Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

З чим кандидати йдуть до виборця?

(продовження)

Для чого нині люди йдуть у політику, себто прагнуть стати депутатами Верховної Ради? Про це вони вказують у короткій анотації, яка зветься програмою. Добре написана програма, перш за все говорить не стільки про те, що кандидат думає насправді, йдучи у політику, як про те, наскільки серйозно він поставився до її написання, кого залучав до її творення і, нарешті, що ж все-таки хоче сказати своєму потенційному виборцю.

У минулому номері ми подали основні передвиборчі обіцянки п’яти кандидатів по нашому мажоритарному окрузі. У нинішньому - пропонуємо ознайомитись з решту кандидатами.

 

З обіцянки не зрадити майбутню демократичну більшість, не співпрацювати з представниками антинародного режиму виступає у передвиборчій програмі кандидат у народні депутати 31-річний Петро Степанович Михайлишин, тимчасово непрацюючий, безпартійний, самовисуванець.

 

Очевидно, дався взнаки досвід депутатства в Жидачівській міській раді, оскільки кандидат у народні депутати має намір дотримуватись Закону «Про статус депутата» й відкрити в Стрию, Жидачеві, Ходорові та Моршині громадські приймальні для звернень мешканців виборчого округу.

Серед першочергових завдань Петро Михайлишин планує відновити роботу колись потужних підприємств, таких як Жидачівський ЦПК, на Ходорівщині – традицій цукрового виробництва, роботу каменеобробного заводу в Новошинах, що на Журавнівщині. Стриянам обіцяє сприяти у наданні дозволу на встановлення індивідуальних систем опалення. У Моршині допомагатиме у розвитку оздоровчого комплексу. Також допомагатиме чорнобильцям, афганцям, займатиметься капітальним ремонтом доріг, газифікацією населених пунктів. Цікаво також, що як керівник ГО Соціальна Справедливість «Галичина» виступатиме проти розколу українського суспільства.

Як читаємо з програми, знову нічого конкретного до повноважень депутата, окрім хіба депутатських приймалень. Депутат не може ремонтувати дороги – це обов’язок місцевої влади. Народний обранець хіба що в змозі проконтролювати виділені кошти й розповісти виборцям, чи справді за ці кошти зроблені дороги, а чи побудовані котеджі чиновникам.

Гідне життя людям обіцяє забезпечити й 39-річний Андрій Богданович Муряш, приватний підприємець, висунутий Народною Партією.

Його програма складається із трьох чітких пунктів: народовладдя, економіка добробуту, якість життя.

Можна вважати законодавчою ініціативою прийняття Виборчого кодексу. Такого в нас справді немає, і якщо його приймуть, то, на думку кандидата, в ньому пропишуть «повноцінну мажоритарну систему виборів до Верховної Ради й органів місцевого самоврядування». З ключових питань життя територіальних громад проводитимуться референдуми. Корупцію прирівняють до державної зради, ліквідують усі посадові привілеї.

Не забув Андрій Муряш про зростання зарплат, престиж роботи у бюджетній сфері, запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення, захист майнових прав селян.

Якість життя, на думку кандидата, визначає повноцінна інфраструктура гарантованих державою медичних, освітніх послуг. Кандидат виступає за проведення капітальних ремонтів доріг, за гнучкі та прозорі тарифи.

Це все чудово. Залишається найголовніше: як, як майбутній депутат, він зможе на це впливати? З програми цього не видно, окрім хіба Виборчого кодексу.

Кандидат у народні депутати із величезним депутатським досвідом 53-річний Ігор Іванович Осташ, директор Міжнародної школи україністики Національної академії наук України, безпартійний, самовисуванець фаховіше окреслив свою діяльність на посаді депутата Верховної Ради України. Але й тут без популізму не обійшлося.

Основними своїми завданнями кандидат у парламентарі бачить: відновлення легітимності Конституції та ліквідацію Конституційного суду, формування професійного парламенту (це вже не залежить від п. Осташа, адже виборці формують повний склад ВРУ, він же може організувати депутатську групу чи ввійти до складу більшості). Що ж до ліквідації депутатської недоторканності, то подання й голосування за такий законопроект цілком у компетенції Ігоря Осташа як майбутнього депутата.

Також у своїй програмі кандидат декларує те, що буде ініціювати створення Національного антикорупційного бюро, голосуватиме за прийняття закону про імпічмент президента, братиме участь у формуванні нової некорумпованої судової та правоохоронної системи.

Пріоритетами в економічній сфері серед іншого є пошук інвестора для Жидачівського ЦПК, спрощення податків, сприяння економічному зростанню регіону. В гуманітарній політиці - відміна Кримінального кодексу, захист українського інформаційного простору, встановлення квот на українську музику у радіо- і телепросторі у розмірі 75%. Зауважу, що така норма закону є, але, як показує практика, вона не діє. Тож варто дізнатись чому і усунути ці перешкоди.

Серед новацій – підтримка людей похилого віку через створення нових можливостей для їх самореалізації.

У галузі охорони довкілля – візьме під контроль розв’язання проблеми довкола Подорожненського рудника, також берегоукріплення, будівництво водогонів та інше.

У розвитку села пріоритети: збереження мораторію на продаж землі, будівництво та ремонт шкіл, подано навіть перелік яких саме навчальних закладів. Серед 6 об’єктів і школа в Гніздичеві.

Вкотре, повторююсь, хотілося б більше конкретики, чітких кроків саме як від майбутнього депутата, а не майбутнього чиновника.

Скажу чесно, що читати передвиборчу програму наступного кандидата було непросто. Хто бачив її на власні очі, мене зрозуміє. Подаючи документи до Центральної виборчої комісії, кандидат мав би стежити не лише за змістовим наповненням, але й належним виглядом і структурою документа, хоча б звернути увагу на те, що в словах пропущені літери «і», «ї», «є». Проте ми таки змогли дочитатись до суті передвиборчої програми 56-річного Василя Івановича Рябошапка, начальника служби безпеки стадіону «Арена-Львів», висунутого партією «Нова Політика».

Кандидат у депутати переконаний, що розвиток держави і її добробут залежить від «спільного бачення майбутнього й готовності брати участь у його розбудові». Це, на його думку, і є національна ідея сучасної України, «яка має консолідувати Схід та Захід, об’єднати всі верстви суспільства».

Побудова сильної сучасної держави, на думку Василя Рябошапка, можлива лише за умови чіткого розподілу повноважень між владою, суспільством, центром і регіонами, між державними органами влади і місцевим самоврядуванням. Кандидат наголошує, що Україні потрібні якісно нові реформи, зорієнтовані на приріст національного багатства. Ці ж реформи, на переконання кандидата в депутати, можливі лише як всенародна справа, коли кожен громадянин будує власне майбутнє.

За добробут, стабільність та безпеку виступатиме єдина в цій суто чоловічій когорті жінка, 53-річна Анна Богданівна Семенюк, лікар, висунута політичною партією «Наша Україна».

У своїй програмі вона виступає за чітке розмежування законодавчої, виконавчої та судової влади. Питання, пов’язані з екологією, мають відійти під постійний контроль народу. У своїй майбутній діяльності добиватиметься створення і реалізації дієвих заходів, спрямованих на виведення країни з економічної кризи. Добиватиметься економічного та політичного суверенітету країни, безперешкодного розвитку малого і середнього бізнесу, заборони приватизації стратегічно важливих об’єктів промисловості, проведення цивілізованої земельної реформи. Крім цього – рівної відповідальності перед законом усіх суб’єктів права власності, об’єднання демократичних сил, національного відродження, достойного фінансування світи, науки, культури, охорони здоров’я та багато іншого.

Очевидно, вже як лікар добиватиметься реального фінансування державних програм боротьби та профілактики з інфекційно небезпечними захворюваннями, надання безоплатної медичної допомоги, недопущення скорочення державних і комунальних закладів охорони здоров’я і освіти та інше.

Останні пункти програми кандидата цілком реальні (адже стосуються безпосередньо його фахової діяльності), але за умови, що майбутній депутат готуватиме відповідні законодавчі ініціативи, має бажання працювати чи створити у ВРУ відповідні комітети.

На знищенні буржуазними політиками здобутків радянської епохи у своїй передвиборчій програмі наголошує 57-річний Олександр Несторович Сидоренко, помічник-консультант народного депутата України, висунутий Комуністичною партією України.

На думку кандидата, тільки «комуністи борються за соціалізм, за народовладдя», і це, єдина альтернатива кожній із буржуазних партій.

Закономірно, що в основі передвиборчої програми Олександра Сидоренка лежать постулати його партії, а це: боротьба з корупцією, зміцнення державного суверенітету, перемога безробіття та інше. Серед соціального переліку є цікавий пункт: «забезпечити захищеність культурних прав українських громадян, незалежно від їхньої національної приналежності».

Чітко структурована, по-військовому передвиборча програма дванадцятого кандидата в народні депутати – 54-річного Ігоря Йосифовича Тенюха, адмірала, військового пенсіонера, безпартійного, самовисуванця.

Програма починається із постулатів на кшталт: «найбільша цінність держави – її громадяни; Україні – українську історію». Для того, щоб усунути антинародний режим, на думку кандидата, необхідно провести політичну і соціально-економічну перебудову держави в інтересах народу.

Ігор Тенюх бачить ці перебудови в такій послідовності: державна модель правління - президентська форма; законодавча влада в руках Національних зборів, тобто двопалатного парламенту; судову владу здійснюватимуть суди трьох інстанцій на чолі з Верховним судом. Для контролю над дотриманням прав і свобод громадян планує запровадити на рівні громад інститут уповноважених з прав людини.

Вибори тільки за мажоритарною системою, в один день обиратимуться склад парламенту та президент.

У соціально-економічній моделі пропонується податкова реформа, яка передбачатиме оподаткування споживання, доходів, майна. Звісно, боротьба з корупцією, а також проведення економічної люстрації держслужбовців.

Адміністративно-територіальна реформа передбачатиме створення 3 тис економічно спроможних територіальних громад.

Кандидат у нардепи впроваджуватиме й економічні реформи, реформи в гуманітарній сфері, а також Збройних сил. На оборону за стандартами НАТО виділятимуть 5% доходів держбюджету.

Пройшовшись по передвиборчих щедрих обіцянках кожного з кандидатів, можна лише сподіватись, що той, хто все-таки пройде до парламенту, більш детально вивчить свої обов’язки як народного депутата й протягом всієї своєї каденції звітуватиме перед виборцями про свої подані законотворчі ініціативи, програми, роботу в комітетах, комісіях, кількість розглянутих звернень і поданих запитів. Одним словом, про конкретні, а не ефемерні результати своєї діяльності.

А тим, хто «програє» цю передвиборчу кампанію, хочеться дати пораду: починайте свою депутатську діяльність із балотування спершу хоча б до міських, районних, обласних рад, займіться політичною самоосвітою. Благо, в Україні є громадські інституції, які надають ґрунтовні знання із такої непростої справи як політика, зауважу, не політиканство.

Оксана ФРАНКІВ.

Про те, «чим хата багата» у кожного з кандидатів, читайте у наступних номерах.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин