Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Шаховий турнір на призи "Нового часу" цьогоріч провели у Млиниськах

Село Млиниська приймало 22-й шаховий турнір на приз часопису «Новий час»

Продовжуючи традицію, неділю, 2 липня 2017 року, в мальовничому селі Млиниська у приміщенні школи пройшов 22-й міжобласний шаховий турнір на приз нашого часопису. З різних кутків району, інших міст області та сусідньої Івано-Франківщини на турнір з’їхались 34 шахісти: З них 24 – дорослі та 10 дітей шкільного віку, вихованців шахових клубів Гніздичева, Жидачева, Ходорова.

 

Приємно було побачити наших постійних учасників, а також нових шахістів, які, дізнавшись, що на Жидачівщині газета, єдина в області, а можливо й в Україні, вже у 22-й раз проводить турнір, вирішили приїхати і взяти в ньому участь.

 

Фактично паралельно проходили два турніри: дитячо-юнацький, де суддя Олег Гулей з Ходорова визначав серед юних шахістів та шахісток найкращих, а у сусідньому приміщенні за швейцарською системою у 12 турів, партія – 10 хв. змагалися дорослі.

Розпочавши партії о пів на одинадцяту, до другої години юні шахісти у напруженій боротьбі визначили переможців. Серед дівчат уже вкотре перемогла Оксана Гриців із Жидачева. Оксанка з дідусем Богданом їздить на усі шахові змагання, що проводяться у районі і поза його межами, і, що найголовніше, чи не всюди займає призові місця. Росте майбутня зміна чемпіонкам сестрам Музичукам. Щоправда, якщо держава й надалі так не буде цінити свої таланти (за перемогу і звання чемпіонки світу Музичук донині не виплатили гонорар і ніяк не можуть знайти, де поділися гроші…), то чемпіонів у шахах нам не бачити.

Друге місце зайняла Іванна Бублик, третє - Марія Морохівська.

Серед хлопців не було рівних вихованцю гніздичівської шахової школи Петру Шведу. Другим був Володимир Закорчемний, третім - Олег Зозуляк

Наймолодшим серед юних шахістів був 9-річний Олег Данилець, який тільки розпочинає шлях у цій інтелектуальній грі.

Всі юні учасники змагань отримали подарунки, грамоти, а переможці - грошові премії, бо таланти, вважаємо, треба підтримувати матеріально.

Серед дорослих переможцем за явної переваги став єдиний серед учасників кандидат у майстри спорту Євген Трушак із Рогатина – 11,5 з 12 можливих, єдина нічия із земляком Мироном Людкевичем, аж 2,5 очка відриву від другого призера Андрія Кобрія (Гніздичів) – 9 очок. На третьому місці єдиний гість із Нового Роздолу Ігор Заблоцький, який за додатковим коефіцієнтом випередив Мирона Людкевича – в обох по 8 очок. По 7 очок в активі Юрія Микитіва (Рогатин), Дмитра Ратича (Ходорів), Павла Кухти (Рогатин), Йосипа Михайлюка (Гніздичів), по 6,5 очок – Івана Гілецького (Любша), Василя Салія (Старе Село), Омеляна Малика (Антонівка). Щодо турнірної боротьби, то вирішальними у боротьбі за перше місце стали 3-4 тури, в яких Євген Трушак послідовно переміг Ігоря Заблоцького і Андрія Кобрія.

Переможців турніру вітали сільський голова с. Млиниськ Світлани Бережанська, директор школи Дмитро Багрій. Разом з вашим покірним слугою ми вручили переможцям кубки, які цього року і, сподіваємося, надалі майстерно для нашого турніру вирізьбив із різних порід дерева наш постійний учасник, шахіст зі стажем і золотих рук майстер з Ходорова Василь Андрійович Ковтало. Всі учасники отримали дипломи і грошові премії.

Найстаршим учасником турніру виявився місцевий мешканець Млиниськ 84-річний Василь Ворона. «Новий час» відзначив і іншого найстаршого учасника змагань – 79-річного Зеновія Пшика, який, хоч і зі слізьми на очах, казав, що цьогорічний турнір для нього, напевно, останній, ми віримо, що і в наступні роки п. Зеновій буде з нами.

Потім на всіх чекав смачний фуршет, який зорганізували Млиниська сільська рада і працівники школи, за що їм щира подяка від дітей і дорослих шахістів.

Ми у свою чергу теж не залишилися в боргу перед господарями, які приймали турнір. «Новий час привіз» із собою підшивки наших газет з… 1964 року. Повірте, можна посперечатися, де кипіли більші пристрасті: за шахівницею чи біля підшивок газет, коли люди почали знаходити матеріали 60-х, 70-х, 80-х років про себе та своїх знайомих. А сьогоднішній завгосп школи, колишній голова колгоспу п. Лісевич привів онучку, щоб показати на «шпальтах історії», яким був її дідусь. А справжнім сюрпризом для всіх стала підшивка 50-літньої давності «Радянського шляху» з 1967 року. Виявилось, що 50 років тому саме й було побудовано Млиниську школу, про що в газеті надруковано матеріал під назвою «Приймайте, діти, ювілейні дарунки». Ми багато про що сьогодні забуваємо. Бо де іще можна дізнатися про такі події.

А 50 років тому газета писала: «Приймайте, діти, ювілейні дарунки». «…Запізнілі півні силкували¬ся своїм срібним витенькуванням розігнати у видолин¬ки доскіпливий досвітковий туман, а Роман Михайлович Бублик, голова колгоспу «Дружба», лив собі на шию і плечі студенющу криничку воду з емалевого збанка.

Була неділя, і Роман Михайлович хвилювався як ніколи. Бо ж сьогодні у селі свято. Велике обжинкове свято: колгосп дарує дітям велику двоповерхову школу. Чути стрекотіння кінокамери. (Ред. – виявляється, десь є кінозйомка цього дійства). Споруджували красуню-школу будівничі з райміжколгоспбуду, якими керував досвідчений майстер Полікарп Павлович Рибак. А фінансував їх колгосп. 180 тисяч карбованців відпустило господарство на будівництво. Збудована школа за рекордний строк — рік. І щодня працювало на її риштованнях від 40 до 60 чоловік. Розрахована вона на 320 місць і працюватиме у ній 15 вчителів. Роман Михайлович вже у який раз обходив класи, підсобні приміщення. Потім до нього пристав директор школи Микола Олексійович Іванів, і вже разом про щось говорили, сперечались...

Потім був мітинг. Виступали тт. Назарчук — голова райвиконкому, Ворона — голова «Міжколгоспбуду», Іванів — директор школи, Муха — секретар райкому партії, Юрченко — заступник завідуючого облвно, Белей — колгоспник, Бублик — голова колгоспу.

Честь перерізати червону стрічку надається Р. М. Бублику. Потім голова колгоспу вручив восьмикласниці Галині Кузьмі ключі від школи і побажав усім учням добре вчитися.

Духовий оркестр вдари бадьорий туш.

А завтра тут почнуться уроки.

А поки що класи пахнуть фарбою…».

І. ЗІНЧЕНКО,

В. ПЕТРИШИН.

с. Млиниська.

У 1967 році у Жидачівському районі працювало 13 середніх, 53 восьмирічні, 38 початкових, 4 школи робітничої молоді, одна районна середня заочна школа. Усього в освітніх закладах навчалося 17 174 учні. Їх вчили 1100 вчителів.

У 1967 «ювілейному» році в Україні відкрилося 800 шкіл.

Андрій ДАНИЛЕЦЬ.

Географія турніру на призи часопису Жидачівщини "Новий час"

2004 - смт. Гніздичів, 2005 - м. Жидачів, 2006 - м. Жидачів, 2007 - с. Любша, 2008 - м. Ходорів, 2009 - с. Чертіж, 2010 - с. Новошино, 2011 - смт. Журавно, 2012 - с. Тейсарів, 2013 - с. Володимирці, 2014 - с. Руда, 2015 - м. Жидачів, 2016 - смт. Нові Стрілища, 2017 - с. Млиниська.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин