Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Ожеледиця паралізувала рух транспорту

31 січня зранку жителі кількох сіл, що на території Соколівської, Дев’ятниківської, Чорноострівської та Отиневицької сільських рад, кілька годин чекали на маршрутку, щоб доїхати до райцентру чи в напрямку Львова. Обурені люди телефонували до редакції, вимагаючи пояснити, що за безлад діється.

Маршрутки ж запізнювались через ожеледицю, що просто перетворила дорогу з Ходорківець через Дев’ятники, Кологори до Отиневич у ковзанку. Цьому сприяв дощ, що йшов напередодні вночі. Попри плюсову температуру проїжджа частина, не очищена від спресованого колесами автомашин снігу, покрилась льодовою кіркою, посипати яку ніхто не поспішав.

Як наслідок, такий стан дороги робив неможливим рух ні пасажирського, ні вагового автотранспорту. Як розповів депутат Жидачівської районної ради Ігор Щербатий, поблизу с. Кологорів на автодорозі розвернуло фуру, що спричинило до всього ще й затор. Поки люди власними силами посипали дорогу та розвернули вантажівку, минуло чимало часу. Через це не за графіком приїхали маршрутки, що курсують через Вибранівку, Чорний Острів, Лучани, Голдовичі, Ходорківці, Дев’ятники.

За словами заступника голови районної ради Марії Стеців, перевізники дали дозвіл своїм водіям не курсувати до обіду, поки або сонце, або техніка райавтодору не розчистять дорогу.

Але до обіду так і ніхто не спробував вирішити проблему. Як розповів сільський голова с. Дев’ятник Михайло Візний, він звертався до начальника райавтодору Є. Бойчука з проханням, щоб техніка посипала бодай частину дороги на підйомах та спусках. На що, за словами сільського голови, начальник райавтодору зіслався на обмежений запас піскосуміші.

Проблему з тим, що маршрутки не курсують, у райдержадміністрації вбачають не лише у поганому стані дороги, а й неготовністю самих перевізників до зимового періоду: колеса маршруток не «перевзуті» на зимові шини, не забезпечені ланцюгами.

Тим часом дорога, що проходить територією чотирьох сільських рад - Соколівської, Дев’ятниківської, Чорноострівської та Отиневицької, залишалась непосипаною і непрочищеною. Ні голови місцевих рад не скооперувалися для вирішення проблеми, ні районна влада, що відповідає за стан доріг районного значення, не була готова до такої ситуації. Кому ж мають «дякувати» люди, які цього дня спізнились на роботу?

Днями через слизьку дорогу так і не доїхав додому на власному авто житель м. Жидачева. Повертаючись увечері з роботи додому, водій, проїжджаючи між селами Вовчатичі та Загірочко, не справився із керуванням на слизькій дорозі й сповз у ріку Луг. Бачачи, що самотужки не вибратися, він зателефонував до рятувальників. П’ять годин за допомогою штурмової драбини еменесники витягували бідолаху на берег, а автівку довелося тягти з води за допомогою лісовоза.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин