Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Делегація із Жидачівщини взяла участь у столичному марші слави УПА

У ювілейний 70-й рік Української Повстанської Армії участь у «Марші боротьби УПА», який щорічно вже понад 7 років поспіль організовує ВО «Свобода», взяли понад 30 тисяч людей. Серед учасників із Хмельницька, Кіровограда, Сум, Умані були й представники Жидачівщини.

Захід розпочався із традиційного віча біля пам’ятника Т. Г. Шевченка. Тим часом на хіднику навпроти університету ім. Т. Г. Шевченка формувалися колони учасників маршу. Львівщина та Хмельниччина були представлені чи не найбільш чисельно. В руках учасники ходи тримали прапори та несли гасла.

Стрияни, окрім банерів із гаслами, також несли попереду своєї колони картину, на якій зображено, як Мати Божа своїм Покровом оберігає сотенного УПА Мирослава Симчича та загін повстанців, які ідуть з ним на боротьбу з ворогами Української державності.

До учасників ходи підходили ветерани УПА, дякували молодим людям за їхню небайдужість, національну свідомість, просили продовжувати справу, яку колись вони розпочали.

Вигукуючи гасла на кшталт: «Слава Україні! Героям Слава!», «Бандера, Шухевич – герої України», «Воїнам УПА – державне визнання», «Бандера – наш герой! Покрова – наше свято!», учасники «Марш боротьби УПА» рухались до Софійського майдану. Під час більш як півгодинної ходи не було чути жодних негативних чи обурливих вигуків на адресу учасників. Навпаки, кияни всіляко вітали такий патріотичний захід, хтось приєднувався до колони, хтось дружно махав рукою.

Лише загони міліції та уазики з «беркутівцями» пантрували за тим, щоб націоналісти бува не перетнулися із комуністами, купка яких тинялася поблизу свого «вождя».

«Марш боротьби УПА» завершився на Софійському майдані, де для учасників ходи та киян було організовано концерт за участю українських гуртів «Плач Єремії», «Кому вниз», «Тінь сонця» та інших.

Делегацію із Жидачівщини на «Марші боротьби УПА» представляли національно свідомі учасники, переважно молодь, із с. Буянова, Володимирців, Журавна, Нових Стрілищ, Баківців, Репехова, Квітневого, Ходорова та Жидачева.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин