Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Жидачівщина у передвиборчому калейдоскопі

Центральна виборча комісія постановою від 28 квітня 2012 року №82 визначила перелік одномандатних виборчих округів. У додатку №13 до постанови ЦВК подано межі одномандатного виборчого округу №126, до якого належить і наш район. Отже, центром одномандатного виборчого округу № 126 є місто Стрий. Межі: міста Моршин, Стрий, Жидачівський, Стрийський райони. Орієнтовна кількість виборців – 153 655.

 

День виборів, нагадаємо, призначено на 28 жовтня 2012 року. І хоча до офіційного початку передвиборчої кампанії, 28 липня, залишається майже два місяці (не пізніше як за дев’яносто один день до дня голосування), проте ймовірні кандидати у народні депутати вже давно заявляють про себе, щоправда, наразі неофіційно.

 

Найбільш впізнаваними, бо завжди на слуху і на виду на Жидачівщині, є нині двоє людей - Андрій Кіт та Олег Канівець. Вони сьогодні найбільше працюють на районному електоральному полі, і обидва не обіцянками, а реальними справами. Людям це подобається.

Не так давно повернувся на рідні терени й народний депутат трьох скликань, екс-посол України в Канаді Ігор Осташ. Подейкували, що п. Ігор стане «єдиним кандидатом від КОДу, але, за неофіційною інформацією, нині ще йде погодження представника КОДу на окрузі. Ігор Осташ не є в претендентах. За неофіційною інформацією, яка оприлюднена в Інтернет-просторі, станом на 15 травня львівський КОД, розподіляючи кандидатів в окрузі №126, вагався між Тарасом Стецьківим, депутатом Верховної Ради від блоку «Наша Україна - Народна Самооборона», та адміралом Ігорем Тенюхом - колишнім командувачем ВМФ України, який має «володимирецькі» корені, родака зі Стрия. Натомість Ігор Осташ час від часу у районі з’являється з культурологічними та мистецькими проектами.

Якось вже так традиційно склалося, що більшість претендентів, яких манить купол Ради, завжди були зі Стрийщини. Так десь виглядатиме і цього разу. За повідомленнями ЗМІ та представників Комітету виборців України, на 126 округ також може і найімовірніше буде претендувати теперішній народний депутат від партії «Батьківщина» (БЮТ) Віктор Швець; розпочинав активно, але чомусь збавив обороти підприємець Зиновій Карпінський - депутат Львівської обласної ради від КУНу. На Стрийщині активно обговорюють можливість, а скоріше бажання балотуватись Михайла Гладія, який обирався депутатом 4-го та 5-го скликань Верховної Ради від блоку «За єдину Україну» та від Блоку Юлії Тимошенко. До речі, Гладій - двічі голова Львівської ОДА.

До цього часу не зовсім зрозуміло, чи піде у депутати Микола Кміть - колишній голова Львівської облдержадміністрації. Сьогодні він серйозний підприємець - президент IDS Group, що контролює виробництво «Моршинської», «Миргородської» і «Трускавецької» мінеральних вод, а також імпорт в Україну «Боржомі». Микола Кміть зможе стати серйозним супротивником для фаворитів. Цей перелік можливих кандидатів далеко неповний. «Місцеві аналітики», а якщо простіше, ті, хто «вариться» у виборчих кампаніях більше десяти років, зпрогнозовують, що претендентів на крісло у Верховній Раді України від нашого округу може бути 12, а то й більше.

Історія округу №126

1998 рік – вибори до ВРУ за змішаною системою

Осташ Ігор Іванович, самовисуванець, підтримка виборчого блоку партії «Вперед, Україно!».

Пужак Богдан Іванович, Народно-демократична партія.

Базів Василь Андрійович, самовисуванець, підтримка Народної партії (Народна аграрна партія України, Аграрна партія України).

Набитович Ігор Йосипович, виборчий блок партій «Національний фронт».

Попів ігор Васильович, Народний Рух України.

2002 рік – вибори до Верховної Ради України, змішана система

Осташ Ігор Іванович, виборчий блок політичних партій «Блок Віктора Ющенка «Наша Україна».

Антонов Віталій Борисович, виборчий блок політичних партій «За єдину Україну!».

Осташ Іван Богданович, самовисуванець

Сагач Галина Михайлівна, політична партія «Яблуко».

Кулик Володимир Володимирович, самовисуванець.

2006 рік – вибори до ВРУ, пропорційна система

37,77% - Блок «Наша Україна».

37,37% - БЮТ.

4,40 % - Громадський блок ПОРА-ПРП.

4,39% - Український народний блок Костенка і Плюща.

2,38% - Політична партія «Партія екологічного порятунку «ЕКО+25%».

2007 рік – позачергові вибори до Верховної Ради України, пропорційна система

56,39% - БЮТ.

33,70% - Блок НУ-НС.

2,89 % - Партія регіонів.

2,11 % - ВО «Свобода».

0,76% - Блок Литвина.

Політики та експерти озвучили прогнози щодо вартості виборчої кампанії у мажоритарному окрузі по Україні. Сума коливається від $700 тисяч до $5 мільйонів.

Враховуючи наш периферійний район, цифра 700 тисяч доларів є більш реалістичною. І це тільки кошти на передвиборчу кампанію, оплату членів комісій.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин