Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Вибір зроблено!

Найбільшу підтримку та довіру на виборах до Верховної Ради України очікувано отримала ВО «Свобода». У №126 окрузі за неї проголосувала 41186 виборців. На 4500 голосів вона випереджає одного з фаворитів попередніх виборів ВО «Батьківщину», яка набрала загалом 36686 голосів. У трійку лідерів неочікувано потрапила порівняно молода політсила «УДАР». Не втратила свій електорат і Партія регіонів: у нашому виборчому окрузі вона виявилась навіть популярнішою ніж «Наша Україна».

Підбиваючи підсумки голосування та загалом передвиборчого періоду, хочу нагадати, що вибори народних депутатів України відбулись за змішаною системою: 225 депутатів обиралися за мажоритарною системою в одномандатних виборчих округах, а ще 225 - за пропорційною системою в загальнодержавному виборчому окрузі за списками політичних партій.

У виборах до парламенту брала участь 21 політична партія. Прохідний мінімум становив 5%. Вперше у бюлетені не було графи «не підтримую жодного». Можливо, цей факт опосередковано вплинув на те, що на парламентських виборах-2012 зафіксована доволі низька явка виборців. В окрузі №126, за даними Центральної виборчої комісії, 153995 осіб було внесено до списків виборців, з них 106098 отримали бюлетені. Також багато людей не змогли знайти себе у списках виборців, а вносити їх у день голосування закон заборонив.

Серед новинок – цьогорічні вибори проходили під «пильним» оком відеокамер. Системи відеоспостереження були встановлені на кожній дільниці й мали вести відеофіксацію роботи членів комісії та спостереження за виборчими урнами. Насправді ж, і це визнають експерти, системи відеоспостереження, на які в переддень виборчої кампанії витратили мільярд гривень, не дали очікуваного результату.

Найперше, відео, що подавалося із відеокамер, було нечітким, розмитим, а на окремих дільницях чи то камери були встановлені у невідповідних кутах, чи то місця членів комісії і місця розташування скриньок перенесені. У радіус спостереження відеокамер подекуди потрапляли підлога, стіни, частини скриньок, спини членів комісії або лише п’ять-шість представників комісії, хоча на найменшій виборчій дільниці їх було 18.

На кількох дільницях он-лайн спостереження взагалі не велося через банальну відсутність підключення до Інтернету. Так, до прикладу, он-лайн з’єднання не було із дільницями в Старих Стрілищах, Кологорах, Ходорківцях, Соколівці, Сеневі та ін. Там, де не було покриття Інтернет-зв’язком, очевидно, велися відеозаписи. А, погодьтеся, яка користь учасникам виборчого процесу, які б мали намір оскаржити результати виборів на тій чи іншій дільниці й для цього затребували через суд відеозапис, якщо б на ньому побачили кусень синьо-жовтого прапора, що затуляв огляд всього того, що відбувалося під час волевиявлення.

Перевагами такої новації стало хіба те, що, сидячи в хаті, можна було спостерігати, що ж відбувається на доступних для огляду виборчих дільницях, та зафільмувати, як голосують рідні чи передати їм вітання.

Зразковими щодо відеофіксації у межах нашого району можна назвати Млиниська, Руду, Нові Стрілища. На окремих дільницях виборці йшли як на свято, тут лунала музика, члени комісії були у вишиванках.

З огляду на згадані недоліки роль, яка відводиться спостерігачам, як і до цього часу, архіважлива. Мабуть, тому кожна партія, навіть та, яка апріорі не сподівалася перейти за 5% бар’єр, прагнула мати на дільницях бодай одного свого спостерігача. А скільки на дільницях крутилося псевдожурналістів, громадських активістів… На такі аспекти сьогодні майже не звертають уваги, бо грішать цим усі суб’єкти виборчих перегонів.

Повернемось безпосередньо до результатів виборів. За попередніми даними ЦВК, яка на 31 жовтня опрацювала 100% протоколів 126 виборчого округу, можемо констатувати беззаперечну перемогу ВО «Свободи». Вперше за 20 років політичне об’єднання, яке сповідує ідеї українського націоналізму, проходить у Верховну Раду України. Доволі неочікуваною ця перемога була не лише на всеукраїнському рівні, а й навіть на місцевому. Нещодавні вибори до місцевих рад, що відбулися 2010 року, та загалом діяльність ВО «Свободи» за останні два роки не лише не похитнули, а й, як бачимо, зміцнили її позиції й підвищили квотум довіри. Достойні результати ця політсила отримала загалом на Львівщині одразу на 6 округах, серед яких й 126-й.

У межах Жидачівського району ВО «Свобода» отримало переконливу більшість на 52 із 120 дільниць.

Найбільшої популярності ця політична сила набула в Жидачеві, Ходорові, на одній дільниці в Журавні, в Нових Стрілищах, Чорному Острові, Вовчатичах, Загірочку, Заболотівцях, Монастирці.

Порівну ВО «Свобода» та ВО «Батьківщина» набрали на двох дільницях - у Волиці-Гніздичівській (по 75) та в с. Тернавці (по 35).

У ВО «Батьківщина» зберігається високий рейтинг. На виборах за цю політсилу віддали свої голоси 36686 виборців, таким чином вивівши ВО «Батьківщину» на другу сходинку. Довіряють саме цій політичній силі виборці на 64 виборчих дільницях Жидачівщини. Проте це в результаті на окрузі не принесло «Батьківщині» бажаного результату. Найбільше прихильників партії Юлії Тимошенко проживає у Тейсарові, Пчанах, Гніздичеві, на одній із дільниць в Журавні, а також у Покрівцях, Лівчицях, Руді, Старому Селі, Лискові, Чертіжі, Млиниськах та інших.

Політична партія «УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка» лідирувала лише на двох виборчих дільницях, зокрема в с. Старих Стрілищах - 66 та с. Підлісках - 28 голосів. Проте досить високі результати на окремих дільницях свідчать про чималу популярність, яку здобув за доволі короткий час УДАР на Жидачівщині. До прикладу, найбільше голосів ця політична сила поклала до свого резерву в Гніздичеві (336 голосів), на трьох дільницях у Жидачеві, на двох у Ходорові, на одній у Журавні, а також у Лівчицях, Бортниках, Грусятичах та ін. Загалом у підсумку це дало можливість УДАРу посісти третю сходинку за результатами голосування в окрузі.

Щовиборів примножує своїх прихильників і Партія регіонів. Цього разу вона навіть спромоглася перевищити результати «Нашої України». За партію влади 28 жовтня проголосувало 3754 виборців, натомість «Нашу Україну» підтримали 2300 її прихильників в окрузі. Такий низький рейтинг цієї політичної сили можна пояснити лише одним – зневірою. Адже в пристойні результати, не кажучи вже про перемогу «Нашої України», не вірили навіть самі члени осередків, по суті, полишивши її на самоплив, оскільки практично жодної агітації на її підтримку у районі не проводилось. Попри все вірять у політичне майбутнє «Нашої України» у Вибранівці, Чорному Острові, Грусятичах, Дулібах, Бортниках, Лівчицях, Журавні, Лискові, Ходорові, Жидачеві, Вовчатичах, Гніздичеві. Найбільший результат із підтримки цієї політичної сили показали у Ходорові, де на одній із дільниць за «Нашу Україну» проголосували 32 виборці.

Натомість найбільший електорат Партії регіонів проживає, як видно із результатів голосування, у Вибранівці, Бринцях-Церковних, Юшківцях, Кніселі, Нових Стрілищах, Чорному Острові, Кам’яному, Ходорові, Жидачеві, Гніздичеві, Рогізні, Бортниках, Лівчицях, Журавні, Подорожному, Монастирці та інших. Лише на одній дільниці №417 у м. Жидачеві за цю партію не було жодного голосу. На всіх решту дільницях бодай одного, але свого виборця Партія регіонів отримала.

У четвірку лідерів увійшла й Комуністична партія України. За неї на Жидачівщині проголосували симпатики у Вибранівці, Бринцях-Загірних, Нових Стрілищах, Бортниках, Лучанах, Грусятичах, Дем’янці-Лісній, Городищі, Залісках, Ходорові, Вовчатичах, Тейсарові, Жидачеві, Гніздичеві, Бережниці, Бортниках, Журавні, Сулятичах та ін.

Свої трохи більше як півсотні в окрузі отримала «Україна – вперед!» Наталі Королевської, за нею - Радикальна партія Олега Ляшка, далі Партія пенсіонерів України. Додам, що у бюлетені була аж 21 партія, проте кожна з них знайшла свого виборця у виборчому окрузі №126.

Оксана ФРАНКІВ.

На діаграмі показано результати у відсотках на окрузі №126.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин