Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

Чекав наказу на демобілізацію, а зустрів… смерть

Сумна звістка прийшла на Жидачівщину: під час виконання військового обов’язку загинув наш краянин, уродженець с. Іванівців Мар’ян Іванович Козак.

Бойові позиції українських військових поблизу Станиці Луганської в ніч з 2 на 3 серпня 2015 року нещадно кілька годин поспіль обстрілювали із самохідних автоматичних установок (САУ) 152-мм калібру, що заборонені мінськими домовленостями. Та попри так зване перемир’я чи не щодня гинуть кращі сини української землі.

Внаслідок потужного обстрілу бойовиків двоє українських військових загинуло й п’ятеро поранено. Всі бійці з 128-ї окремої гірсько-піхотної бригади. Серед загиблих 31-річний Мар’ян Козак із с. Іванівців та старший прапорщик Олександр Павлюк із Закарпаття.

Мар’ян Козак чесно й гідно прослужив у лавах ЗСУ, захищаючи честь і гідність України, рівно рік і один день. Лише 20 липня Мар’ян із побратимами відзначив свій день народження, очікував на скоре повернення додому, щоб обняти та привітати синочка Володимира, якому 29 липня виповнилося всього п’ять рочків.

«Дві ротації перебував на передній лінії оборони Дебальцевого кулеметником, а остання його ротація в Станицю Луганську стала для нього фатальною. В одній з наших розмов Мар’ян вже готувався до демобілізації, очікував лише наказу…», - згадує волонтер ГО «Народного легіону» Володимир Гаврон. Вдома на повернення Мар’яна з нетерпінням очікували дружина, діти, батьки, рідні, колеги по роботі (до мобілізації він працював у МКП «Жидачівводоканал»).

Кілька днів місцеві волонтери разом із керівництвом району шукали можливість доставити тіло з Харкова до Іванівців. Спершу їм обіцяли, що тіла загиблих доправлять літаком, та все ж в терміново довелося шукати транспорт. По тіло бійця у вівторок з Жидачева до Харкова виїхали Тарас Стефанів (ГО «Спілка учасників АТО Жидачівщини»), Зеновій Казимирів та водій-волонтер з Ходорова Василь Балян.

На знак скорботи за загиблим у Дні жалоби буде приспущено Державний Прапор України із траурною стрічкою на адмінбудівлях органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій Жидачівщини. В ці дні рекомендується утриматися від проведення розважально-концертних заходів та спортивних змагань.

За попередньою інформацією, у четвер громадськість зустрічатиме полеглого бійця, а церемонія поховання відбудеться у п’ятницю, 7 серпня.

Вічна слава Героям!

Співчуття рідним та близьким.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин