Раян Вагнер вибрав Україну, тому що йому подобається її мова та культура

У 16 років Раян мріяв побачити більше країн, дізнатись, як живуть люди за океаном. Уже на другому курсі університету його мрія втілилась у реальність, він поїхав на стажування у Санкт-Петербург. А у 2016 році, пройшовши відбір, став волонтером Корпусу Миру, й першою країною, яку Раян захотів відвідати, стала Україна.

 

23-річний Раян Вагнер (Ryan Wagner) із м. Філадельфія штату Пенсільванія США за десять тижнів зумів доволі добре вивчити українську мову й зараз у повсякденному спілкуванні значно покращує свої розмовні навики.

 

В Україні Раян із вересня 2016 року. Найближчі два роки він проживатиме у Жидачеві, а в гімназії ім. О. Партицького навчатиме учнів перфектної англійської мови, отримуючи за свою працю таку ж платню як наш учитель англійської мови. Щоправда, оплачуватиме її Корпус Миру, як і проживання.

Для гімназії це вже не перша плідна співпраця із Корпусом Миру, адже нещодавно в них гостювала волонтер із Бостина Сара Калахер. «Ми зробили заявку. До нас у гімназію приїхали керівники цієї організації, які спілкувались із вчителями, й саме те, що в нас вже був позитивний досвід, зіграло велику роль, що нам знову відрядили волонтера. Ми до останнього не знали, хто це буде. Лише наприкінці грудня вчитель англійської Алла Денис, яка поїхала на всеукраїнську конференцію, яку організовує Корпус Миру, повідомила, що приїде саме Раян», - каже заступник директора гімназії з виховної роботи Олександра Баранкевич.

10 тижнів кожний день з понеділка до п'ятниці по чотири години, затим іспит і: “Думаю, я розумію трохи українську мову”, - такий рецепт вивчення мови від Раяна Вагнера.

Раян продовжує натхненно вивчати українську з вчителем гімназії Оксаною Пашко. Також у США хлопець працював з українськими друзями, які зараз проживають у Києві та Одесі і з якими часто спілкується.

У себе в Пенсільванії Раян здобуває фах історика, вивчає політологію та міжнародні відносини. Батьки його працюють вчителями: тато — вчитель історії, мати — англійської мови. Після повернення із 4-місячного стажування з Росії хлопець захотів більше подорожувати світом, і міжнародна організація Корус Миру видалась йому найкращою можливістю здійснити свою мрію, тому заповнив і подав заявку. Й найпершою країною, яку захотів відвідати, стала Україна. «Коли мені було 16 років, вчитель з історії працював в організації CIA й розповідав про історію різних країн, і я захотів побачити їх і Україну, тому що мені подобається культура, їжа, але я не знаю добре мови».

Вареники, кутя, холодець, голубці, звичайно, борщ, сало – ці страви, припали до смаку Раяну. Хлопець вже отримав свою першу зарплату, каже, що негусто, але жити можна. У найближчих планах юнака більше ознайомитись з містом, його людьми та, якщо буде для кого, організувати клуб із вивчення англійської мови.

Оксана ФРАНКІВ.

Довідка

Корпус Миру (Peace Corps) — урядове агентство США, покликання якого офіційно формулюється як зміцнення миру та дружби між народами світу. Корпус миру США в Україні розпочав свою діяльність із 1992 року.

Надрукувати