Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Степан КУБІВ: «Потрібно йти виконувати обіцянки й працювати для людей»

Цього тижня у Жидачеві побував голова Львівської обласної організації політичної партії «Фронт Змін» Степан Кубів. Він разом із обласними та районними депутатами проводили відкритий діалог із мешканцями міста та району, а також приймали звернення громадян.

Степан Кубів відповів і на кілька наших запитань:

 

- У чому полягає мета політичної акції "Україна проти Януковича", яку проводить ваша політична сила?

 

- Мета – показати те, що в Україні безлад, що усі незадоволені, що два роки правління команди Януковича – це втрачені для людей роки. Ми сьогодні бачили, що люди незадоволені, що їм не вистачає пенсії на лікування, що закриваються школи. Нині працівників примусово відправляють у відпустки, бо не вистачає коштів на оплату праці. Ми знаємо, що у Львові 17 млн гривень взято позики в казначействі на захищені статті бюджету. Людей хвилює питання земельної реформи. Кажуть, що пенсійна і податкова реформи – це витягування жил і крові. Мета акції – показати, що українці не дадуть себе обманути. Український народ під час святкування 20-річчя проведення референдуму, яке відбудеться 1 грудня, збере 3-4 мільйони підписів про недовіру до діючої влади, влади, яку нині представляють олігархи, влада, яка не любить свій народ. На народ плювати не потрібно.

- Скільки вже зібрано підписів на Львівщині, зокрема на Жидачівщині, й хто найактивніше ставить свої підписи?

- За Жидачівщину зараз ситуацією не володію, а на Львівщині вже зібрано близько 100 тисяч підписів, по Україні - більше мільйона. Найбільш активно таким чином висловлюють свою позицію люди, яким від 45 років і старше. Менш активно – ті, кому від 25 до 35. Багато хто, ставлячи підписи, не хоче писати прізвище чи зазначати місце проживання. А все тому, що бояться, залякані. Це сьогодні приклад згортання демократії і не виправдання очікування людей.

- Під час вашої зустрічі ми чули, що людей не цікавить політика, а турбують злободенні проблеми: стан доріг, закриття і розкрадання підприємств, якість надання медичних та освітніх послуг. У такому разі чи лише зміна влади зможе вирішити ці проблеми?

- Люди не вірять політикам. І це правильно. Тому що останні 15 років це просто брехня, розкрадання і обман. Всі йдуть із добрими гаслами, а потім зустрічається з людьми тільки за місяць до виборів. Ми цього року вже втретє робимо такий об’їзд по області, і коли чуєш оці проблеми буденні, просто осмислюєш, для чого людина живе. Ми зрозуміли, що потрібно змінювати світоглядні позиції, не брехати, а говорити правду. Ви бачили, що на всі запитання ми сьогодні теж не могли дати відповіді. Я думаю, що наша політична сила, якісні депутати на місцях на перспективу змінять підходи до контролю та виконання обіцяного людям.

- Сьогодні активно говорять про люстрацію в політичних колах…

- Я ставлюся позитивно до люстрації. Але ті політичні сили, які сьогодні говорять про люстрацію, нехай насамперед самі її пройдуть. За кожного кандидата, за кожного члена партії говорить його якісне життя в минулому. Тобто, що людина напрацювала: чи створювала вона фірми, нові робочі місця, платила чесно податки. Тоді на перспективу вона далі буде це робити. А ті, що сьогодні багато говорять, виявляється, прийшли із незрозумілих кіл, незрозуміло з яких коштів вони сьогодні фінансуються.

- Що сьогодні роз’єднує опозиційні сили?

- Якісні погляди, світоглядні позиції. Кожна людина, яка йде до влади, має мати якщо не християнські, то бодай людські, моральні цінності й не повинна ставитись до влади як ще до одного етапу власного збагачення. Потрібно виконувати обіцянки й працювати для людей.

- Чи розглядається нині можливість проведення виборів навесні наступного року через розпуск парламенту?

- Думаю, що ситуація дуже близька до того. Тому що знедолення людей, банкрутство партії влади доходить до найвищої точки кипіння. Люди сьогодні що казали: «ви не розказуйте нам про зміну законів, а беріть вила». Я вважаю, що це не метод вирішення, але люди вже зневірились.

- Чи побачимо, Степана Кубіва після виборів знову на Жидачівщині?

- Я на Жидачівщині не вперше. За останні два роки це мій шостий приїзд. Крім цього, я закріплений за м. Львовом. У кожному з районів намагаюсь бути. Був у Ходорові. Ще працюючи в банку (С. Кубів був головою правління ВАТ «Кредобанк»), багато інвестиційних проектів допомагав втілювати на жидачівській землі. Слава Богу, вони досі працюють.

- Чи володієте ситуацією щодо ДГРП «Подорожненський рудник» та створення на місці підприємства, яке до кінця року ліквідовується, ландшафтного парку? Обласна рада має приймати по цьому відповідне рішення.

- Володію, але недосконало. Знаю лише, що те, що вирішує громада, має бути підтримане відповідно районною радою та районною адміністрацією. Коштів недостатньо. Тому потрібно розробити бізнес-план екологічного спрямування трьох рівнів: місцевого, районного та обласного. Кошти для цього є в екологічному фонді.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин