Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Подорож до Книгограду

Дім, в якому немає книг, подібний до тіла, позбавленого душі.

Цицерон.

«Людство неможливо уявити без книг. Книги - це кораблі думки, які плавають хвилями часу і несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління», - говорив англійський філософ-письменник Френсіс Бекон. Адже наші думки, бажання, сподівання, знання ми висловлюємо, опираючись на рідне слово, рідну мову. Саме мова розкриває перед нами всю велич книги.

 

У День української писемності та мови учні 6-8 класів Жидачівської ЗОШ I-ІІІ ст. №2 подорожували разом із вчителем-методистом світової літератури Анатолієм Кудрицьким у книжковому домі центральної районної бібліотеки для дітей.

 

Мандруючи стежками до міста Книгоград, учасники зробили шість кроків, шість зупинок.

Перша зупинка «Рідне слово» розпочалася піснею П. Дворського «Рідна мова» та віршованим літературним монтажем у виконанні учнів 8-Б класу. Прозвучали такі твори: В.Лучук «Мова рідного народу», С. Воробкевич «Мова рідна…», Н. Білоцерківець «Купана, цілована…». Діти взяли участь у конкурсах на кращі прислів’я та приказки про книгу й бібліотеку, називали перекладачів світової літератури українською мовою.

Друга зупинка - «Книги - діти розуму». Творча група ознайомила присутніх із роллю книги у житті людини.

Третя зупинка - «Як книга прийшла до людей». Це цікава розповідь дітей про історію письма та книги у стародавні часи.

Четверта зупинка - «У гості до книжкового дому». Учні 6-го класу розповідали про походження слова «бібліотека», про перші читальні світу і України, на слайдах демонструвалися сучасні бібліотеки світу і України.

На п’ятій зупинці «Це цікаво» творча група ознайомила із надзвичайними за формою книгами - від найменшої у світі (1 см) до найбільшої та найважчої.

Бібліотекар Ольга Іванівна Ремиз розповіла про книжковий фонд районної бібліотеки для дітей, ознайомила з бібліотечними термінами, структурою книги, їх класифікацією, а також відзначила кращих читачів ЖЦРЛ серед присутніх учнів.

На шостій зупинці «У шафі у мене скарби всіх століть» учасники подорожі розповіли про свої домашні бібліотеки та книги світової літератури, які знайшли у них своє місце. Уривки із своїх книг для дітей прочитала методист Жидачівського райво Наталя Тріщ. Почули присутні й власний вірш Мар’яни Лугової «Зоряна квітка» , твір-мініатюру «Мій улюблений письменник» Наталії Коцовської.

Учасники подорожі захищали свої малюнки до улюблених творів світової літератури цікавими розповідями про героїв, активно відповідали на запитання вікторини, у міні-інсценівках та слайдах впізнавали та відгадували героїв книг, чим довели, що навчились орієнтуватися в дитячому книжковому світі, багато читають та багато знають. Про це свідчили оцінки учнів на творчому рівні.

Л. БІМБА, заступник директора по роботі з дітьми Жидачівської РЦБС.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин