Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

На перехресті почуттів письменниць Марії Дзюби та Оксани Кузів

16 березня до Жидачева на літературно-мистецьку гостину завітали дві талановиті письменниці сучасності - уродженки Івано-Франківщини Марія Дзюба та Оксана Кузів.

 

«Їх творчість ніби веселка, що переливається багатьма кольорами. Їх книги увійшли до переліку найкращих українських художніх творів останнього десятиліття. Вони читаються легко – сторінка за сторінкою проминають непомітно, глибина пережиття така, ніби ти сам - герой творів. А від шанувальників дуже часто можна почути: «Написано, друзі, так, ніби ти припав до нашого українського масного чорнозему десь далеко-далеко за містом і просто не можеш надихатися чимось справжнім і споконвічним», - розпочали творчу зустріч ведучі літературної вітальні вчитель словесник, методист районного методичного кабінету Ольга Прокопів та працівник Жидачівської центральної районної бібліотеки Віра Корнецька.

 

Марія Дзюба - письменниця, поетеса і художниця, член Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії імені В. Стефаника. Авторка відомих романів «Укриті небом», «Ранець для крил», «Музейна баба», «Бісеріада», народилася в селі Гвізд Надвірнянського району Івано-Франківської області. Закінчила філологічний факультет Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. Працює літературним редактором видавництва «Тіповіт».

Як письменниця вперше прийшла до читача з двома поетичними збірками «На перехресті почуттів» і «Світлотіні відважних». Та найвагоміший успіх і визнання шанувальників здобула своєю прозою. Перша прозова спроба одразу ж принесла Марії Дзюбі визнання і славу талановитого прозаїка. За свій перший роман «Укриті небом» вона одержала обласну премію ім. Василя Стефаника.

Уривок з роману «Укриті небом» відтворили учні гімназії ім. О. Партицького Соломія Лемеха та Андрій Осколіп.

«Марія Дзюба - не лише письменниця, а й художниця. Її творчий шлях починався саме з малювання. Працює переважно в жанрі портрета, може з фотографічною точністю передати барвами і швидкоплинну людську емоцію. В її живописі, за оцінками мистецтвознавців, є щось від Рубенса, Рембрандта, інших метрів пензля. Те, що вона не до кінця відображає на полотні свій задум, свідчить зазвичай про великий талант. За плечима в художниці кілька персональних виставок, одна з яких успішно відбулась у Варшаві», - продовжила розповідь Ольга Мирославівна.

Оксана Кузів - письменниця, поетеса, журналіст, член Національної спілки журналістів України. Уродженка міста Бурштин, живе і працює в Івано-Франківську. Закінчила Львівський університет ім. І. Франка за спеціальністю «викладач української мови та літератури». Працювала літературним редактором у газеті «Салон-плюс», коректором в обласних газетах «Івано-Франківський оглядач» та «Вечірній Івано-Франківськ», кореспондентом у богородчанському часописі «Слово народу».Член Національної спілки журналістів України.

«Наповнена життям, оптимізмом, любов’ю, вона стомлена, вистраждана і готова йти далі, не зупиняючись. Життя принесло багато випробувань, та вона вважає, що чим більше Господь забирає, тим більше дає. І вдячна Богу за свою сім’ю, за дар материнства, за дар письменництва.

Усі її твори, за словами літературного критика Євгена Барана, є від «сільських і містечкових історій» Анатолія Дімарова, від «віршів факту Василя Симоненка». А ще твори Оксани Кузів співзвучні новелам Василя Стефаника. Літературний дебют письменниці відбувся 2014 року, коли побачила світ книжка прози «Адамцьо», яка була визнана «Книжкою року у молоді Прикарпаття, 2014 р.». А Понад дві сотні віршів налічує збірка «В закапелках душі», - розповіла присутнім ведуча Віра Корнецька.

Книга Оксани Кузів «Адамцьо» увійшла до переліку 80 найкращих українських книжок за останнє десятиліття. Усі три твори пронизані глибокою вірою та любов’ю до Бога, до людини. Уривок з твору «Адамцьо» прочитала директор Жидачівського районного народного дому Леся Максимів. У виконанні дуету Марії Іванчук, Юлії Найда та тріо - Ярини Серафин, Соломії Кулик, Анастасії Мазур (керівник Оксана Дахній) прозвучали пісні.

Своїми враженнями про прочитані книги ділилися читачі, бібліотекарі, вчителі. Присутні на зустрічі з насолодою слухали поезію гостей, їхні розповіді про творчі плани, враження від зустрічі з читачами.

Оксана ФРАНКІВ.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин