Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Минуле й сучасне Чертіжа

У приміщенні Народного дому с. Чертіжа уже кілька років функціонує куточок «З народної скрині», де зберігаються різноманітні старожитності, речі побуту, що були в ужитку жителів села. Організувала та наповнює цей невеличкий сільський «музей» директор Народного дому Стефанія Савчин. Серед старовини тут можна побачити глиняні горщики, праску, діжу, ночви, сволок прикрашений вишитими рушниками. Серед побутового начиння вирізняється старий саморобний музичний інструмент кобза. Хтось свідомий приніс цю цінну з погляду історії річ до сільського музею, а не викинув на смітник.

Більшу частину експонатів складають речі, взяті із господи Івана та Меланії Слюзарів, рідних діда й бабці п. Стефанії. Оновлювати експозицію та інтер’єр куточка «З народної скрині» допомагають селяни, а найбільше художній керівник Народного дому Василь Савчин та місцевий майстер Степан Ярусевич.

Саме приміщення Народного дому будувалося із розрахунку на 300 глядацьких місць. Колись тут щотижня відбувались концерти, крутили кінофільми. Сьогодні ж він потребує суттєвого ремонту: в актовому потребує заміни підлога, її самотужки сільська влада та люди намагаються відновити, каже сільський голова Михайло Гос. У жалюгідному стані й перекриття, від чого почало замокати праве крило, де розташована сільська бібліотека. Попри все Народний дім залишається осередком культурно-просвітницького життя села, центром розваг для молоді. Минулого тижня тут із мешканцями Чертіжа зустрічався депутат Львівської обласної ради Левко Дуда. Депутат звітував про свою роботу, також говорили про загальнополітичну ситуацію в області, обговорювали проблеми села та селян.

Варто зауважити, що не часто, навіть перед виборами, в це хоч і віддалене, але велелюдне село (понад 400 виборців) приїжджають гості. Та, цих вихідних гостей у селі побільшало, адже 5 серпня у Чертіжі святкували День села. Святкування розпочалося із ранкової відправи у місцевому храмі. Згодом для селян та гостей у Народному домі виступали аматори сцени та гурт «Вишиванка».

Цьогоріч чертіжці відзначатимуть ще одну дату - саме цього року виповнюється 15 років храму Святої Параскеви, що споруджений у 1997 році.

У цьому селі живуть працьовиті, національно свідомі й патріотичні люди, які вміють постояти за себе та свою правду. Цікавим є той факт, що селяни домоглися того, щоб у Чертіжі закрили розплідник алкоголізму – місцеву забігайлівку.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин