Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

"Світячи іншим, згоряю сам"

Є професії, які обирають не інакше як за покликанням. Серед таких - лікар. Людей цієї професії шанують, поважають, на них покладають надії у важку хвилину. В давнину лікаря вважали за мудреця, філософа, цілителя і навіть чаклуна. Саме слово «лікар» споконвічно слов'янське і означає «говорити», «заговорювати». Лікар володів знаннями і навиками, які не під силу було осягнути іншим. Він приходив на допомогу й зцілював із жахливих недуг. Люди, які обирають собі за покликання професію лікаря, – це обдаровані інтелектуали, мислителі й професіонали. Та найголовніші риси характеру - людинолюбство, готовність до самопожертви.

 

Давньогрецьке гасло «Alliis inserviendo ipse consumor» (світячи іншим, згоряю сам) якнайкраще характеризує внутрішній світ і щоденну працю людей, які обирають фах лікаря. Недаремно у найголовнішому кодексі честі лікаря, так званій «Клятві Гіппократа», закладено найважливіші принципи медицини, охорони здоров’я - принципи неспричинення шкоди, милосердя, турботи, поваги до життя і негативного ставлення до абортів, зобов'язання особистого вдосконалення та інші.

 

Щороку в третю неділю червня працівники охорони здоров’я відзначають своє професійне свято – День медичного працівника. На Жидачівщині його відзначають 185 лікарів, 536 середніх медпрацівників, 295 молодших медсестер та 190 осіб немедичних спеціальностей, без яких теж не обходиться медицина. Незважаючи на низьку заробітну плату, часто не маючи нормальних умов для праці, проживання, своєю самовідданою працею медики щодня приходять на допомогу хворим, немічним.

Сьогодні, окрім професійних навиків, лікарі, особливо керівники медичних установ, завідувачі відділів, не чекаючи на допомогу влади та держави, прагнуть зробити умови праці своїх колег кращими ніж вони є, мусять вчитися бути менеджерами, організаторами. В час, коли держава, крім проведення реформ, які не підкріпленні фінансовими ресурсами, та виборів, не переймається розвитком охорони здоров’я, за організацію та нормальні умови праці й надання кваліфікованої допомоги пацієнтам мусять турбуватися самі медичні працівники. Вишукувати ресурси для ремонтів приміщень відділень лікарень, амбулаторій, ФАПів, шукати меценатів і випрошувати у них кошти на придбання вкрай потрібної спеціалізованої медичної техніки.

Саме завдяки ініціативності завідувача хірургічним відділенням Володимира Лагошняка та сприяння і підтримки депутата обласної ради А. Кота, місцевих підприємців за останній час вдалося до невпізнання змінити обличчя одного з найважливіших відділень Жидачівської ЦРЛ. Взяти хоча б оновлені палати для хворих, ординаторські, в яких приємно відпочивати після важкої операції хірургам, простора і світла їдальня, чисті і охайні туалети. Та найголовніше досягнення лікарів – це новенька операційна, до ремонту якої значно доклався коштами, будівельними матеріалами Андрій Кіт.

Гордістю медиків цього відділення є й нещодавно придбана за кошти бюджету, за сприяння керівництва Жидачівської РДА та знову ж таки за спонсорську допомогу лапароскопічна стійка. Завдяки цьому медичному устаткуванню можна проводити будь-які оперативні втручання майже без розрізів. Це устаткування готове до роботи, розповів лікар-хірург Володимир Олексовський, і вже є домовленості із львівськими лікарями щодо проведення оперативних втручань.

Справді, за останній час відділення хірургії змінилося і стало більш схожим на те, що ми називаємо сучасною медициною. Та цього недостатньо, кажуть лікарі. Вони ще мріють обладнати окрему операційну для проведення операцій суто лапароскопом. Також для роботи не лише хірургів вкрай необхідний і новий апарат УЗД. Незважаючи на певні матеріальні та технічні труднощі, колектив хірургічного відділення працює злагоджено та дружно. У відділенні працює 5 хірургів, 3 невропатологи, уролог. Відділення розраховане на 50 ліжко-місць. З початку року проведено 350 оперативних втручань.

Радіють ескулапи, що вдалося придбати для лікарні й такий необхідний для діагностики кишківника колоноскоп. Досі в Жидачівській ЦРЛ не було можливості повністю обстежити пацієнтів із проблемами внутрішньокишкового тракту, каже лікар-ендоскопіст Ярослав Юрків. Сьогодні така можливість є, і це зручно й лікарям, а найголовніше - самим пацієнтам, яким тепер не потрібно їхати на обстеження до Львова. Знову ж таки для того, щоб приймати пацієнтів у нормальних умовах, лікареві довелося докласти чимало зусиль, щоб відремонтувати кабінет, і цьому йому теж допомагали небайдужі меценати.

Багато змін відбулося й в акушерсько-гінекологічному відділенні, яке очолює жінка, лікар-професіонал своєї справи Марія Давидчак. Завдяки її ініціативності, наполегливості, підтримці та працьовитості колективу, розумінню головного лікаря Жидачівської ЦРЛ пологове та гінекологічне відділення набули цілком нового вигляду. Нещодавно на частині будівлі, в якій розміщено дитячу консультацію та пологове відділення, вдалося перекрити дах. У самому пологовому є всі умови для того, щоб тут народжувались здорові діти і матері почувалися доглянутими, не обділеними увагою лікарів, акушерів, медсестер. Зал для приймання пологів, розповідає в. о. завідувача відділенням Анатолій Федорчук, відповідає всім вимогам, поруч - операційна, палата інтенсивного догляду. Лікарі та медичний персонал прагнуть, аби їхнє відділення відповідало статусу лікарні, доброзичливої для матері та дитини. Матері, з якими нам пощастило поспілкуватися (а це Марія Ворона із с. Бородчиць, яка днями народила донечку, та Марічка Васевич із м. Жидачева, яка народила свою першу донечку), задоволені ставленням, турботою лікарів, медичного персоналу. Для потреб породіль є всі умови: 10 чистих світлих, просторих палат, їдальня, душові.

Належний догляд, обстеження отримують пацієнтки гінекологічного відділення та патології вагітності, де також працює кваліфікований та відданий своїй професії медичний персонал. У акушерсько-гінекологічному відділенні працюють також лікарі, як кажуть від Бога, Богдан Бойчук, Омелян Володимирович Бойчук, Тетяна Ружак, лікар-неонатолог Олег Хемич. Загалом відділення обслуговує 36 осіб персоналу, з яких 6 лікарів, 5 акушерок, 5 дитячих медсестер, 5 медсестер гінекології, 1 акушерка палати гінекології, 8 санітарок пологового, 5 – гінекологічного відділу. Очолює медсестринський персонал старша медсестра, професіонал своєї справи Лідія Теодозіїна Футрик.

Віддану, щоденну роботу медиків оцінюють вдячні, а щонайголовніше, здорові пацієнти. Для лікарів – це найбільша винагорода.

Напередодні професійного свята не забуває про нелегку роботу своїх колег, підлеглих, медичних працівників лікарень, амбулаторій, фельдшерсько-акушерських пунктів всього району й керівництво Жидачівської ЦРЛ в особі головного лікаря Федора Довбняка. За тривалу високопрофесійну сумлінну працю почесними грамотами Жидачівської ЦРЛ нагороджені працівники цієї лікарні, а також відзначено медиків Ходорівської РЛ лікаря-терапевта Галину Охоцьку, старшу операційну медсестру Ярославу Блюс, завідувача дитячим відділенням Наталію Безкровну.

Журавнівської МЛ: лікаря акушер-гінеколога Зоряну Ковальську, медсестру приймального відділення швидкої медичної допомоги Оксану Коцко, Гніздичівської амбулаторії загальної практики – сімейної медицини: медсестру загальної практики-сімейної практики Іванну Долошицьку, Новострілищанської АЗПСМ: акушерку амбулаторії Марію Задорецьку, Бортниківської АЗПСМ: медсестру Людмилу Медвідь, Дев’ятниківської АЗПСМ: молодшу медсестру амбулаторії Ольгу Сарчук, Вибранівської АЗПСМ: лікаря-стоматолога Андрія Гулу, Сидорівської АЗПСМ: медсестру Наталію Боднар.

А також завідуючих фельдшерсько-акушерських пунктів району: с. Сулятич Лесю Ольшанецьку, с. Дем’янки-Лісної Ігоря Литвина, с. Млиниськ Ярослава Свередюка, с. Лискова Марію Чмелик, с. Вербиці Олену Жеребну, с. Демидова Ірину Мартинів, с. Вовчатич Оксану Матулку, с. Тейсарова Надію Тенюх, акушерку ФАПу с. Руди Ганну Семен.

Почесні грамоти медики отримали й від РДА та районної ради.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин