Передплата друкованого видання на 2022 рік

Індекс видання: 30496

Часопис "НОВИЙ ЧАС"

Тематика: Громадсько-політичні та літературно-художні видання

Мінімальний строк передплати: 1 міс.

Передплатити

„Я жінка, промінчиком слова зігріта”

На аркуші посію я слова

так, як на ниві зерно в землю сіють.

ЛАНА СВІТ.

Коли народжується дитина, то до неї опускається з неба її ангел і поцілунками благословить. Якщо поцілує в щічку - буде красивою, якщо в серце - доброю, якщо в чоло - розумною. Людина, яку ангел обцілував при народженні, благословляючи добрими чеснотами, була головним персонажем зустрічі у поетичній світлиці «Мелодія слова», яка відбулася днями у Жидачівській центральній бібліотеці. Це найактивніша і дуже творча учасниця, жителька м. Жидачева Світлана Іванівна Корпусенко (літературний псевдонім Лана Світ). Презентація її збірки поезій «Доброго ранку» стала справжнім святом душі для всіх присутніх.

 

Людина-сонце - так можна коротко охарактеризувати Світлану Іванівну. Її захоплення – поезія, діти, українські традиції – нагадують казковий мотив про трьох синів. Обдарована особливою мудрістю виживання і продовження життя. Саме мудрістю, а не здатністю. Ця чудова людина викликає довір’я, любов і повагу.

 

Писати вірші почала у дитячому віці. Багато років працювала вихователем у дитячому садочку, тому перші поезії присвячені малятам. Завдяки підтримці чоловіка Світлани Іванівни побачила світ збірка дитячих віршів «Доброго ранку».

У поезії Світлани Іванівни відчувається глибоке переживання за свою Батьківщину. Найбільша її турбота – відновлення української духовності та національних традицій.

До збірки «Доброго ранку» увійшло декілька казок поетеси у віршах. Їх із великим задоволенням читають не тільки діти, але й дорослі.

Присутніх приємно вразила інсценізація казки "Курочка Ряба" у виконанні учнів Жидачівської ЗОШ № 2 Вероніки Векляк, Марти Семчишин, Василини Талами, Олега Гери, Вікторії Ісаєвої, Тетяни Фути, Олександра Цапа, Дмитра Бацика під керівництвом вчителя Іванни Репецької.

Учениці Жидачівського НВК Вероніка Романів, Юля Ониськів, Оля Брич декламували вірші Світлани Корпусенко та подарували їй свої авторські поезії.

Вітальні пісні дарували поетесі та присутнім також учні Бережницької ЗОШ Вероніка та Вікторія Дицьо, Юлія Федоляк, Марта Татарин. Особливо вразив дебют авторської пісні вчителя Бережницької ЗОШ Наталії Федоляк у виконанні родинного тріо.

Вірші перепліталися з музикою, відчувався душевний спокій, щем у серці і теплота спілкування.

Слова-привітання та власну поезію дарували Світлані Іванівні також учасники поетичної світлиці Наталя Тріщ, Ярослав Гаврильчук, Мирослава Люсак, Лідія Татчин. А її давня подруга Алла Козовіта, яка також пише чудові вірші, подарувала для Світлани Іванівни вірш-посвяту.

Мова йшла про дитячу збірку «Доброго ранку», але Світлана Іванівна пише чудову поезію для дорослих. Це і лірика, і вірші про мову, дружбу, життєві випробування, про Бога, вічні питання боротьби добра та спокуси, на різну тематику. Будемо чекати нову збірку «Життєве коло», котра вже готова та укомплектована.

Світ повинен гармонізуватись і оновлюватись через світло, яке ми вносимо в землю своїми думками і вміннями, почуттями і пристрастями земного життя.

Люблю, як колос гнеться до землі,

Люблю, коли курличуть журавлі,

Люблю, коли зима все снігом укриває,

Люблю все те, що зветься рідним краєм.

Люблю його, мабуть, як кожен з вас,

Молюсь за лад його і долю повсякчас.

Хай Бог у мирі Україну зберігає.

Ми можемо тільки радіти з того, що літературна Жидачівщина щораз збагачується новими виданнями. Твори наших земляків має можливість читати вся громада, а учні вивчати у школах. Ми повинні любити свою землю, вивчати її історію, знайомитися з новинками літератури.

ЛАНА СВІТ – Світлана Іванівна КОРПУСЕНКО

Народилася 22 листопада 1936 року в сім’ї офіцера на кордоні з Румунією в Молдавії в с. Єржово Рибницького району. Під час війни перебувала з сім’єю в Дагестані в евакуації. В 1947 році повернулася до Львова з мамою та братами і сестрами. Батько загинув в перші дні війни.

Після закінчення школи в 1952 році пішла працювати кресляркою на завод. Заочно закінчила кооперативний технікум. Вийшла заміж за військовослужбовця в 1959 році. Народила двох синів. Трохи згодом переїхала в Жидачів. Працювала 10 років вихователем у дитячому садочку, 18 років була головою районної профспілки в кооперації.


Надрукувати  

Відео

Презентація нового роману Роксолани Сьоми "Світи суміжні"

Виставка народного одягу Жидачівщини

Виставка "Жидачівщина в полум’ї революції та російсько-української війни"

Народний часопис Жидачівщини "Новий Час"

81700, Львівська обл., Жидачівський район, місто Жидачів, ВУЛИЦЯ ЧАЙКОВСЬКОГО, будинок 1

Тел./факс: 032-393-14-01,

068-506-23-83

Відділ реклами: 093-240-40-56

E-mail: info@newtime.lviv.ua

Головний редактор: Андрій Данилець

Редакційна колегія: А. Данилець, О. Франків

Завідувач відділу: Оксана Франків

Відповідальний секретар: Іван Кофлик

Оглядач: Марія Татчин