Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Життєвий ювілей Ігоря Калинця

9 липня 2019 р. відзначав свій 80-літній ювілей поет, прозаїк, «шістдесятник», дисидент, почесний доктор Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Калинець.

 

З нагоди поважної події 8 липня у Львівській опері відбувся ювілейний вечір. Привітати ювіляра завітали численні гості, серед яких новопризначений голова Львівської облдержадміністрації Маркіян Мальський, науковець, публіцистка, громадська діячка, кандидатка педагогічних наук Ірина Ключковська, нардеп Микола Княжицький, ректор ЛНУ ім. І. Франка Володимир Мельник, мер Львова Андрій Садовий, владика УГКЦ Володимир Груца, друзі, рідні, земляки. Також з нагоди ювілею Ігоря Мироновича випущено та погашено поштову марку, а також у музеї «Тюрма на Лонцького» відбувся показ документального фільму «Три музи Ігоря Калинця».

 

Народився Ігор Миронович 1939 року в Ходорові.

У 1956 р. закінчив середню школу №1, а 1962 року - українське відділення філологічного факультету університету І. Франка у м. Львові. Працював в обласному архіві. «Моя особиста пам’ять збагачувалася ще й історичною. Як поет-шістдесятник я виростав на традиціях рідної землі, народної обрядовості і Розстріляного Відродження. Мій вчитель – Богдан-Ігор Антонич. Проблеми, які тепер хвилюють Україну, вже тоді мучили не одного з нас, і я задекларував свою громадянську позицію не тільки у правозахисних акціях, а й у своїй поезії. Книжечка «Вогонь Купала» (Київ, 1966) мала прихильну критику в українській періодиці. Та видавництва відхиляли наступні збірки всупереч їхньому бажанню, бо я вже мав не надто добру опінію у власть імущих. Спілка письменників відкинула мене. Я став самвидавним автором».

Перша збірка віршів поета «Вогонь Купала» вийшла у 1966 році.

У 1972 році за свою громадянську позицію року Ігор Калинець отримав шість років суворих таборів і три роки заслання, які відбув на Північному Уралі і в Забайкаллі.

В ув’язненні працював токарем і кочегаром. На волю вийшов 1981 року. А реабілітували Ігоря Калинця лише у 1990.

Після повернення з ув’язнення Калинець пише і публікує казки для дітей, готує перевидання власних поезій.

Творчий доробок поета - 17 збірок, що зібрані у двох циклах: у 1991 році у Варшаві вийшов перший том циклу «Пробуджена муза» (9 збірок), а в США – другий том «Невольнича муза» (8 збірок).

У 1994 році журнал «Сучасність» опублікував його повість «Молімось зорям дальнім», написану ще 1972 року під час перебування у слідчому ізоляторі львівської в’язниці.

У 1992 році отримав премію імені Василя Стуса, а за книжку вибраних поезій «Тринадцять аналогій» удосто¬єний Національної премії України імені Тараса Шевченка.

За визначні заслуги в утвердженні націо¬нальної ідеї, популяризацію українського слова відомому поетові та громадському діячеві Ігореві Калинцю присвоєно звання почесного громадянина Львова. Живе і працює у Львові.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин