Гігантську порхавку у себе в саду знайшов Ярослав Лаба

Цьогорічна помірно тепла осінь потішила любителів тихого полювання щедрими дарами. З лісових масивів Жидачівщини і по сей день грибники приносять повні кошики й сумки грибів. Буквально ще тиждень-два тому з лісу кілограмами приносили найцінніший – білий гриб. Останнім часом збирають моховики, або, як ще їх називають у наших околицях, петюхи. Ці гриби попри їх величезну різновидність мають одну спільну рису – жоден із його видів, кажуть знавці, не є токсичним, тобто отруїтись ними майже неможливо.

 

Щоб назбирати кілька кілограмів грибів, потрібно поблукати лісом не менше години, а ось жителю с. Баківців для цього знадобилось лише кілька хвилин. У себе в саду Ярослав Лаба зовсім неочікувано знайшов величезних розмірів гриба-дощовика. Цей білий красень виріс аж на 4 кілограми. Як відомо з літератури, плодове тіло дощовика їстівного здатне виростати після дощу до 30 см за добу. Тому побутує вислів: «Ростуть немов гриби».

 

Збирають цей гриб з весни до осені. Дуже добрий їстівний гриб у молодому стані, поки м'якуш білий. Використовують вареним і смаженим тільки в день збирання, поки м'якуш чисто білий. Також його застосовують у народній медицині як кровоспинний засіб і при лікуванні нирок.

Смаколиками із гігантського гриба-дощовика щедрий господар пригостив сусідів, родичів. Грибними відбивними ласувало чи не півсела.

Дуже подібний до дощовика їстівного неїстівний гриб — дощовик грушовидний, який росте на старих пеньках, гнилих гілках і стовбурах дерев. Тож, збираючи ці гриби, будьте уважні.

Оксана ФРАНКІВ.

Надрукувати