«Господарю, відгукнись: чим я заслужив твою байдужість?»

Звертаємося до всіх жителів району, всіх просто небайдужих і добросердечних людей!

Нашої допомоги потребує собака, яку недбалий господар кинув, а може загубив у м. Жидачеві вже більше місяця тому. Дивитись у сумні очі цього без імені, але із нашильником песика, неможливо. Облюбувавши собі місце біля Пенсійного фонду та редакції «Нового часу», він щоразу піднімає голову, супроводжуючи перехожих, ніби надіючись побачити у кожному свого господаря. Дощі та холод зробили свій відбиток на здоров’ї тварини, від переохолодження вона почала занепадати на задні лапки. Ветлікар, який оглянув її на прохання небайдужих працівників Пенсійного фонду сказав, що це молода тварина , років 3-4, і все, що вона зараз потребує, - це притулку і пролікувати їй вітаміном В 12. Підгодовування та навіть те, що чиїсь дбайливі руки накрили цього бідолаху, не допоможе, якщо його негайно не полікувати та не відігріти.

Не будьте байдужими, а маючи можливість відгукніться на прохання, яке застигло у цих очах, які потребують нашої допомоги, які просять нашої допомоги. «Господарю, відгукнись. Чим я заслужив твою байдужість?»

Україна як незалежна держава, задекларувавши свій намір інтегруватися до європейської та світової спільноти, має дотримуватися відповідних стандартів у всіх сферах життєдіяльності, у тому числі й у ставленні до безпритульних чотириногих. Ще у 2006 році Верховна Рада ухвалила закон, що забороняє жорстоке поводження з тваринами й передбачає гуманні способи регулювання їхньої кількості, такі само, як і в країнах Євросоюзу. Проте ухвалення закону, який цілком відповідає світовим стандартам, на жаль, не позбавило українські міста та і села від безпритульних тварин. По суті, на сьогодні ситуація у деяких містах вийшла з-під контролю. І це при тому, що бездомні собаки є однією із загроз розповсюдження сказу й інших захворювань, інфікування ними людей. Для попередження загрози зараження потрібно вакцинувати чотириногих не рідше одного разу на рік. Чи робиться це і що взагалі робиться, запитання, напевно, риторичне.

Як організовано це у м. Жидачеві, я поцікавилась у О. Лешков’ят, секретаря міської ради, та М.Івасик, головного бухгалтера комунгоспу.

Ось що я дізналась. З метою забезпечення гуманного поводження з тваринами, на виконання Законів України „Про захист тварин від жорстокого поводження”, „Про охорону навколишнього природного середовища”, „Про забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя населення”, „Про благоустрій населених пунктів”, „Про захист тварин від жорстокого поводження”, „Про тваринний світ”, „Про ветеринарну медицину”, „Про захист населення від інфекційних хвороб”, керуючись ст. 144 Конституції України у Жидачівській міській раді затверджено «Правила утримання домашніх тварин на території міста Жидачева». Як бачимо законів що регулюють цю проблему достатньо.

Цим Положенням передбачено порядок утримання домашніх тварин, права та обов’язки осіб, які утримують домашніх тварин, особливості утримання диких тварин у неволі та сільськогосподарської птиці, тимчасова ізоляція і вилов домашніх та безпритульних тварин та інше.

Забезпечення виконання Правил утримання домашніх тварин на території міста Жидачева покладається на власників тварин, а от що стосується безпритульних та бездоглядних тварин покладається на Жидачівське міське виробниче управління комунального господарства.

Як повідомили у комунгоспі на виконання цих правил укладено угоду з Львівським комунальним підприємством “ЛЕВ”, яке виловлює безпритульних собак. Здійснюється це на території м. Жидачева дотримуючись таких пунктів Положення:

«Тимчасовій ізоляції підлягають собаки, коти та інші домашні тварини в разі, якщо на це є відповідне рішення органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення, та органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері ветеринарної медицини, а також ті, що завдали тілесних ушкоджень людині або іншій домашній тварині. Тимчасова ізоляція домашніх тварин може проводитись у примусовому порядку, якщо домашня тварина є небезпечною для оточуючих.

Тимчасово ізольовані домашні тварини протягом семи днів з дня їх ізоляції повинні бути обстежені і після висновків установи ветеринарної медицини про стан здоров’я тварин повертаються власникам (після сплати витрат на обстеження і утримання), а в разі виявлення обставин, що можуть загрожувати життю та здоров’ю оточуючих, передаються спеціалізованим організаціям для подальшого лікування чи умертвіння.

Вилов безпритульних тварин окремими громадянами забороняється, крім випадків, коли ці тварини є небезпечними для оточуючих та проявляють агресивність, створюючи загрозу безпеці людей.

Вилов тварин, як правило, проводиться за відсутності сторонніх осіб із 5-ї до 7-ї години або після 20-ї години (влітку – після 22-ї години).

Поводження з виловленими домашніми і безпритульними тваринами здійснюється згідно чинного законодавства.

Вже цього року у Жидачеві двічі здійснювався такий вилов, десь до 20 собак. Щоразу міська рада витрачала на це 3864 грн. Планується ще один на початку жовтня.

Яка подальша доля цих тварин прослідкувати тяжко. Та результат є - бродячих бездомних собак у Жидачеві менше.

На жаль, не всіх наших громадян та можновладців цікавить проблема гуманного ставлення до тварин, у тому числі до безпритульних. Проте є закон, що встановлює міру покарання за жорстоке ставлення до них. Кримінальний кодекс України, розділ ХІІ «Злочин проти громадського порядку та моральності» передбачає кримінальну відповідальність за жорстоке поводження з тваринами (ст. 229).

Ольга Баран.

Надрукувати