у справі вилову собак, які становлять загрозу, то сьогодні вже містян обурюють і факти жорстокого поводження щодо самих тварин. Лунає пропозиція навіть організувати у місті чи його околицях притулок для бездомних тварин, що частково б вирішило проблему з бездоглядними собаками.

Зі свого боку, міська рада також врахувала деякі недопрацювання попередніх років у цій сфері й затвердила «Правила утримання домашніх тварин на території міста Жидачева». Виловом безпритульних собак уже займаються спеціалізовані організації, й на вулицях міста не лежать у передсмертних конвульсіях отруєні тварини, як це бувало ще кілька років тому.

Недалекий час - і в районі, або хоча б у райцентрі, господар собаки матиме відповідно оформлені документи на свого улюбленця і вигулюватиме його у відповідно відведених місцях, а не в скверах та на дитячих майданчиках, і належно прибиратиме за своїми чотирилапими друзями.

Усе приходить із розумінням своїх прав, але найперше - обов’язків. Собака не може бути безпритульним, якщо у нього є справжній господар, який відповідає за тварину, яку приручив.

Сьогодні в місті справді бракує громадської організації, яка б вела інформаційно-просвітницьку роботу щодо належного утримання та поводження з тваринами як серед жителів міста, так і на рівні місцевого самоврядування впливала на формування та стежила за виконанням правил поводження з ними.

Тішить те, що громадськість не байдужа, що люди реагують на несправедливість і готові змінювати своє ставлення й вимагати у представників влади врегульовувати проблеми відповідно до законодавства.

Так, жителі міста, очевидці «дикого вандалізму» щодо собак, надіслали колективну заяву на ім’я міського голови В. Левка та в прокуратуру. У заяві люди описують факти «жорстокого знищення та вилову» собак у місті 22 жовтня, називають дії комунальників «проявами катування». Зазначають, що під час вилову було застрелено дві собаки поблизу приміщення районної прокуратури. З огляду на зазначені факти й порушення ст. 24 ЗУ «Про захист тварин від жорстокого поводження» та рішення міської ради від 14.03.2013 року № 610 просять міську раду і прокуратуру перевірити законність дій працівників комунального господарства, що проводили вилов собак. Під заявою підписались 33 мешканці Жидачева з вулиць Б. Лепкого, Б. Хмельницького, Д. Галицького, Шкільної, 22 січня, Т. Шевченка, Друкарської, І. Франка, Центральної, Шашкевича, Кобзаревої, Я. Мудрого, Садової.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин