Шахово-шашковий калейдоскоп

Ціла низка змагань з шахів і шашок відбулася у нашому районі у липні-серпні 2016 року. Про одне з них – турнір у Журавні пам’яті Володимира Теліховського – «Новий час» вже розповідав. Сьогодні – про ще чотири турніри.

10 липня у Жидачеві пройшов п’ятий тур районної шахової першості. Цього разу 16 майстрів інтелектуальної гри змагалися за швейцарською системою в 11 турів у швидкі шахи (партія 10 хвилин). У гострому суперництві зі срібним призером Іваном Гілецьким з Любші і бронзовим призером гніздичівцем Ігорем Пирогом (в обох по 8,5 очка) переможцем турніру став Іван Березовський (с.Чертіж) – 9 очок із 11 можливих. Далі у турнірній таблиці розташувалися Йосип Михайлюк (Гніздичів) – 7,5, Дмитро Ратич (Ходорів) – 7, Володимир Топилко (Жидачів) – 6,5, Володимир Карпінський (Жидачів) і Валерій Тягун (Ходорів) – по 6, Зеновій Пшик (Ходорів) і Дмитро Коростенський (Любша) – по 5,5, Руслан Тендюк (Гніздичів) – 5, Василь Ковтало (Ходорів) – 4,5 очка. Перші три призери нагороджені грамотами та грошовими преміями, дев’ять – грошовими преміями. Щодо турнірної боротьби, то вона, в кожному турі була надзвичайно гострою, про що свідчить підсумкова турнірна таблиця.

31 липня у Жидачеві відбувся четвертий тур першості району з шашок, у якому 11 спортсменів змагалися за круговою схемою, партія 10 хвилин. У підсумку – випадок унікальний! – перші шість переможців розташувалися на відстані у півочка один від одного: переможець Іван Гілецький (Любша) – 8 очок із 10 можливих, на другому місці Іван Березовський (Чертіж) – 7,5, на третьому Дмитро Коростенський (Любша) – 7, на подальших місцях Любомир Корда – 6,5, Ігор Яцкович – 6, Степан Підгайний – 5,5 (всі з Гніздичева). У боротьбі за перше місце вирішальним став другий тур: Іван Гілецький переміг Івана Березовського 1:0 і зберіг лідерство до завершення турніру. Перші три призери нагороджені грамотами і грошовими преміями, решта – грошовими преміями.

7 липня в Жидачеві пройшов шостий тур першості району з шахів. Цього разу був бліц (дві партії по 5 хвилин), за круговою схемою змагалися 10 шахістів. І тут перші три призери розташувалися з різницею у пів-очка між собою: переможець Андрій Кобрій (Гнідичів) – 14 очок із 18 можливих, на другому місці Дмитро Ратич (Ходорів) – 13,5, на третьому Іван Березовський (Чертіж) – 13 очок. На подальших місцях у турнірній таблиці Ігор Пиріг (Гнідичів) – 12, Іван Гілецький (Любша) – 11,5, Омелян Малик (Антонівка) – 10, Йосип Михайлик (Гніздичів) – 7,5 очка. Перші три призери нагороджені грамотами і грошовими преміями, всі решта – грошовими преміями.

Підкреслимо, що спонсором усіх трьох турнірів став депутат Жидачівської районної ради Микола Шумельда.

Андрій Кобрій став переможцем і наступного шахового змагання, що відбулося за тиждень, 14 серпня, у Жидачеві. Цього разу це був один із небагатьох комерційних турнірів (за участь у турнірі кожен учасник здавав певний грошовий внесок). Тут за круговою схемою змагалися лише сім шахістів. Як вже зазначалося, переможцем став гніздичівець Андрій Кобрій, що за додатковим коефіцієнтом випередив срібного призера свого земляка Ігоря Пирога – в обох по 9,5 очка з 12 можливих. Також однакова кількість очок – по 7,5 – в наступних двох шахістів, але за додатковим коефіцієнтом бронзовим призером турніру став Дмитро Ратич (Ходорів), Іван Березовський (Чертіж) – на четвертому місці.

28 серпня у Гніздичеві відбулася особисто-командна першість району з шахів, присвячена 25-річчю Незалежності України.

Ігор МАРКЕВИЧ.

Надрукувати