Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

«У Рогізно на Купала квіти у вінок вплітала»

Уже минуло свято Петра і Павла, а про святкування Івана Купала рогізненці будуть згадувати ще довго. І не тільки вони, бо гостей і запрошених було чимало. За їх словами, «свято вдалося, всі приємно відпочили».

З метою відродження національних традицій та обрядів,залучення молоді до культурно-масової діяльності села, створення місточка єднання поколінь, ініціативною групою, яку склали Марія Чорна, Ганна Гвоздик,Оксана Яцикевич, Володимир Воробець, Василь Пущак та Наталя Тріщ, було організовано та проведено купальські святкування під назвою «У Рогізно на Купала квіти у вінок вплітала». Це свято проводилось у рамках проекту «Вміємо працювати, вміємо відпочивати» за співфінансуванням БФ «Добре серце» Олега Канівця, Бережницької сільської ради та громади села.

Захід відбувався в центрі села на імпровізованій сцені неподалік річки Рогозянки і розпочався гімном села та віршем Галини Воробець «Моє село». Під звучання інструментальної музики Марія Чорна подала присутнім цікаву інформацію про історію свята Івана Купала, яке прийшло до нас із глибини віків і символізує тепло, молодість, кохання.

У поєднанні древніх обрядів із сучасними конкурсами та забавами купальське свято набуло яскравості, колориту й особливого шарму.

Привітати громаду села завітали гості – представники БФ «Добре серце» В. Благий та У. Савицька, сільський голова Г. Кухта, учасники проекту «Хрести заслуги» Володимир та Наталія Мелехи, керівники громадських організацій «Дзвін» Г. Козяр та «Поступ в майбутнє» Н. Орлик.

Театралізоване дійство за участі молоді підготувала Марія Стрийська. Дівчата співали купальські пісні «Ой на Івана та й на Купала», «Сьогодні Івана, завтра - Купала» та інші, водили хороводи, виконували танок з віночками, який з ними розучила Уляна Пущак.

До виступу дівчат приєдналися хлопці Василь Роп’як, Василь Калапач, Богдан Капраль, Тарас Яцикевич та Степан Петриляк в українському строї з веселою піснею «Їхали козаки…». А привіз їх на свято Ярослав Гладкий на уквітчаній зеленню та квітами фірі.

До інсценівки пісні «Вербовая дощечка», яку виконувала Марія Стрийська, приєдналися й інші хлопці. По місточку, сплетеному з їхніх рук, ішла впевнено Вероніка Стадник і вела за собою дівчат з квітами та жінок на майстер-клас плетіння віночків. А провели його Марія Гладка та Галина Воробець. Вони ще розповіли молоді та присутнім цікаву інформацію про квіти купальського віночка і його історію, вшанування нашими прабабусями. Їх розповідь перепліталася із старовинними купальськими піснями у виконанні тріо Марії Гладкої, Галини Воробець та Оксани Возної. Таня Тріщ зачарувала всіх грою на бандурі й виконанням пісні «Іванку, Іванку…».

Професійно працювали з глядачами ведучі свята Уляна Пущак та Володя Воробець. Вони залучали молодь до участі у конкурсах та забавах, нагороджували переможців призами. Адже проводились козацькі забави, конкурси на кращий віночок та український стрій, стрибки через вогнище. Додали настрою гуморески у виконанні Наталі Стадник та Василя Лизака.

На святі діяла виставка-ярмарок творчості майстринь не тільки з с. Рогізна, а й із сусідніх сіл. Це випічка Лілії Швед, квіти з бісеру Тані Швед, вишиті ікони Ольги Підлужної, вишивки з бісеру Наталі Мосій-Тріщ, вишивки Мирослави Черчик та ґердани Богдани Дереш із с. Бережниці, вишиванки швеї-модельєра Марти Мицик із с. Вільхівців.

Усіх пригощали смачною юшкою хлопці Володя Корда, Мар’ян Підлужний, Віталій Швед, яку самі приготували. Окрасою рогізненського дійства був виступ вокального ансамблю «Відродження» із с. Квітневого під керівництвом Зоряни Лаби, який представив змістовну концертну програму.

Дзвінкими піснями, милозвучними композиціями милували слухачів троїсті музики гурту «Дружбо, не журись» під керівництвом Василя Мицика.

Приємним подарунком рогізненців та гостей потішив Ігор Осташ. Фіналіст І туру шоу «Голос країни» Антоніна Матвієнко співала у маленькому селі.

Завершився масовий захід купальським вогнищем та концертною програмою гурту «Дружбо, не журись».

Свято стало можливим завдяки фінансової підтримки: благодійного фонду «Добре серце» ( О. Канівець ), місцевих підприємців Ю. Іринчука та Г. Денис, громадської організації « Дзвін» (Г. Козяр ), громадської організації «Поступ у майбутнє» с. Дуліб (Н.Орлик ), учасників проекту «Хрести заслуги» Наталї та Володимира Мелехів, вокального ансамблю «Відродження» села Квітневого (керівник Зоряна Лаба), гурту «Дружбо, не журись» (керівник Василь Мицик), місцевих майстрів народних промислів, рогізненських аматорів художньої самодіяльності, ініціативної групи с. Рогізна.

Наталія Тріщ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин