Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Світлана Талан - золотий письменик сучасності

Світлана Талан…. Одна тільки фраза та погляд, і відчувається справжній ТАЛАНТ сильної духом жінки, з світлою душею та проникливим художнім словом, яке закарбовується в пам’яті та не залишає байдужим. Це слово сколихує нашу свідомість і завжди нагадує нам, що життя наше таке швидкоплинне…

Світлана Олегівна Талан – Золотий сучасний письменник України, неодноразова лауреатка всеукраїнського конкурсу «Коронація слова», за версією журналу «Фокус», входить до трійки найпопулярніших письменників України, великий патріот нашої держави, яка бачила події на Донбасі і з великою силою слова передала надскладні емоції і дуже вразливо зуміла донести до читачів ті криваві, важкі часи, які були і є в нині в Україні. Читаючи її твори, сам переносишся в ту жахливу минувшину.., починаєш по-іншому сприймати сьогодення та цінувати життя.

Завдяки працівникам центральної бібліотеки Жидачівської РЦБС, гімназії ім. Партицького, п. Любі Хомчак всі прихильники та поціновувачі художнього слова мали прекрасну можливість познайомитися з автором наживо, поспілкуватися, поділитися враженнями, обмінятися думками з приводу прочитаних книг, придбати книги та ознайомитися з новою книгою Світлани Талан «Повернутися дощем» (про війну, побачену на власні очі).

Ведучі заходу Галина Дереш та Ольга Прокопів з теплотою в серці та бурею позитивних емоцій познайомили з життєвим та творчим шляхом Світлани Талан. Перу цієї талановитої жінки належать твори «Коли ти поруч», «Помилка», «Не вурдалаки», «Розколоте небо», «Оголений нерв», «Купеля», «Повернутися дощем».

Присутні із захопленням милувались звучанням української пісні, яку подарував зразковий ансамбль «Струмочок» Центру творчості дітей та юнацтва м. Жидачева під керівництвом Оксани Дахній. Олександра Максимів подарувала присутнім чудове декламування уривку з роману «Оголений нерв».Діалог з роману «Коли ти поруч» інсценізували учні гімназії Осколіт Андрій та Лемеха Соломія.

Відгуки про книги висловлювали Ярослав Гаврильчук, Зіновій Тимофтевич, Леся Басник, Роман Свередюк, Віта Ліпницька, Оксана Андрусишин.

З творчістю Світлани Олегівни я познайомилася минулого року… Першим був твір «Помилка». Книга показує життя таким, яким воно є, без жодних прикрас, наскільки важкою буває жіноча доля. Прочитавши, розумієш, що те, що ти бачиш зовні таким хорошим і правильним, не завжди так, якщо заглянути всередину ситуації.

Наступною була книга « Коли ти поруч» (про тяжке життя дівчини з добрим серцем, котра, рятуючи інших при страшній аварії, не думала про своє власне життя… В результаті цього батьки відвернулись від слухняної дочки, коханий – від вірної нареченої, престижна клініка – від кращої медсестри, подруга – від надійного друга…).

Мені дуже подобається стиль письма Світлани Талан. Я не пропускаю виходу жодної книги. Порушуючи важливі питання та проблеми на прикладі своїх героїв, письменниця водночас пише дуже легко - читаєш на одному подиху. Не стала винятком і книга "Оголений нерв". І дійсно - нерв. І дійсно - оголений. Тому що без нервів, без хвилювань і співпереживань героїв неможливо було читати цю книгу. Але ми не повинні про це мовчати. Це новий роман. Про нову війну. Страшні реалії. Скалічені долі. Втрачені життя. Це - ми. Це наша історія. Це наша Україна.

Книга Світлани Талан « Розколоте небо» вразила мене до самої глибини серця. Це саме та історія, яку неможливо не читати, яку мусить читати кожен українець. Це не можна забувати… Після прочитання цієї книги я зовсім по-іншому почала дивитися на світ та сприймати людське життя. Обмежувати себе буквально у всьому, тому що в пам’яті завжди були і нині живуть герої цієї книги, які прожили важкі часи 32-33 рр., часи Голодомору. Я ніби з ними прожила ті важкі роки.

Відверто зізнаюсь, роман вражає, викликає шквал емоцій, шокує. Після прочитання кілька тижнів насолоджуєшся їжею у прямому сенсі й дякуєш за те, що маєш. Історії, котрі згодом стали художнім текстом, бентежать настільки, що забирають сон, адже все оте жахіття відбувалось насправді! Тут було все: і дитячі пальчики в чавуні з окропом, і собаче гарчання виснаженої голодом жінки, і спухлі, потріскані руки-ноги, з яких юшить сукровиця, і дітлахи, котрі кусають свої рученята і п’ють власну кров або визбирують хлібні крихти з рота вже мертвої бабусі. І матері, які наважувались находу закидати своїх дітей до товарняків, котрі йшли до Росії, бо там, у притулку, з’являвся бодай шанс вижити, дарма, що ось так, у повному незнанні, де твоя кровинка і з ким, аби лиш вона жила. І хутори, у вікнах яких – жодного вогника, бо нема кому запалити. Вимерли всі. І вітер доносить запах смерті, а ховати теж нікому. І рецепти страв з нічого - трави, кори, коріння. І люди, яким не вистачає сил, щоб просто… жити.

На сторінках роману є усе, що притаманне життю: дівочі переживання, зрада подруги, яку Варя називала сестрою, батьківські переживання за своїх дітей, а ще… смерть близьких, рідних та коханих… І це найстрашніше…

Запевняю, окремі епізоди роману торкнуться вас мов оголеного нерва, а сльози заважатимуть читати.

Розпочинаючи читати роман «Розколоте небо», я навіть не підозрювала, наскільки сильно він на мене вплине...

Взявши до рук будь-який роман Світлани Талан, отримуємо унікальну можливість зазирнути в чуже життя і не повторити помилок у власному. Але, як на мене, головна складова вражаючих тиражів письменниці - «емоція». Як стверджує Світлана Олегівна: «Коли з читачем ти щирий, то він відповідає тобі взаємністю».

Кожне видання Світлани Талан – це історія, яку автор пропускає крізь себе й занурюється у свідомість персонажів настільки, що деякі приходять у сни такими, якими вона їх створила. Герої романів – це цілком реальні історії, долі яких автор вміло поєднала у своїй творчості.

Світлана Талан – це одна із небагатьох сучасних письменників, твори котрої з великим задоволенням читають люди різного покоління і статі. Напередодні ХХIII Форуму видавців у Львові Громадська організація «Форум видавців» проводив Всеукраїнський конкурс читачів літнього віку «Моя книжкова полиця», що відбувався у межах благодійної акції «Третій вік: задоволення від читання».На адресу організаторів надійшло понад 100 творів з усієї України, але саме наші користувачі бібліотеки-філії с. Млиниськ отримали приз глядацьких симпатій за кращий відгук на книгу Світлани Талан «Розколоте небо».

Велике спасибі Світлані Олегівні Талан за чудові КНИГИ… Книги , які змушують замислитися та переосмислити своє життя. Невимовна вдячність організаторам прекрасної, незабутньої зустрічі, де панували тепла атмосфера, чудовий настрій та проникливе художнє українське слово. Здоров'я Вам, натхнення, мрій і квітучої мирної України!

Словом, читайте, відкривайте та осмислюйте кожну грань творчого доробку ТАЛАНовитої письменниці, котра сіє в серцях читачів добро і світло.

Оксана Андрусишин.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин