Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Леся Островська: «Бажаю людям не думати про хвороби»

«Не зациклюватись на негативі, дивитись на життя з оптимізмом й нікому не заздрити»,- такий простий рецепт і водночас секрет молодості, внутрішньої гармонії я почула від сімейного лікаря Жидачівської ЦРЛ Олександри Островської. Напередодні професійного свята - Дня медичного працівника - говорили не лише про роботу.

 

Народилася Леся Богданівна у Ходорові, але більшу частину свого життя (відтоді як з батьками у 1968 році переїхала до райцентру) прожила в Жидачеві. Тому вважає себе більше жидачівською, хоча з ходорівською землею її пов’язали сама доля і коханий чоловік, який теж медик.

 

Професії лікаря, що стала її покликанням, Леся Богданівна присвятила своє життя. Й робота з роками не стала для неї тягарем. Після навчання в Івано-Франківському медичному інституті та проходження інтернатури в Стрию з 1986 року працює в Жидачівській центральній районній лікарні спершу дільничним терапевтом, а нині сімейним лікарем. Окрім дорослих, лікує й малечу. Всього на її дільниці більш як півтори тисячі пацієнтів, понад 300 з яких - діти. Графік роботи щільний, іноді й цілодобовий. Адже що б не сталося, перший, до кого звертаються, – це сімейний лікар, який завжди має бути безвідмовним. Така специфіка роботи.

Тричі на тиждень своїх пацієнтів Леся Богданівна приймає у кабінеті №21 поліклініки, у дитячій консультації, а затим робить обходи на дільниці чи йде на виклики. Ходити доводиться багато, адже українські медики ще не сягли рівня європейських. Тут хоч би на ліки та препарати вистачало, не те, щоб про автомобілі мріяти.

За понаднормовий робочий час та кількість викликів лікарям не доплачують. Не став виняток і рік, коли під час епідемії грипу було і по 10-15 викликів, зазначає лікар. Якісні реформи в сфері охорони здоров’я, переконана Леся Островська, вітчизняній медицині потрібні як вода.

- Держава сьогодні не може забезпечити такого рівня медичного обслуговування, на яке заслуговують наші люди. У нас на периферії є багато хороших лікарів, які, якщо б створити нормальні умови, могли б оперувати, діагностувати не гірше ніж це роблять у центральних лікарнях, - відзначає п. Леся.

Ось така фінансова градація вносить і в так нелегкі лікарські будні негативізм. Та й здоров’я населення, відзначає сімейний лікар, стало набагато гіршим. На це впливають різні причини - від соціального рівня до способу життя, харчування.

- Якщо раніше влітку чи в післяобідню пору, або в період сільськогосподарських робіт людей на прийомі в лікаря майже не було, то тепер іноді вишиковуються черги, - зауважує лікар.

Люди стали частіше хворіти в основному, каже медик, на серцево-судинні хвороби, діабет, онкологічні захворювання, катастрофічна ситуація із захворюваннями кишково-шлункового тракту. Причина останнього – недбайливий, неперебірливий та нераціональний підхід до власного харчування.

- Чомусь батьки вважають прийнятним купувати своїм дітям солодощі, чіпси, а ось якщо фрукти - то чомусь найчастіше екзотичні. Не розуміють, що від, наприклад, моркви буде набагато більше користі організмові, - зазначила п. Леся.

Людей, які б заздалегідь дбали про своє здоров’я, проходили щорічно профілактичний медогляд, дуже мало, й це велика проблема.

- Навіть з того погляду, щоб змусити людей самим дбати про своє здоров’я, варто впроваджувати страхову медицину. Адже тоді, якщо людина хоча б раз у рік не пройде обстеження, згодом сама, а не страхова компанія, оплачуватиме своє лікування.

Найбільше запам’ятовуються радісні моменти як у житті, так і в роботі. Трапляється різне, але завжди залишається позитив.

- Ось минулого року до нас звернувся чоловік, який гостював у Жидачеві, а приїхав аж з півдня України, із скаргами на розлад травлення, а виявилось, що у нього проблеми із серцем. Вчасно поклали в реанімацію, пролікували. Він довго дякував, не раз заходив. Узагалі всі мої пацієнти здебільшого хороші, з ними приємно працювати, - ділиться сімейний лікар.

Як відзначають, колеги по роботі, що вирізняє Лесю Островську серед когорти практикуючих лікарів, – це те, що вона цікавиться подальшою долею свого пацієнта.

- Приємно лікувати людей, які налаштовані на позитив. Це допомагає і в самому лікуванні, - каже сімейний лікар.

Власне Леся Богданівна, якнайкращий цьому взірець. Незважаючи на те, що вона нещодавно відсвяткувала свій ювілей, виглядає і випромінює стільки енергії, що її вистачає і на родину (двоє дітей та двоє онуків), роботу й навіть… танці. Так, саме в танцях, в спілкуванні з учасниками вже, можна казати, славнозвісного в Жидачеві колективу «Удеч» п. Леся черпає натхнення. І його вистачає і для лікарської практики, й для роботи в профспілковому комітеті Жидачівської ЦРЛ.

А коли бачиш, що з кабінету лікаря виходить усміхнений пацієнт, розумієш - не перевелися ще справжні медики.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин