Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«Здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї»

Вітаємо з ювілеєм!

Дмитрові Костельному – 85 років

13 жовтня 2013 року виповнюється 85 років Дмитрові Костельному, який народився у с. Старе Село Жидачівського району на Львівщині. Він учасник національно-визвольної боротьби 1940-х років. Як син старшини Січових Стрільців Української Галицької Армії Василя Котельного та Олени Салій-Костельної, які були активістами «Просвіти», «Сільського Господаря», «Союзу Українок» і помічниками «Маслосоюзу», а ще як брат арештованого в 1944 році політв’язня, Дмитро 1945-47 рр. був у полі зору НКВД і КГБ, які його неодноразово затримували. Він у ці буремні роки таємно виконував важливі доручення ОУН та боївки УПА.

6 грудня 1944 р. під час виконання доручення у монастирецькому лісі поламав обидві ноги, цілий рік лікувався, і це врятувало його від арешту.

Але 21 жовтня 1947 року під час наймасовішої депортації разом з матір’ю Оленою був висланій на вічне заслання в Сибір. Батько помер 1944 року. У сибірському м. Омську працював по 1958 рік на шинному заводі. У вільний від роботи час підвищував свій загальноосвітній рівень.

Повернувшись до рідного села 1959 року до зруйнованого родинного гнізда, не погодився на рабську працю у колгоспі, через що йому було відмовлено у прописці і працевлаштуванні.

Одружившись, був змушений з дружиною Ганною виїхати зі Старого Села до сибірського Красноярська. Там 1960 року народилася донечка Ольга, яка тепер мешкає у Львові і має двоє дітей і двох внуків.

У Красноярську Костельні прожили до 1963 року, коли пощастило поміняти помешкання на м. Чернівці.

Де б він не працював чи не працював, завжди пам’ятав про приналежність до ОУН(Б) і чесно дотримувався Декалогу Українського Націоналіста.

У 1989-1991 рр. був активним учасником відродження УГКЦ і всіх заходів національно-патріотичних організацій. Від 1991 року – член ради обласного Товариства політв’язнів і репресованих. Від 2003 дотепер є головою Чернівецького міського товариства політв’язнів і репресованих.

Нагороджений багатьма Почесними Грамотами, цінними подарунками Чернівецької ОДА і обласної ради, член обласного Проводу КУН. У 2005 році Указом Президента України нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня» та довічною президентською стипендією.

Бажаємо йому доброго здоров’я та щасливого довголіття.

З роси і води!

Слава Україні! Героям слава!

Дружина Ганна Костельна, доньки Ольга і Любов, онуки Мар’яна, Тарас, Дмитро, правнуки Матвій і Олесь.

м. Чернівці, 2 жовтня 2013 року.

Р. S. Дмитрів брат Йосип Костельний є дописувачем часопису «Новий час».

Під час відбування заслання у сибірському Омську Дмитро був знайомий з багатьма земляками Жидачівського району з сіл. Протес, Сулятич, Антонівки, хутора Маринка, Облазниці, Рогізна, Журавна, Гніздичева, Заріччя, Тейсарова, Молодинча, Новошин, Нових Стрілищ, м. Ходорова та ін. і тепер пам’ятає й згадує багатьох із них. Дмитро також посилав деякі свої дописи до часопису «Новий час». завжди цікавився ним й любить його читати, коли буває у Старому Селі або Монастирці.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин