Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Кавуни, більші за футбольний м’яч

Таких смугастих велетів вирощує на присадибній ділянці у с. Вибранівці Володимир Басараб.

Повіривши прогнозам синоптиків, що цьогоріч очікується спекотне літо, п. Володимир вирішив спробувати виростити теплолюбні кавуни та дині в тещі на городі. Чим не лише здивував сусідів, а й зламав стереотип, що кавуни виростають до великих розмірів і достигають лише на Півдні України. Як показала практика, вони чудово себе почувають і на землях Жидачівщини.

 

Для цього ще з ранньої весни п. Володимир висіяв у горщики насіння баштанних культур. Вибрав відомі сорти кавунів – «Цукровий малюк», «Кримсон світ», «Вогник» та «Чарльстон Грей», а для динь – «Тітовку». Коли випала сприятлива пора у травні, висадив саджанці у відкритий ґрунт. Але перед цим, оскільки земля глиниста, разом із синами Ярославом та Віталиком викопали лунки, які заповнили рослинними рештками та торфом. У це родюче «гніздечко» висадили саджанці кавуна та дині. Для порівняння, Володимир Басараб також висіяв зерна баштанних зразу у відкритий ґрунт. Але через примхи погоди (то спека, то проливні дощі) саджанці із висіяного на відкритому ґрунті зерна швидко зачахли. Врятувались лише ті, які були накриті агроволокном.

 

Решту саджанців спокійно адаптувались на грядці й тепер радують господаря плодами, як на наш край, гігантських розмірів і смачним наповненням.

Деякі смугасті ягоди сягають ваги до 10 кг, а всередині червоні й солодкі. А найголовніше, що вони «не бачили» жодних хімічних препаратів ні під час обробки, ні для стимуляції росту. Вони лише вбирають у себе тепло серпневого сонця та поживу з землі.

Щоправда, каже Володимир Басараб, зараз листя баштанних починає сохнути. Але попри це врожай, як на перший раз, вагомий. Тож наступного року господар спробує засадити більшу площу. Жартома каже, що як депутат Жидачівської районної ради «демонструє, що депутати не лише політикою можуть займатися».

Крім цього, п. Володимир на городі вирощує звичні вже для нас болгарський перець та помідори.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин