Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Парламентарем від Жидачівщини став Олег Канівець

День виборів 28 жовтня минув напрочуд спокійно у порівнянні із гарячою передвиборчою кампанією, що тримала всіх у напрузі впродовж місяців.

Зміни у виборчому законодавстві розділили парламент на дві половини: на списочників, тобто тих, хто йде у списку партій, та тих, хто проб’є собі дорогу сам, маю на увазі мажоритарників. Так от ці зміни по суті привели до того, що головна боротьба точилася в одномандатних округах.

Зі стартом передвиборчої кампанії гарантованим правом обиратися та бути обраними у виборчому окрузі №126 скористалися 12 кандидатів. Після того, як була витримана вся процедура реєстрації та офіційно дозволено агітацію на виборчому окрузі, зокрема у нашому районі, можна було побачити й почути не всіх. Більшість виборців дізналася про те, як виглядають такі кандидати в народні депутати як Сергій Канівець, Олександр Сидоренко, Володимир Гурський, Василь Рябошапко, Андрій Муряш та що вони обіцяють у своїх програмах, вже безпосередньо на виборчих дільницях із виготовлених ЦВК інформаційних плакатів. Ці кандидати явної, цілеспрямованої та постійної агітації протягом усієї передвиборчої кампанії, принаймні на Жидачівщині, не проводили.

Тим не менше це не завадило, до прикладу, самовисуванцю Сергію Канівцю без значних фінансових затрат та зустрічей із виборцями «заробити» загалом у виборчому окрузі у день голосування 4377 голосів, випередивши при цьому теж самовисуванця, але добре всім знаного народного депутата трьох скликань Ігоря Осташа. У виборчому окрузі за п. Осташа проголосувало 3259 виборців.

З іншого боку така ситуація доводить напівефективність трюку із двійниками. Очевидно, за задумом політтехнологів тезка одного з найбільших фаворитів передвиборчих перегонів 2012 року Олега Канівця мав забрати і таки забрав у нього голоси. Проте цього виявилось недостатньо для фіаско останнього. Та й люди у нас стали більш уважні.

Що б там хто не казав, але кількість кандидатів на крісло народного депутата до Верховної Ради не вплинула на основний розклад політичних гравців. А в лідерах, як і прогнозувалась, опинилась трійця. Якби в останній момент амбіції на перемогу в окрузі не заявив адмірал ВМФ України Ігор Тенюх, очевидно, боротьба б точилася лише між Олегом Канівцем та Андрієм Котом.

Обидва кандидати провадили свою як офіційну, так і неофіційну передвиборчу кампанію майже однаково. Ще задовго до оголошення передвиборчої гонки, як і Канівець, так і Кіт, через відкриття благодійних фондів, громадських організацій намагались популяризувати свою діяльність. Шукаючи протекції, намагались подобатись представникам різних кіл суспільства. Обидва значно витратились на передвиборчу кампанію. Представники Комітету виборців України свого часу спробували підраховувати, скільки мільйонів витрачали кандидати у народні депутати у різних виборчих округах. Ці підрахунки ще чекають на наших кандидатів. Ясно, що будуть вони приблизними, бо кошти, які йшли на виборчу кампанію, були далеко не офіційними.

Для того, щоб стати з вигідної позиції ближчими і зрозумілішими для виборців, кандидати навіть видавали свої газети, які розповсюджували хата в хату. Крім цього, були численні зустрічі з громадами, чимало культурно-просвітницьких заходів, латання приміщень бюджетних установ, давання «на Боже», не обходилося і без роздавання продуктових наборів та багато іншого. Серед людей ходить «мулька», що два кандидати за виборчу кампанію зробили для району більше ніж влада за 20 років.

Ці вибори показали, що зріс рівень політичної боротьби у плані використання політтехнологій. Кандидати заручались підтримкою впливових осіб і політсил. На них, як подейкують, працювали справжні політтехнологи, які й давали поради, як поводитись із електоратом, на які важелі тиснути, щоб викликати довіру. У своїй передвиборчій кампанії обидва кандидати не гребували і чорним піаром, який подавали на сторінки своїх газет, намагаючись один одного викрити в підіграванні до влади.

У той же час агітацією на користь кандидатів проводили всі, кому не лінь: вчителі, медики, держслужбовці. Не гребували цим, попри заборону Синоду УГКЦ, і духовні отці, й навіть у самий день виборів. Наразі за порушення заборони покарані лише три священики на Золочівщині.

Словом, насиченою і не нудною запам’ятається передвиборча боротьба до парламентських виборів 2012 року.

Якщо чесно, то результат по мажоритарці 126 округу здивував як переможців, так і переможених. Такого серйозного відриву ніхто не очікував. Як результат потрачених зусиль, маємо свого, без кількох днів, народного депутата України. Ним, найпевніше, стане Олег Канівець. За попередніми даними ЦВК, станом на 31 жовтня за нього проголосувало 43000 виборців. Другу позицію виборов Андрій Кіт, який відстав від лідера на 16861 голос, але випередив свого найближчого переслідувача на 3705 голосів Ігоря Тенюха. До речі, беззаперечну підтримку Ігорю Тенюху на Жидачівщині висловили лише у його рідному селі Володимирцях. Тут за нього проголосувало 196 виборців. Також значну підтримку Ігорю Тенюху висловили в Журавні, Жирівському, Руді, Бережниці, Гніздичеві, Жидачеві, Пчанах, Тейсарові, Ходорові. Спершу на другу сходинку рейтингу його вивела рідна Стрийщина, тут він на багатьох дільницях залишився фаворитом, а ось на третє місце його пересунули низькі рейтинги на Жидачівщині.

Електоральні симпатії щодо лідерів виборчих перегонів Олега Канівця та Андрія Кота на Жидачівщині фактично розділились по радах. До прикладу Вибранівська в більшості підтримали О. Канівця, Соколівська, Баковецька – Андрія Кота, Девятниківська, Кніселівська, Новострілищанська розділились у симпатіях, Чорноострівська в більшості за Канівця, Ходорів та Вербицька сільська рада надали перевагу Андрію Коту, Вільховецька – Олегу Канівцю, у Жидачеві на чотирьох дільницях виборці голосували в більшості за О. Канівця, Бортниківська рада – за А. Кота, Молодинчецька – за О. Канівця, Рудянська розділилась між обома. На подальших дільницях, які розташовані у відповідних радах, переважна більшість голосів опинилась в активі Олега Канівця. Так, на Жидачівщині за нього проголосувало, за попередніми даними, 16145 виборців, за Андрія Кота – 15643. Різниця невелика - 502 голоси.

Основний рейтинг переможець перегонів все-таки отримав на Стрийщині. Відтак хочеться побажати майбутньому депутату успішної роботи у Верховній Раді і не забувати про передвиборчі обіцянки.

Оксана ФРАНКІВ.

На діаграмі показано результати у відсотках на окрузі №126.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин