Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Сьогоднішній фермер сподівається на те, щоб здоров’я не підвело…

Про цього фермера і його господарство «Новий час» вже неодноразово писав. Майже рік тому господарство відвідав голова Львівської ОДА Олег Синютка, який перерізав стрічку, і керівники області могли спостерігати, як в Жидачівському районі, попри загальну нестабільну економічну ситуацію в державі, люди, які вміють і хочуть працювати, відкривають нову тваринницьку ферму європейського зразка.

Нині сільським господарством, а тим більше розвитком господарств на селі, займаються хіба що люди дуже сильного духу, з особливим характером, які не бояться ризикувати. До такої когорти сміливих господарів по праву належить і Богдан Денькович, голова фермерського господарства у селі Пчанах.

Щороку тут з’являється щось нове. Цього року, приміром, в кінці липня введено в дію зерносховище на 4000 м кв. Приїжджав у господарство у квітні, тільки зводились стіни. Нині це величезне зерносховище, де можна зберігати до 4 тис. тонн зерна. Це фактично футбольне поле 110х36 метрів. У будівництво вкладено 3 млн. грн. Маючи зерноочисний комплекс, можливість просушки зерна, фактично фермерське господарство Деньковича може прийняти на зберігання зерно від дрібних фермерських господарств району. Для цього ФГ «Денькович» придбано і вже встановлено промислову вагу, яка може зважувати вантажі до від 100 кг до 80 тонн.

Від держави допомога - поки що 200 тис. грн з обласного бюджету компенсовано за кредитами, – Каже Богдан Степанович.

Багато хто з агровиробників скаржиться на нерентабельність тваринництва. А Денькович попри це нещодавно 100 голів биків волинської м’ясної породи продав до Єгипту… 70 телиць волинської м’ясної від 200 кг чекають на відправку в Донецьку область, 10 телиць молочної породи вже поїхали в Самбірський район, є й інші замовлення, і ціна добра, бо худоба племінна.

Всього у господарстві нараховується 1400 голів худоби. З них 150 дійного стада, 150 - племрепредуктори по молочно-м’ясному стаду, 150 – волинсько-м’ясна порода, решта - молодняк.

На запитання, чи вигідно сьогодні займатися молочною галуззю, коли закупівельна ціна 7 грн за літер, п. Богдан каже: «Малувато, враховуючи, що в супермаркетах ціна приблизно удвічі вища, проте молоко –це живі гроші щодня. Зі збутом взагалі немає жодних проблем.

Непогані показники і на полях Деньковича: цьогорічна урожайність пшениці у господарстві становить 50 центнерів, ячменю – 63, вівса – 31, бобових – по 25, сої – 20 центнерів з гектара, а кукурудза видала по 120. В неабиякій мірі це наслідки внесення в грунт органіки. От і зараз, каже Богдан Степанович, хочемо внести 10 тис. тонн гною.

Дуже серйозно вдарило по дрібних і середніх фермерах, каже п. Богдан, скасування спецрежиму оподаткування сільгоспвиробників. Це були немалі кошти (20%), які залишалися фермерським господарствам на розвиток.

Куди сьогодні не крути, якщо у селі не буде фермера, то такі села будуть «мертвими». Майбутнє села так чи інакше пов’язано з фермером. Всі кажуть: децентралізація, буде краще. А за рахунок чого те краще буде? Якщо на селі буде фермер, якому держава створить умови або в нинішньому непростому часі хоч не буде ставити в колеса палиці, тоді й село матиме змогу при підтримці виробника розвиватися, окультурюватися і, врешті, люди матимуть роботу. В іншому разі, звідки брати кошти?

Нині у господарстві працює 27 місцевих мешканців, а у сезон жнив їх кількість збільшується майже удвічі.

У планах Богдана Деньковича добрати 100 га землі - це занедбані сінокоси та запущені городи. А сподівається фермер на те, щоб здоров’я не підвело, та ще на терпіння, якого, дивлячись на той безлад, який нині в державі, – інколи не вистачає.

Андрій Данилець.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин