Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Творчість поета - спадщина для майбутніх поколінь

Кожен народ має свою неповторну скарбницю — рідну мову. А мова — це глибина тисячоліть, історія розвитку людства. «Мова — то цілюще народне джерело, і хто не припаде до нього вустами, той сам всихає від спраги», - писав М. Сухомлинський. Тож нашу скарбницю необхідно берегти, любити.

Нація й держава прагне жити щасливо і вічно, залишаючись сама собою, тобто зберігаючи свою культуру й мову. Адже якщо знищити мову – це означає позбавити націю минулого та відібрати майбутнє. Тож ми, українці, повинні завжди плекати рідне слово, проводити різні заходи для вшанування української мови.

Так, 23 листопада у стінах Журавнівського НВК «СЗШ – ліцей» проходило свято рідної мови, на яке було запрошено відомого письменника Львівщини, голову Спілки письменників Стрийщини Віктора Романюка. Не тільки учні нашої школи, але й вчителі мали змогу послухати вірші цього прекрасного письменника, поета, культурного діяча. Хотілося б написати декілька слів про цю доброзичливу людину. Це непересічний поет, самобутній, з власним світобаченням й світосприйняттям, який завжди у русі й пошуку, якого все хвилює. Він заслуговує не лише на всеукраїнське визнання, а й на щось більше і вище.

З першого погляду Віктор Степанович нагадує звичайну людину, яку щодня можна побачити на вулиці. Але це лише з першого погляду. В його розмові можна відчути відданість поезії, талант. Талант, що має тверді переконання, широкий кругозір. Талант, котрий вболіває за долю українського народу, живе проблемами людей. І це в одній площині з яскравими образами, барвистою мовою, що вільно ллється з-під пера.

Творчість поета - неабияка спадщина для майбутніх поколінь, це шедеври, у яких автор висловлює свої щирі почуття до України, свою любов до рідної мови. Він є вірним сином України, адже так любити її може лише справжній патріот. У цієї людини є дар від Бога, тому що так запалити своєю поезією дитячі серця може тільки той, хто всім серцем любить український народ. Я бачила, як світилися від щастя очі у школярів, як вони були раді і горді тим, що у стінах їхньої школи виступає такий талановитий поет. А які були учні щасливі, коли Віктор Степанович подарував їм свої збірки поезій.

Вірші поета про мову дуже цікаві Ось один з них:

Живуть слова – як мужні й мудрі леви,

Дзвенять слова - перегуки віків.

Ти з дум Франка пульсуєш кришталево,

Гудеш пророчим дзвоном Кобзаревим

До всіх народів і материків.

Моя славетна, солов’їна мово,

Мій велетню з розкутими крильми,

Ти зацвіла з великою любові,

Оркестрами заграла в думці й слові,

Братерством засурмила між людьми.

Ти - кров і дух, і слава України,

Слов’янства й людства непогасна грань.

В тобі Дніпро пізнав свої глибини,

Ти провисаєш кетягом калини

В будущину злото-блакитну рань.

Була ти, мово, є і будеш вічно -

Як хліб, як меч ' як знамен акорд,

Бо ти – любов, тривожна і музична,

Бо ти – землі незайманість кринична,

Бо ти – в народі, і в тобі – народ!

На це свято була запрошена і методист української мови та літератури районного відділу освіти Ольга Мирославівна Прокопів. Вона розповіла про чудову поезію цього поета, подарувала йому збірочки поезій учнів Жидачівщини та свою власну збірку переказів на краєзнавчому матеріалі.

І ми, вчителі української мови та літератури, повинні шанувати, берегти скарб нашої нації – милозвучну, чарівну, прекрасну мову. Мова народу – цвіт усього його духовного життя. Вона - найважливіший, найбагатший і найміцніший зв’язок, що з’єднує колишні, нинішні та майбутні покоління народу в одне велике, живе історичне ціле. Ми повинні пам’ятати, що поки мова в устах народу, до того часу живий і народ!

Ольга Самойлова,

вчитель української мови і літератури Журавнівського НВК.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин